Obec Lipovec

Obsah stránky

Ze ZO 27.9. II.část

 

Druhou oblastí - co se týká výše investic – je oblast bytového hospodářství.

Téměř 11 mil. Kč jsme investovali do „Bytového domu  podporovaného bydlení pro seniory – 8 b.j.“. Tato částka je včetně okolních terénních úprav a především oplocení celé lokality. I tato akce měla- myslím tím oplocení – celou řadu výhrad a připomínek. Jelikož jsem autorem, tak tvrdím, že to oplocení  s následným „ozeleněním“ celou investici zvýraznilo.

Co se nám nepovedlo a je to určitě v současnosti největší problém naší obce je bod – cituji- připravit pro bytovou zástavbu novou lokalitu pro možnost výstavby jakékoliv formy bydlení – upřednostňujeme lokalitu „kostel – kříž“. Tolik z prohlášení.

Pár vět k tomu: lokalita kostel- sokolovna se připravuje od 27.10.2008. Nebudu argumentovat podpisy vlastníků pozemků z té doby. Po změně a jejím schválení v územním plánu obce Lipovec jsme se věnovali inženýrským sítím a prodeji pozemků v lokalitě Údolíčko. Po prodeji všech pozemků v lokalitě Údolíčko III jsme se začátkem roku začali zabývat touto lokalitou. Měli jsme souhlas dvou vlastníků poměrně velkých pozemků  ( a to za 100,- kč/m2) a pokud by se nám podařilo dořešit krajní pozemek tak jsme měli záměr, že akci rozdělíme na dvě etapy.

Ale i tato varianta , že provedeme pouze část lokality,  postojem radního  padla. Já jsem se o tuto akci přestal zajímat. Na konci  minulého roku začala iniciativa několika zastupitelů a byla obnovena jednání s majiteli pozemků v této lokalitě. Lze konstatovat, že se dostali dál, než  já  – ovšem celá akce ztroskotala na majitelce pozemku v podstatě uprostřed lokality – což je velká škoda.

Vzhledem k neprůchodnosti této varianty jsem se začal zabývat variantou „Víry“. Ale ani zde nabyla cesta snadná. V podstatě na poslední chvíli došlo ke koupi několika pozemků o celkové výměře 25174 m2 (tedy cca 2,5 ha – které k dnešnímu dni vlastníme) a zůstává úkol celou věc dotáhnout do konce  -a není resp. nebude to jednoduché a měl by to být prioritní úkol nového zastupitelstva. Musím zdůraznit, že jsem odkupu pozemků v ceně téměř 4 mil. Kč dal přednost před dalšími stavebními akcemi – samozřejmě ty by byly vidět a starosta by to měl u řady lidí dobrý , takhle pozemky – kdopak to uzná ?? Ovšem z hlediska dalšího rozvoje obce – pokud to nezasklí nové zastupitelstvo – je to velice důležitý a prospěšný krok.

Ostatní body  této oblasti jsme průběžně plnili – tedy kromě bodu, že vyřešíme společné prostory bytů na radnici – ovšem tento závazek je závislý na dokončení nové hasičské zbrojnice a přestěhování hasičské techniky.

V oblasti bytové politiky  bych viděl do budoucna ….

  1. Určitě ÚP a v návaznosti na něj zafinancovat inženýrské sítě – tak, aby se mělo kde stavět
  2. Další výstavba obecních podporovaných bytů

 

Diskuse

Jméno
Kontrola
+ 4 = 10
Text komentáře (Není povoleno použití HTML tagů ani žádný druh reklamy)

Výpis komentářů

Datum a čas: 30.09.2018 11:01
Napsal: Obec Lipovec
Kategorie: Ostatní

Obsah postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Hlášení rozhlasu
Hlášení ze dne 04.03

1. Drůbežárna Prace bude ve čtvrtek 7. 3. v 10:45 hod. prodávat: mladé kuřice a kohouty, roční slepice, krmivo pro drůbež a králíky, vitamínové doplňky a dále pak vykupovat králičí kožky - cena ...

Přečíst celé hlášení >

Oddíl postranní lišty

Kalendář akcí
<< březen 2024 >>
PoÚtStČtSoNe
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Patička stránky