Obec Lipovec

Obsah postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Vyhledávání

Oddíl postranní lišty

Náhodná fotka
Obec Lipovec a okolí

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Odkazy
Portál krizového řízení

Oddíl postranní lišty

Translate / přeložit

Obsah stránky

Zahrádkáři

Včera - 28.2.2016-  jsem byl na výroční členské schůzi zahrádkářů. Hospůdka jako tradičně plná. Schůzi vedl předseda  Jan Sedlák. Zhodnotil činnost za rok 2015, připomněl – v podstatě již tradiční - akce „Košt slivovice“ a „Burčák“, společnou výstavu s Vápeníčkem, zájezdy a prořezání „obecních“ ovocných stromů. Dále se zabýval budovou zahrádkářů resp. její údržbou.


Zde bych „zprávu“ o průběhu výroční schůze přerušil a vsunul bych zde svůj názor – opravdu svůj názor. Jan Sedlák stojí včele zahrádkářů asi 20 let – myslím si, že jeho vztah k „budově“ zahrádkářů (kde je moštárna a palírna) , k její údržbě a péči o ni - to je dnes téměř nevídané. Podobně v organizaci poznávacích zájezdů. Ono se to nezdá, ale to je sousta osobního volného času, spousta schůzek, jednání, přesvědčování. Někdo řekne slivovice, burčák – to je jenom chlast…Ale i takové spolkové akce přispívají k poznání sebe sama. Ono to společné posezení, zábava – to vše vytváří „dobré“ klima vesnice.  Znám ho jako „kliďasa“, poctivého a starostlivého předsedu….


V diskusi na výroční členské schůzi vystoupil i pan Vojtěch Skácel. Z jeho diskuse se mi líbila připomínka, že mu „chybí“ více mládí a především více „odborných“ akcí.


Opět bych se k tomu vyjádřil. Myslím si, že má úplnou pravdu. Otázkou zůstává,  kolik by se našlo zájemců o ty odborné přednášky. Pěstování zeleniny se dnes díky hyper a supermarketům v podstatě nenosí – ( snad pár „domácích“ rajčat či paprik ve skleníčku - otázkou zůstává co s „námi“ podělají „imigranti“ - i když denně i bez nich ztrácíme 15 ha zemědělské půdy!!). Na straně druhé ta slivovice se musí z něčeho vyrobit…. Máme tu přes 1700 „obecních“ ovocných stromů – některé vysazeny loni, některé mají 5 let. Ono to začíná jakou odrůdu, na jaké podnoži, prořez, hnojení, postřiky. Člověk má zkušenosti s „americkým“ padlím na angreštu, s pilatkou švestkovou na švestkách, pološvestkách, rynglích . Je to chemie – jaký přípravek (šetrný vůči životnímu prostředí), jeho koncentrace, aplikace. Máme včely – přeci je nechceme zničit – takže je nutno hledat cestu jak mít ovoce, ale i med. Určitě – i vzhledem k věkovému složení – je vhodné se věnovat třeba i bylinkám – i na zahradě. 
Myslím si, že oblastí by se našlo dost – ještě je otázka zájmu. No a že platí – opakování je matka moudrosti………….   

 

A Váš názor ??

 

Diskuse

Jméno
Kontrola
+ 3 = 10
Text komentáře (Není povoleno použití HTML tagů ani žádný druh reklamy)

Výpis komentářů

Datum a čas: 29.02.2016 07:38
Napsal: Obec Lipovec
Kategorie: Ostatní

Obsah postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Hlášení rozhlasu
Hlášení ze dne 15.10

1. 9. Skautský oddíl v Lipovci Vás všechny srdečně zve na DRAKIÁDU, která se koná zítra ve 14:00 hod. na parkovišti u domu pro seniory. S sebou si vezměte oblečení k ohni, dobrou náladu a DRAKA! ...

Přečíst celé hlášení >

Oddíl postranní lišty

Kalendář akcí
<< říjen 2021 >>
PoÚtStČtSoNe
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Pro slabozraké

Patička stránky