Obec Lipovec

Obsah postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Vyhledávání

Oddíl postranní lišty

Náhodná fotka
Obec Lipovec a okolí

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Odkazy

Oddíl postranní lišty

Translate / přeložit

Obsah stránky

Ze ZO 27.9. III.část

 

Další oblastí – po stránce financí je oddíl vnitřní správa , kde jsme investovali téměř 8 mil. Kč.

Rozhodující položkou je požární ochrana kam směřovalo 5,3 mil. Kč. O nové hasičské zbrojnici se popsalo dost papíru a diskusí strávilo hodně času a vlastní stavba zahájená na jaře 2017,  to je rozhodující položka cca 4,2 mil.Kč. Na dokončení stavby a především její uvedení do souladu se stavebním zákonem to bude nesnadný úkol nového zastupitelstva. Navíc si dost dobře představuji venkovní úpravy přiléhajících ploch – opěrná zeď, cvičiště- hřiště (třeba i s využitím pro školu…)

A samozřejmě dešťovka  - alespoň 20m3 s využitím –WC, cisterna. Určitě je nutno přemýšlet o využití střešního pláště pro fotovoltaiku.

Další velkou položkou je nové požární vozidlo a drobnější položky souvisí s vybavením ZJ SDH. Obec financuje i odbornou přípravu členů ZJ SDH, samozřejmostí je pojištění apod. V tomto období jsme zafinancovali i tři nadzemní hydranty (samozřejmě včetně tlakových zkoušek) – dva slibované nadzemní hydranty – u čp.132 a v parku naproti samoobsluze jsme doplnili navíc ještě nadzemním hydrantem u školy.

Do místního rozhlasu – do nových rozvodů, reproduktorů, úpravu ústředny a znovu zavedení místního rozhlasu do Marianína jsme investovali  téměř 800 tis. Kč.

Co říci k zastupitelstvu obce – zastupitelstvo se sešlo za toto volební období 30x. Největší neúčast má Martin Pavlica – chyběl 12x, Luděk Kolmačka 9x, Mgr,Darina Zouharová 7x, Hana Švédová 6x, Robert Kubeš 5x apod. Na straně druhé ani jednou na zasedání zastupitelstva obce nechyběl ing. Martin Uzel. Klobouk dolů….Zažil jsem 8 zastupitelstev, toto zastupitelstvo bych řadil určitě do třetiny těch lepších – ale to je můj subjektivní pohled. Bez problémů se mně jevila činnost kontrolního výboru, kulturní komise, žádný problém jsem neměl s osadním výborem. Finanční výbor nakonec po několika urgencích své povinnosti také splnil. Problémy  a to z mého pohledu jsou především materiály ke schvalování dané zákonem o obcích ….hospodaření, inventarizace,…….množství, odbornost, čas MPOV…dodržování obecně závazných nařízení – to je někdy velice nesnadný úkol – volné pobíhaní psů, noční klid apod.

Co se týká personálního složení radnice – pracovnice jsou dlouhodobými  úřednicemi – tedy pokud to mohu takhle říct – a v podstatě vědí co mají dělat – to je obrovská výhoda a dobrý vklad do budoucnosti.

Myslím si, že jedním z nejzávažnějších dokumentů obce je schválený nový územní plán. Náš současný územní plán obce byl schválen v roce 2003 a nový musí být schválen do roku 2020. V tom vidím další velice těžký úkol nového zastupitelstva.

 

Diskuse

Jméno
Kontrola
+ 8 = 10
Text komentáře (Není povoleno použití HTML tagů ani žádný druh reklamy)

Výpis komentářů

Datum a čas: 01.10.2018 17:40
Napsal: Obec Lipovec
Kategorie: Ostatní

Obsah postranní lišty

Důležité oznámení
Placení odvozu odpadu v roce 2019 - 620,- Kč/osoba nebo nemovitost/rok. Podrobně v Obecně závazné vyhlášce č. 1/2018 o místním poplatku za provoz systému shromažďování, sběru, přepravy, třídění, využívání a odstraňování komunálních odpadů. Vyhláška umístěna v sekci ÚŘEDNÍ DESKA.

Oddíl postranní lišty

Hlášení rozhlasu
Hlášení ze dne 17.04

1. Sokol Lipovec zve všechny příznivce na další utkání. V sobotu 20. dubna zajíždějí muži do nedalekých Vysočan, kde se od 16 hodin střetnou s celkem Vysočany/Šošůvka. Odjezd je ve 14.45 hod. V...

Přečíst celé hlášení >

Oddíl postranní lišty

Kalendář akcí
<< duben 2019 >>
PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Pro slabozraké

Patička stránky