Obec Lipovec

Obsah stránky

Z jednání RO III


Místní hospodářství obce -  místní  komunikace, chodníky, parkoviště, autobusové zastávky


Parkoviště

Parkoviště hřbitov –  starosta k tomuto parkovišti uvedl, že k 31.8.2017 bylo odsouhlaseno předání obecních pozemků používaných pro stavbu nové regulační plynové stanice (včetně jejího posunutí). Lze konstatovat, že dokončením této akce (které předcházelo i nové vedení rozvodů NN v této lokalitě – Kotulanovi, Štěpaníkovi, Pernicovi, novostavba Kučera…)  jsou vytvořeny podmínky pro celkovou rekonstrukci tohoto parkoviště (nové obrubníky, osvětlení, balená). Jedná se o parkoviště, které není pravidelně využíváno, ale na straně druhé při větších akcích typu pohřby, svatby, koncerty, svátky… je parkoviště potřeba.

Parkoviště sokolovna –  zde dlužím „lajnování“ a vyznačení dvou míst pro zdravotně postižené. V podstatě jsem čekal na dokončení komunikace v Údolíčku a to z důvodu „nalajnování“ parkovacích míst u MŠ a pod bytovkou 250,275.

Parkoviště mateřská školka – vybudováním parkoviště v rámci akce „MK 2017“ došlo k propojení s dosavadním parkovištěm u MŠ. Osobně si myslím, že to prospěje celé věci, neboť při větších akcích ve školce byl vždy velký problém z parkoviště „odjet“.

Parkoviště základní škola – bez problémů. Při schůzkách rodičů se stále málo využívá odstavné parkoviště za zdravotním střediskem, které v podstatě k tomuto účelu bylo vybudováno. Vlastní školní dvůr sloužící jako parkoviště je malé.

Parkoviště zdravotní středisko – viz předcházející.

Parkoviště  Údolíčko – jedná se o nové parkoviště –cca 10 parkovacích míst.

Parkoviště radnice – problémem je kanalizační rošt a velikost parkoviště. Situaci komplikuje (co do počtu parkujících osobních aut) deset bytů (čp. 200, čp. 95).

Parkoviště dolní pohostinství – problém  - pozemek je ve vlastnictví „Jednoty“.

Parkoviště hotel, pohostinství Mrázek – zasloužilo by si pozornost, ovšem…. Rekonstrukce této zpevněné plochy se stále odkládá v návaznosti na využití hotelu Zlatá lípa. Faktem je, že v zadní části je nepořádek. Dlouhou dobu zde byl uskladněn materiál – zámková dlažba. Koncem srpna 2017 se veškerý materiál odvezl a zpevněná plocha uklidila. I zde zůstává otázka nového povrchu, případně osvětlení.
Je na zvážení – jestli v roce 2018. Osobně vidím orientaci spíše na parkoviště naproti samoobsluze, pohostinství Mrázek…. Případně na další nezpevněné místní komunikace.

Parkoviště „naproti“ samoobsluze – dosud ve vlastnictví Jm kraje resp. SÚS Blansko. Pokud se podaří realizovat směnnou smlouvu, doporučuji ihned tuto plochu opravit – střed obce (hospoda, samoobsluha, řeznictví…).

Parkoviště dvanáctibytovka – zřejmě by chtělo přeskládat.

Parkoviště „dům seniorů“ + „příjezdové“ – bez problémů, faktem je, že vozidla zde již nově bydlících občanů jsou parkovány na průběžné místní komunikaci. Příjezdové parkoviště je minimálně užíváno (je otázkou, jak dál třeba v zimním období při prohrnování sněhu apod., zda-li nevyžadovat „silou“ parkování mimo průběžnou místní komunikaci a to buď na vlastním pozemku či na tomto odstavném parkovišti.

Parkoviště Marianín – zvonička + čp.8 – bez problémů.  Kladně hodnotím parkování na odstavných plochách u jednotlivých RD – v podstatě denně osadou projíždím a na těchto plochách ve večerních hodinách parkuje cca 11-20 aut – jsem rád, že se záměr osvědčil.

A pohled na „Programové prohlášení ZO 2014-2018“:

Zpevněné plochy

slib
- budeme se snažit řešit úpravu zpevněné plochy u silnice III/3783 – v lokalitě naproti samoobsluhy - včetně dopravních napojení přilehlých místních komunikací.

Vyvíjíme úsilí o směnnou smlouvu, která mimo jiné řeší převedení tohoto pozemku do majetku obce. Pokud se to podaří – akce se provede v roce 2018.

František Kopřiva

 

Diskuse

Jméno
Kontrola
+ 4 = 10
Text komentáře (Není povoleno použití HTML tagů ani žádný druh reklamy)

Výpis komentářů

Datum a čas: 21.09.2017 07:27
Napsal: Obec Lipovec
Kategorie: Ostatní

Obsah postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Hlášení rozhlasu
Hlášení ze dne 17.04

1. Tento týden v pátek 19.4.2024 od 15:00 do 19:00 hodin a v sobotu 20.4.2024 od 8:00 do 15:00 hodin bude v areálu pod obci (u obloukové haly) probíhat sběr velkoobjemového odpadu. Ukládat zde odp...

Přečíst celé hlášení >

Oddíl postranní lišty

Kalendář akcí
<< duben 2024 >>
PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Patička stránky