Obec Lipovec

Obsah postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Vyhledávání

Oddíl postranní lišty

Náhodná fotka
Obec Lipovec a okolí

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Odkazy
Portál krizového řízení

Oddíl postranní lišty

Translate / přeložit

Obsah stránky

Z jednání RO III


Místní hospodářství obce -  místní  komunikace, chodníky, parkoviště, autobusové zastávky


Parkoviště

Parkoviště hřbitov –  starosta k tomuto parkovišti uvedl, že k 31.8.2017 bylo odsouhlaseno předání obecních pozemků používaných pro stavbu nové regulační plynové stanice (včetně jejího posunutí). Lze konstatovat, že dokončením této akce (které předcházelo i nové vedení rozvodů NN v této lokalitě – Kotulanovi, Štěpaníkovi, Pernicovi, novostavba Kučera…)  jsou vytvořeny podmínky pro celkovou rekonstrukci tohoto parkoviště (nové obrubníky, osvětlení, balená). Jedná se o parkoviště, které není pravidelně využíváno, ale na straně druhé při větších akcích typu pohřby, svatby, koncerty, svátky… je parkoviště potřeba.

Parkoviště sokolovna –  zde dlužím „lajnování“ a vyznačení dvou míst pro zdravotně postižené. V podstatě jsem čekal na dokončení komunikace v Údolíčku a to z důvodu „nalajnování“ parkovacích míst u MŠ a pod bytovkou 250,275.

Parkoviště mateřská školka – vybudováním parkoviště v rámci akce „MK 2017“ došlo k propojení s dosavadním parkovištěm u MŠ. Osobně si myslím, že to prospěje celé věci, neboť při větších akcích ve školce byl vždy velký problém z parkoviště „odjet“.

Parkoviště základní škola – bez problémů. Při schůzkách rodičů se stále málo využívá odstavné parkoviště za zdravotním střediskem, které v podstatě k tomuto účelu bylo vybudováno. Vlastní školní dvůr sloužící jako parkoviště je malé.

Parkoviště zdravotní středisko – viz předcházející.

Parkoviště  Údolíčko – jedná se o nové parkoviště –cca 10 parkovacích míst.

Parkoviště radnice – problémem je kanalizační rošt a velikost parkoviště. Situaci komplikuje (co do počtu parkujících osobních aut) deset bytů (čp. 200, čp. 95).

Parkoviště dolní pohostinství – problém  - pozemek je ve vlastnictví „Jednoty“.

Parkoviště hotel, pohostinství Mrázek – zasloužilo by si pozornost, ovšem…. Rekonstrukce této zpevněné plochy se stále odkládá v návaznosti na využití hotelu Zlatá lípa. Faktem je, že v zadní části je nepořádek. Dlouhou dobu zde byl uskladněn materiál – zámková dlažba. Koncem srpna 2017 se veškerý materiál odvezl a zpevněná plocha uklidila. I zde zůstává otázka nového povrchu, případně osvětlení.
Je na zvážení – jestli v roce 2018. Osobně vidím orientaci spíše na parkoviště naproti samoobsluze, pohostinství Mrázek…. Případně na další nezpevněné místní komunikace.

Parkoviště „naproti“ samoobsluze – dosud ve vlastnictví Jm kraje resp. SÚS Blansko. Pokud se podaří realizovat směnnou smlouvu, doporučuji ihned tuto plochu opravit – střed obce (hospoda, samoobsluha, řeznictví…).

Parkoviště dvanáctibytovka – zřejmě by chtělo přeskládat.

Parkoviště „dům seniorů“ + „příjezdové“ – bez problémů, faktem je, že vozidla zde již nově bydlících občanů jsou parkovány na průběžné místní komunikaci. Příjezdové parkoviště je minimálně užíváno (je otázkou, jak dál třeba v zimním období při prohrnování sněhu apod., zda-li nevyžadovat „silou“ parkování mimo průběžnou místní komunikaci a to buď na vlastním pozemku či na tomto odstavném parkovišti.

Parkoviště Marianín – zvonička + čp.8 – bez problémů.  Kladně hodnotím parkování na odstavných plochách u jednotlivých RD – v podstatě denně osadou projíždím a na těchto plochách ve večerních hodinách parkuje cca 11-20 aut – jsem rád, že se záměr osvědčil.

A pohled na „Programové prohlášení ZO 2014-2018“:

Zpevněné plochy

slib
- budeme se snažit řešit úpravu zpevněné plochy u silnice III/3783 – v lokalitě naproti samoobsluhy - včetně dopravních napojení přilehlých místních komunikací.

Vyvíjíme úsilí o směnnou smlouvu, která mimo jiné řeší převedení tohoto pozemku do majetku obce. Pokud se to podaří – akce se provede v roce 2018.

František Kopřiva

 

Diskuse

Jméno
Kontrola
+ 5 = 10
Text komentáře (Není povoleno použití HTML tagů ani žádný druh reklamy)

Výpis komentářů

Datum a čas: 21.09.2017 07:27
Napsal: Obec Lipovec
Kategorie: Ostatní

Obsah postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Hlášení rozhlasu
Hlášení ze dne 20.01

1. Našel se svazek tří klíčů na žlutém provázku. Majitel si je může vyzvednout na obecním úřadě. 2. Česká pošta sděluje, že zítra bude pošta v Lipovci otevřena od 8.00 do 11.00 hod. a od 13.00 do ...

Přečíst celé hlášení >

Oddíl postranní lišty

Kalendář akcí
<< leden 2020 >>
PoÚtStČtSoNe
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Pro slabozraké

Patička stránky