Obec Lipovec

Obsah postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Vyhledávání

Oddíl postranní lišty

Náhodná fotka
Obec Lipovec a okolí

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Odkazy
Portál krizového řízení

Obsah stránky

Večer po zastupitelstvu


   Včera bylo zasedání zastupitelstva obce. Mělo hladký průběh, to co bylo připraveno, bylo bez problémů odsouhlaseno. Po zasedání jsem sedl do auta – společně s Jaruškou – a projeli jsme dědinu. Chtěl jsem vidět LED svítidla u Zouharových 24, Grimových 84 a Koudelkových 75 – tam totiž nesvítila – a to i přes pětiletou záruku !?. On je Vojta  měnil. Světla svítila. Projeli jsme Marianín, les a zaparkovali ve dvoře. Tam jsme vedli poměrně dlouho „akademické“ řeči. Pravdou je, že jsem v poslední době nespokojen sám se sebou.

   Člověk se někdy vrací a přehrává si film života.

   Měl jsem v životě obrovské štěstí – i přes značné problémy jsem většinu svého života byl přesvědčen o tom, že každý problém, každá překážka  se dá zdolat. Měl jsem představy, co chci uskutečnit či dokázat, práce mě bavila a měl jsem (či snad ještě mám) spoustu „koníčků“ (včely, kaktusy, myslivost…). Navíc jako „ješita“ jsem měl pevnou a neotřesitelnou víru v to, že se věci ubírají správným směrem, těžkosti jsem bral jako nezbytnou součást života.

     Život se se mnou vůbec nemazlil.
Poslední dobou  začínám „filosofovat“  a jsem neustále nespokojený „věčný snílek“. Okamžitě podléhám špatné náladě, když se něco nedaří. Často se „trápím“ bezvýznamnými maličkostmi a neustále nacházím  spoustu chyb na všech okolo sebe, málokdy sám na sobě. Slepý, anglický, barokní básník John Milton napsal : „Mysl sama dokáže z pekla učinit nebe a z nebe peklo“. Hezké a výstižné.

     V podstatě mně Jaruška všechny mé úvahy potvrdila a podotkla, že soužití se mnou není vůbec jednoduché.

     Kéž by se potvrdilo, že rozjímání se pak skutečně může stát cestou ke správnému způsobu myšlení, ke skutečnému žití, a k tomu stát se pánem vlastního osudu.
Hluboce věřím, že tím nejpřevratnějším činem, kterého mohu na tomto světě dosáhnout, je být šťastný…. A přeji to všem – aby byli šťastni - kteří to dočetli až sem.

 

Diskuse

Jméno
Kontrola
+ 5 = 10
Text komentáře (Není povoleno použití HTML tagů ani žádný druh reklamy)

Výpis komentářů

Eva Pavlicová
(IP: 188.75.172.17)
11.10.2016 | 15:18
Vážený pane Starosto, všimla jsem si, že na Vaše Aktuality, kde rozjímáte o životě, reaguji snad jen já. To vypovídá, jaký zájem o to mají místní občané. Popravdě se jim ani nedivím. Když jsem za Vámi přišla, Vás poprosit, zda by jste nemohl ulehčit život nám v lokalitě "Údolíčko", kde žijeme již 9 let v neustálém staveništi, vždy se debata stočila jen kolem Vás. Přesně jak píšete: "Život se se mnou vůbec nemazlil." Ale zapomněl jste, že před Vámi sedí osoba, se kterou se život rovněž vůbec nemazlil. Osoba těžce a nevyléčitelně nemocná! Vy se však chováte egoisticky a jste zahleděn jen sám do sebe. Vůbec jste nebyl ochoten mi nabídnout pomoc a neposlal jste mi ani články, které jste mi slíbil. Dle mého názoru se nestaráte o své občany, jak by jste měl. Vaše polemika o způsobu správného myšlení a abychom byli šťastni, když na nás kašlete, je pro mne směšná! Lidem, jako já, kteří trpí bolestmi, prázdnotou a zažili více utrpení nežli Vy přijdou jako výsměch. Osobně si myslím, že by jste tuto funkci již neměl vykonávat a měl dát šanci někomu, kdo bude svým občanům více naslouchat!
Odkaz: http://
Datum a čas: 27.09.2016 11:51
Napsal: Obec Lipovec
Kategorie: Ostatní

Obsah postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Hlášení rozhlasu
Hlášení ze dne 25.11

1. Spolek Vápeníček pořádá 26.11.2022 v sokolovně Lipovec vánoční prodejní výstavu. K vidění a také ke koupení budou různé jak vánoční, tak i adventní výrobky a dekorace. Výstava začíná v 9:00 ho...

Přečíst celé hlášení >

Oddíl postranní lišty

Kalendář akcí
<< listopad 2022 >>
PoÚtStČtSoNe
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Patička stránky