Obec Lipovec

Obsah stránky

Už nic nemusím

Už nic nemusím.

Vždy jsem si při různých příležitostech, při přípravě „strategických  materiálů “ (Místní program obnovy vesnice, územní plán, konkrétní volební program naší vesnice na dané určité období, sestavování rozpočtů, ale i „osobní strategie“ jak dál v Lipovci….) vyhodnocoval  - pokud možno objektivně -  potřeby a vývoj své vesnice. Měl jsem i obrovské štěstí, mohl jsem tyto myšlenky a přijeté závěry prosazovat přes 30 let a byl jsem ušetřen „chtíči“ nějakého  velkého  osobního  prospěchu.

Pomalu se snažím – v posledních dvou letech -  tuto praxi  (určitou vizi, pořadí důležitosti problémů, určitou předvídavost – ale také umět říci ne ) dostávat „ i do jiných“. Přestávám něco tajit ( ono to takové to klasické tajení není  a nebylo - spíše jsem  určité věci neříkal  „na plnou hubu“, nechával jsem si „zadní vrátka“ – to když několikrát sklidíte řadu posměšků – navíc od lidí, kteří toho sami moc nedokázali), zprávy na zastupitelstvo píši podrobně a celé je rozesílám všem zastupitelům (to jsem nikdy nedělal, spíše jsem se snažil věci “nekuchat“ dopodrobna), podobně i zápisy z jednání rad  a snažím se zdůrazňovat určité cíle či problémy.


Já vím, nemusím nic předvídat, nic budovat , nemusím mít žádné představy, žádné cíle - peníze rozdělím spolkům , všem vyhovím a …budu slavný, oblíbený. Vysvětloval jsem to nedávno na zastupitelstvu  – tam kupujeme poměrně velký pozemek za „hodně velký peníz“ – myslíte, že to někdo ocení – ono za ty peníze by byl – třeba -  nový kilometr vyasfaltovaných komunikací ( a to je viditelné a lidé to ocení) – ale vy se snažíte (i když vlastně už ani nemusíte) myslet dopředu, na budoucnost (bez možnosti "zainvestovaných" stavebních obecních pozemků ten rozvoj  nepůjde).
Já vím, ono se určitě jednoduše nenajde „šílenec“, který spoustu svého volného času obětuje obci , který má radost,  že třeba světla svítí (myslím tím na dědině – ne doma), v pátek odpoledne unavený , ale na výsost spokojený, že se  kus cesty  podařil (samozřejmě obecní – ne u svého „baráku“ – ovšem někdo řekne ten to zase zk…..) .


Byl bych rád, kdyby se začala formovat skupinka lidí, kteří chtějí něco dokázat a pro Lipovec něco udělat ( a „trápil“ je celý Lipovec – nejenom okolí svého domu). Je nutno „předělat“ územní plán obce.


A tak znovu a znovu opakuji či připomínám (pořadí je i dle důležitosti – dle mého názoru samozřejmě):
1. Obec nutně potřebuje "zainvestované" stavební pozemky – musí se pro to něco dělat
2. Obec nutně potřebuje dostatek kvalitní pitné vody – musí se pro to něco dělat
3. Obec  musí investovat do školy, včetně kvalitního učitelského sboru– kotelna, odborné učebny – musí se pro to něco dělat
4.Obec nutně potřebuje něco jako "dům seniorů" - musí se pro to něco udělat

Diskuse

Jméno
Kontrola
+ 7 = 10
Text komentáře (Není povoleno použití HTML tagů ani žádný druh reklamy)

Výpis komentářů

Datum a čas: 10.11.2017 10:59
Napsal: Obec Lipovec
Kategorie: Ostatní

Obsah postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Hlášení rozhlasu
Hlášení ze dne 04.03

1. Drůbežárna Prace bude ve čtvrtek 7. 3. v 10:45 hod. prodávat: mladé kuřice a kohouty, roční slepice, krmivo pro drůbež a králíky, vitamínové doplňky a dále pak vykupovat králičí kožky - cena ...

Přečíst celé hlášení >

Oddíl postranní lišty

Kalendář akcí
<< březen 2024 >>
PoÚtStČtSoNe
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Patička stránky