Obec Lipovec

Obsah stránky

Ustavující zasedání.

Ustavující zasedání.

Po včerejšku známe termín ustavujícího zasedání nového zastupitelstva - 18.2.2019.

K tomuto datu ustavujícího zasedání ZO a programu mám následující připomínky:

1.Obec

na základě rozhodnutí ZO  ( viz usnesení)  mně končí ustavujícím zasedáním ZO pracovní poměr s obcí (v podstatě symbolický)...Já jsem svoji funkci a doklady předával JUDr. Šromovi (jen to, co požadoval, je o tom zápis). Takže po této stránce asi nic novému starostovi předávat nebudu. Přesto jsem zpracoval materiál, ve kterém mám sepsány různé "nedodělky" (od staveb až po administrativu). Samozřejmě jsem schopen k tomu podat patřičný komentář - pokud bude zájem (od likvidace ho….. z ČOV až po územní plán). Určitě se ještě něco objeví - pokud o to bude někdo stát, jsem schopen ke všem problémům podat své vysvětlení či  názory......

Jinak si myslím, že tyto čtyři měsíce (od 5.října 2018)  byly pro mou osobu  (i pro mou povahu) "Kalvárií". V podstatě ta samá odpovědnost, ale bez možnosti rozhodování o penězích (tím nemyslím mzdu), atd., atd...nepřeji to nikomu, mám toho plné zuby (včetně názorů o co ti jde, když už nejsi starosta...). V podstatě jsme zvládli finančně rok 2018, jak v obci, tak ve STEMDu – i když ve STEMDU ne dle mých představ. Líbilo se mně, že při natáčení televizí bylo několikrát konstatováno, že občané ani nezaznamenali, že nebyl starosta a obec řídil správce MV ČR.....

A tdy je to usnesení:

Usnesení č. 5/31/ZO

Zastupitelstvo obce Lipovec schvaluje uzavření pracovního poměru s panem Františkem Kopřivou, nar. 24.8.1955 na funkci „Provozního vedoucího obce“ s účinností od 5.10.2018 do ustavujícího zasedání nového ZO. Odměňování se bude řídit nařízením vlády č. 341/2017 Sb. o platových poměrech zaměstnanců ve veřejných službách a správě.

Výsledek hlasování:   Pro 12 Proti 0   Zdrželi se 1 (František Kopřiva)

Usnesení bylo schváleno.

2. STEMD

Na základě usnesení rady obce - valné hromady STEMDu s.r.o. z 1.10.2018 číslo 431/79/RO -mně končí v návaznosti na ustavující zasedání ZO  "Smlouva o výkonu funkce jednatele". Je nutné - v rámci nové valné hromady - udělat patřičné opatření tak, aby pracovníci ( k dnešnímu dni je jich 14) věděli na čem jsou, kdo je povede po stránce přidělování práce, kdo a co a za co bude objednávat, co mzdy, fakturace, účetnictví...I tady jsem schopen a ochoten předat  současné představy a cíle, které jsem měl - pokud o to bude někdo stát. ( a vůbec se tím nemusí řídit).

Takže valná hromada STEMDu, s.r.o. bude muset pověřit někoho vedením společnosti ( a následně jednatelem společnosti).

Dále jsem byl osobou odpovědnou za živnost "Provádění staveb včetně jejich změn, udržovacích pracích na nich a jejich odstraňováním". Jelikož ukončením "Smlouvy o výkonu funkce....") přestávám mít možnost tyto práce řídit, požaduji i změnu osoby zodpovědné za tuto živnost a to k 1.3.2019.

Obě tyto změny (jednatel společnosti, osoba odpovědná za živnost "Provádění staveb...."  požaduji zapsat do obchodního rejstříku.

Ještě jednou zopakuji, že co se týká provozu a chodu STEMDu (ale i obce) jsem schopen podat příslušné informace a "mé" představy a cíle.....i když si někdy říkám proč či k čemu??

Asi si oddychnu...

 

Diskuse

Jméno
Kontrola
+ 5 = 10
Text komentáře (Není povoleno použití HTML tagů ani žádný druh reklamy)

Výpis komentářů

Datum a čas: 31.01.2019 11:51
Napsal: Obec Lipovec
Kategorie: Ostatní

Obsah postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Hlášení rozhlasu
Hlášení ze dne 15.04

1. Sokol Lipovec seznamuje své příznivce s programem svých družstev, který je tentokrát rozprostřen na celý týden. Ze začátku bude mít napilno sdružené družstvo mladších žáků Lipovec/Ostrov, jež ab...

Přečíst celé hlášení >

Oddíl postranní lišty

Kalendář akcí
<< duben 2024 >>
PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Patička stránky