Obec Lipovec

Obsah postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Vyhledávání

Oddíl postranní lišty

Náhodná fotka
Obec Lipovec a okolí

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Odkazy
Portál krizového řízení

Oddíl postranní lišty

Translate / přeložit

Obsah stránky

Upravený úvodník IV (ze Zpravodaje...)

 

O víkendu 27.1. a 28.1. jsem se rozhodl, že si vyzkouším, co „vydržím“. V neděli jsem narazil na knížečku  Františka Kožíka Na křídle větrného mlýna (v podstatě jsem tyto věty už četl, mám je poznamenané – jen jsem nevěděl čí jsou ). Cituji:  „ Nemá být člověk jako strom? Růst v hlubokém zamyšlení, košatět v přívalech bolesti, napínat síly jako větve do nejzazších možností, růst nad sebe, měnit se, krásnět a pak dát všem kolem, co hledají a co jim prospívá : svěžest, stín, radost, plody“ – líbí se mi to.


A tak v následujícím týdnu jsem začal  po chvilkách pracovat – organizuji práci svých chlapců, mám plošinu (na likvidaci vánočního stromku a odstranění starého vedení místního rozhlasu včetně „starých“ reproduktorů ), mám od PEDOPu bagr a dvě tatry a pustil jsem se do zemních prací na budoucí komunikaci u novostaveb v lokalitě Doleželová – Tejkl. V této lokalitě následně pokládáme chráničky pro budoucí veřejné osvětlení a místní rozhlas, klademe drenáže atd. V pátek 2.2. navážíme na tuto komunikaci „odval“ 0-63mm, pokládáme uzemnění.  V pátek věnuji práci více jak 9 hodin a večer cítím „problémy“. 

V následujícím týdnu dokončujeme uzemnění včetně odboček k budoucím sloupům, celý výkop zahrnujeme prosívkou a následně drtí. Mám takovou radost, „nepochopitelnou“ radost – radost z práce.
V týdnu od 12.2. jsme začali „vázat věnce“ na stavbě hasičské zbrojnice, na radnici připravuji materiály na jednání odloženého zastupitelstva obce. K radnici musím (resp. chci) uvést : JUDr. Jiří Kolmačka je velice šikovný, vzdělaný a pracovitý zastupitel. V době mé nemoci „chodí za holkama“ na radnici a řeší ty nejakutnější problémy, ale také pozemky pro uvažovanou novou zástavbu atd. – jsem moc rád a patří mu mé poděkování – a to poděkování musím podepřít i financemi.

Ve čtvrtek 15.2. jsem jel na kontrolu – zradili mě „enzymy“ v krvi, a tak následoval vozík, JIP, Bohunice…Jsem hypochondr, jsem nerad, když nevím, co se kolem mě děje - na mě hrozně působí dění kolem mě – resp. to, co vidím, musím dodat, že nejenom
v nemocnici. V Bohunicích mně několikrát „vyztužovali“ srdce – je to při vědomí
– ležíte na stole a vedle na obrazovce vidíte svoje srdce a sledujete, co s ním dělají
– zázrak. Když sledujete lékaře, sestry a vidíte klid, sestry pochází či se opírají
o radiátor – pohoda i člověk je klidnější. Při jednom zákroku se mně však stalo
–  prudká bolest na hrudi, hlasité příkazy doktora, nesmím zhluboka dýchat, pobíhání sester, nějaký roztok do žil…katastrofa, ohromný strach, srdce = život…

Přes toto všechno jsem 19.2. řídil zastupitelstvo obce, průběh poklidný za hodinu
a půl byl konec, žádné rozčilování (že by na to měl vliv můj zdravotní stav ??) a to jsme schvalovali rozdělení cca  7 mil. Kč.
Jsem spokojený. Když jsem odcházel ze spolkové místnosti,  přál jsem si, abych měl sílu a možnost dotáhnout tento rok (resp. jeho část)  dle svých představ (nakonec jednohlasně schválených).

Diskuse

Jméno
Kontrola
+ 5 = 10
Text komentáře (Není povoleno použití HTML tagů ani žádný druh reklamy)

Výpis komentářů

Datum a čas: 25.03.2018 08:27
Napsal: Obec Lipovec
Kategorie: Ostatní

Obsah postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Hlášení rozhlasu
Hlášení ze dne 03.08

1. Společenství Antiochia tento týden od pondělí 3.8 do pátku 7.8 nabízí pro děti program vždy dopoledne od 9-11:30 a odpoledne od 14-17h. Sraz je vždy u fary. Pro dospělé i děti bude ve středu v 1...

Přečíst celé hlášení >

Oddíl postranní lišty

Kalendář akcí
<< srpen 2020 >>
PoÚtStČtSoNe
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Pro slabozraké

Patička stránky