Obec Lipovec

Obsah stránky

Upravený úvodník II (ze Zpravodaje....)

22.ledna se vracím z nemocnice domů.
26.1. – 27.1.2018. Posledních pár slov k volbě našeho prezidenta. Klaním
se k názoru, že přímá volba není šťastné řešení. Těch uplynulých 14 dnů je toho svědkem. Masírování ze všech stran, společnost je značně rozdělena. Tvrdá „antizemanovská“ mediální masáž, kterou zašťiťují známí herci, zpěváci. I po druhé volím Zemana. I když mám připomínky k jeho inauguračnímu projevu.
Takže ještě jednou můj pohled na volbu prezidenta ( a nikomu ho nevnucuji) :
Máme demokracii – je to dobře. Každý může říct  co chce – je to dobře. Máme veřejnoprávní českou televizi – je to dobře. Máme internet (asi necenzurovaný) – i to je dobře. Mně osobně vadilo (a myslím si, že jsem nebyl sám a myslím si, že to rozhodlo o výsledku voleb prezidenta) to jednoznačné zaměření – všechno proti Zemanovi, za každou cenu  (vždy si vzpomenu na několik posledních komunálních voleb u nás – nějak se mi zdá podobný průběh – ne za něco, ale proti někomu). Kolik špíny se na něj naházelo, na jeho zdravotní stav, na jeho stáří. Ale nejenom na něj – ale i na jeho voliče. Četl jsem zajímavý (musím dodat povolební) názor – vysokoškolák by měl mít tři hlasy, středoškolák dva hlasy a „dělník“ pouze jeden hlas (údajně venkov, „lopaty“ a důchodci stojí za vítězstvím Zemana).
Proboha proč??
Svůj život jsem prožil mezi „lopatami“. Ale tito „obyčejní“ lidé byli většinou schopní řemeslníci, kteří tvořili tvář a bohatství našich vesnic, měst, státu…. Já vím, handrkoval jsem se s nimi – ale i to patří ke každodennímu životu, když chcete nějaký řád, nějaký výsledek – ale v podstatě já k nim přeci patřím, já jsem jeden z nich. Copak je špatného na řidičovi, zedníkovi – oni mají nějaký jiný pohled na svět ?? Jsou (jsme) nějací méněcenní ?


Máme poslední dobou – dle mého názoru – spoustu vysokoškoláků,
ale vysokoškoláků humanitního zaměření. Když vidíte to množství politologů, komentátorů, redaktorů, politiků, širokou škálu neziskovek  (leckdy s nejasným zaměřením a napojením i na státní rozpočet – údajně je to ve výši 18 miliard, které ročně hradíme z „našich peněz“), atd. atd., tak si pokládám otázku- to jich tolik potřebujeme? Když vezmu otázky a rozbory některých událostí, jejich zaměření, žasnu. Když vezmete co vytvoří, čím přispějí, a že mají plat několikrát vyšší než ten řidič, zedník ??
Nevolil jsem ve volbách do poslanecké sněmovny Babiše, nevolil jsem za prezidenta Drahoše.
Naší společnosti chybí jedna vlastnost, přijmout danou skutečnost a chytit se práce, udělat něco pro blaho všech. Jenže my se budeme radši osočovat, urážet a vyhrožovat odchodem za hranice. A tak místo, abychom dál rozvíjeli to, co jsme zdědili, tak to zničíme (někdy i nechtíc), a to svou vyčůraností, neschopností nebo závistí...
 

Diskuse

Jméno
Kontrola
+ 4 = 10
Text komentáře (Není povoleno použití HTML tagů ani žádný druh reklamy)

Výpis komentářů

Datum a čas: 25.03.2018 08:33
Napsal: Obec Lipovec
Kategorie: Ostatní

Obsah postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Hlášení rozhlasu
Hlášení ze dne 04.10

1. Český zahrádkářský svaz Lipovec srdečně zve všechny občany na tradiční posezení u burčáku, které se koná tuto sobotu 7.10.2023 v sokolovně. Od 14:00 hodin bude zahájen prodej burčáku, od 18:00 h...

Přečíst celé hlášení >

Oddíl postranní lišty

Kalendář akcí
<< říjen 2023 >>
PoÚtStČtSoNe
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Patička stránky