Obec Lipovec

Obsah postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Vyhledávání

Oddíl postranní lišty

Náhodná fotka
Obec Lipovec a okolí

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Odkazy
Portál krizového řízení

Obsah stránky

Upravený úvodník I (ze Zpravodaje....)

Z nemocničního pobytu mám tři nové poznatky :
V Blansku v nemocnici jsem se šoural po chodbě zahleděn sám do sebe. Najednou slyším hlas – pane, prosím, nemohl byste mně to zapnout – drobná, „vetchá“ babička natahovala ke mně ruku, na které měla „zlaté hodinky“ Bylo vidět, že je zřejmě velmi málo nosila, nádherně se leskly. A bylo zřejmé, že ji k nim váže nějaká nádherná vzpomínka. Při zapínání jsem si všiml – ta ruka něco zažila, ta pracovala. A najednou člověk je rád, že má nějakou minulost, že je rád, že má na co vzpomínat. Někteří lidé příliš často používají slovíčko "kdyby". "Kdybych já to tenkrát věděl..." Často něčeho litujeme, ale co se stalo, to již nemůžeme vrátit. Slova jednou vyřčená už nemůžeme vzít nazpátek, nemůžeme obrátit chod svého života. Můžeme se však rozhodnout, že dnes bude všechno jinak. Litovat něčeho příliš dlouho je plýtvání časem a energií. Někde jsem četl a poznamenal si : "Oči máme umístěny proto vpředu, že je daleko důležitější dívat se dopředu než dozadu."
Nemocnice Bohunice – starší pán v cca 10.00 hod. propuštěn z nemocnice. Na dotaz sestry, zda-li potřebuje sanitku odpověděl, že ne, že si ho synové (nebo „známí“) odvezou. A tak začal telefonovat. Několik hovorů (určitě více jak pět) a na jeho tváři bylo vidět narůstající velké zklamání – nikdo nemůže – nejdříve v 15.00 hod. Bylo mi ho líto…
Nemocnice Blansko i Bohunice – jsou to dlouhé hodiny, člověk většinou nemůže ani slézt z postele, má veškerou péči, jídlo, pití (v Bohunicích i nesnesitelné teplo)
a přesto padne 14.00 a člověk se nedočkavě dívá směrem ke dveřím a těší se na známou tvář….
Někdy dříve jsem objevil nádherné věty kolumbijského básníka Gabriela Garciu Marqueze :
Vždycky existuje nějaké zítra a život nám dává další příležitost, abychom věci dělali tak, jak máme, ale v případě, že chybuji a zbude nám jen dnešek, chtěl bych ti říct, jak tě miluju a že na tebe nikdy nezapomenu. Zítřek si nepojistil nikdo, ani mladý, ani starý. Dnes to třeba může být poslední den, kdy vidíš ty, které miluješ. Proto už nečekej, udělej to dnes, protože nepřijde-li zítřek nikdy, budeš určitě litovat dne, kdy sis nenašel čas na úsměv, na objetí, na polibek a byl jsi příliš zaneprázdněný, abys jim splnil poslední přání. Drž si ty, které miluješ při sobě, pověz jim šeptem, jak moc je potřebuješ, miluj je a chovej se k nim dobře. Najdi si čas říct jim promiň, odpusť mi, prosím, děkuji a všechna slova lásky, která znáš.
 

Diskuse

Jméno
Kontrola
+ 8 = 10
Text komentáře (Není povoleno použití HTML tagů ani žádný druh reklamy)

Výpis komentářů

Datum a čas: 25.03.2018 08:36
Napsal: Obec Lipovec
Kategorie: Ostatní

Obsah postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Hlášení rozhlasu
Hlášení ze dne 10.08

1. Sokol Lipovec sděluje svým příznivcům, že po krátké letní přestávce začíná nový soutěžní ročník 2022-23, prozatím pouze v kategorii mužů. Na úvod nám los přisoudil nováčka okresního přeboru-cel...

Přečíst celé hlášení >

Oddíl postranní lišty

Kalendář akcí
<< srpen 2022 >>
PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Akce v okolí

Oddíl postranní lišty

Pro slabozraké

Patička stránky