Obec Lipovec

Obsah postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Vyhledávání

Oddíl postranní lišty

Náhodná fotka
Obec Lipovec a okolí

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Odkazy
Portál krizového řízení

Oddíl postranní lišty

Translate / přeložit

Obsah stránky

Tonoucí se stébla chytá (2)

Z připravovaného zpravodaje ("provoz obce do náhradních voleb"):

No, a jaký je současný stav: 4.října končí zastupitelstvo obce (po tomto datu už nelze nic schválit – ani žádná rozpočtová opatření, prostě nic…kdo zná chod obce, musí vědět, že je to „šílená situace“), končí rada obce, končí starosta obce. Ministerstvo vnitra ČR jmenuje správce, který bude obec „řídit“ až do ustavujícího zasedání zastupitelstva obce a volby nového starosty. Toto zastupitelstvo by mělo vzniknout na základě nových voleb do zastupitelstva, které budou v náhradním termínu, a který bude pro Lipovec stanoven ministerstvem vnitra.

Pevně věřím, že se v obci najdou lidé, kteří projeví zájem o práci v zastupitelstvu, protože je to v zájmu nás všech, našeho soužití a naší budoucnosti. Kandidovat lze pod některou stranou nebo jako nezávislí kandidáti. V tom případě je zapotřebí zajistit  …..počet souhlasných podpisů místních občanů. Myslím si, že v obci, jako je naše, není ani potřeba ,,hrát si „ na příslušnost ke stranám. Nechť se spojí ti, kteří chtějí být obci přínosem a mají nějaké vize. Není přece důležité, ke které straně se hlásí, ale o co usilují.  Jsou i další možnosti vedení obce- neuvolněný starosta a zaměstnaný ( placený- nevolený, ale zaměstnaný) tajemník… Hledejme společně řešení, ale je potřeba, aby se lidé o tuto problematiku začali zajímat a začali v tom ohledu být aktivní. Je to v zájmu nás všech.

Několikrát jsme celou situaci projednávali v radě obce, v zastupitelstvu obce. Situace není vůbec jednoduchá – navíc komplikovaná STEMDem s.r.o., který 100% vlastní obec – co s lidmi, co s rozdělanými akcemi, jak je financovat, jak dál ?
Snažíme se o záchranu. Doma dostávám, že obětuji spoustu času a že se nervuji kvůli něčemu, co si to ani nezaslouží. Navíc mně vadí lidé, kteří za mnou chodí a ten chce koupit traktor, ten by si vzal lešení, ten chce multikáru – připadají mně jako supi – ne Lipovec, ne obec….

Diskuse

Jméno
Kontrola
+ 2 = 10
Text komentáře (Není povoleno použití HTML tagů ani žádný druh reklamy)

Výpis komentářů

Datum a čas: 31.08.2018 07:32
Napsal: Obec Lipovec
Kategorie: Ostatní

Obsah postranní lišty

Důležité oznámení
Placení odvozu odpadu v roce 2019 - 620,- Kč/osoba nebo nemovitost/rok. Podrobně v Obecně závazné vyhlášce č. 1/2018 o místním poplatku za provoz systému shromažďování, sběru, přepravy, třídění, využívání a odstraňování komunálních odpadů. Vyhláška umístěna v sekci ÚŘEDNÍ DESKA.

Oddíl postranní lišty

Hlášení rozhlasu
Hlášení ze dne 17.06

1. Zveme občany na 5.zasedání ZO Lipovec, které se bude konat zítra 18.6.2019 v 18.00 hodin ve spolkové místnosti domu služeb. Program jednání je zveřejněn na úřední desce OÚ Lipovec. 2. Česká poš...

Přečíst celé hlášení >

Oddíl postranní lišty

Kalendář akcí
<< červen 2019 >>
PoÚtStČtSoNe
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Pro slabozraké

Patička stránky