Obec Lipovec

Obsah stránky

Střet zájmů na pokračování...

 

Včera jsem byl předvolán na právní odbor Městského úřadu Blansko. Důvod -  střet zájmů. Městský úřad Blansko, právní odbor, jako věcně, funkčně a místně příslušný správní orgán zahájil  proti mně, na základě oznámení Ministerstva spravedlnosti ČR, řízení pro přestupek podle ustanovení par.23, odstavec 1, písmeno f), zákona o střetu zájmů, kterého jste se dopustil jako veřejný funkcionář – starosta obce Lipovec tím, že jste neměl podat Oznámení podle par.12 odst.2 zákona o střetu zájmů ve lhůtě do 30.6.2018…..

Už jsem o tom psal. Já ( a nejenom já) tomu říkám „majetkový striptýz“. Všichni radní, každé obce či města, musí při nástupu „do funkce“ vyplnit majetkové přiznání – co vlastníte, v jaké společnosti jste ….  dle tohoto zákona (o střetu zájmů) podává veřejný funkcionář  „majetkové přiznání“ , to je od oznámení o činnostech, podnikání nebo provozování samostatné výdělečné činnosti přes údaje, zda- li jste společník či člen statutárního orgánu – řídícího, dozorčího, kontrolního až po oznámení o majetku nemovitém (čísla parcel, způsob nabytí, stavby na nich…), až po věci movité (cenné papíry, podíly v odchodních korporacích …ale i nesplacené závazky, půjčky, úvěry ….a tak). No a pak každý rok skládat účty - co jste nabyl, koupil, a tak.

 A tak  jsem v kanceláři Městského úřadu Blansko po 16.00 podepsal   spoustu dokumentů, potvrdil jsem, že všemu rozumím a uznal jsem svoji vinu. Připadal jsem si jako „učeň“, prostě  „trapná půlhodina“.  A odešel jsem s tím, že ve správním řízení budeme pokračovat po 1.lednu 2019 a samozřejmě musím všechno doplnit !

 Já vím, ono není jednoduché vytvořit „zákon“, který bude mít logiku, všechno obsáhne,  a bude platit v Praze a i v Lipovci – podotýkám jakýkoliv zákon. Faktem je, že je rozdíl, jestli rozhoduji o miliardách či o pěti, šesti milionech – mluvím o rozpočtu obcí a měst. Jsem na radnici přes 30 let. Rozhodoval jsem o stamilionech. Nepostavil jsem si ani rodinný domek, ani nemám pořádné auto. Já vím, řada lidí řekne, že jsem „pěkný vůl“.

Nikdy nezapomenu na hlasování a „melu“ kolem proplácení mé „nevybrané dovolené“  - myslím si, že třikrát za to uplynulé  volební období (nakonec jsem třináct dnů své dovolené obětoval na „oltář vlasti“ , což je nějakých 30.000,- Kč – a je to má vina). Myslíte si, že někdo nějak ocenil, třeba to, že jsem se vzdal 4 neděl placených lázní po lednovém infarktu ??  Myslíte si, že někdo ocenil stavební akce v letošním roce ??  

Nevyčítám, nestěžuji si, mně ta práce baví a bavila. Já zažil únor a duben 1990, já zažil únor 2012 . Mockrát jsem o tom přemýšlel, dokonce jsem  “všem odpustil“…. Chci jenom, aby si to celá řada lidí uvědomila. Já dokonce vím, že celou řadu lidí ani nepřesvědčím. A chci vidět toho „dobráka“,  který si vezme investice za více jak 14 mil. Kč (což je rok 2018) jen tak, zdarma. Se "vším všudy" , se vším rizikem, zodpovědností…. Prostě jen tak…..

 

Tož tak.

Diskuse

Jméno
Kontrola
+ 3 = 10
Text komentáře (Není povoleno použití HTML tagů ani žádný druh reklamy)

Výpis komentářů

Datum a čas: 18.12.2018 12:03
Napsal: Obec Lipovec
Kategorie: Ostatní

Obsah postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Hlášení rozhlasu
Hlášení ze dne 15.04

1. Sokol Lipovec seznamuje své příznivce s programem svých družstev, který je tentokrát rozprostřen na celý týden. Ze začátku bude mít napilno sdružené družstvo mladších žáků Lipovec/Ostrov, jež ab...

Přečíst celé hlášení >

Oddíl postranní lišty

Kalendář akcí
<< duben 2024 >>
PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Patička stránky