Obec Lipovec

Obsah stránky

Sníh.

 

Sníh…

Toto úterý jsme stáli s pracovníky STEMDu u obecních garáží a jela kolem multikára se štěrkem a radličkou a nápisem Obec Krasová. A hned to někdo doplnil, co mají Kotvrdovice, Ostrov  a tak….Proč to nemáme my ?

Věřte, že jsem se touto problematikou zabýval už dávno a několik let (možná desítek let). Proto máme traktor a radličku, proto máme hon, proto máme pár lidí, kartáč, sněhovou frézu .. a tak.

 Ono je to tak – ten sníh nepadá každý den, každý rok a už vůbec ne takové denní množství. Ono „poručíme větru, dešti“ už je dávno jenom pro smích….

Nutno dodat, že do roku 2006 platil zákon, že za „čisté“ chodníky byl zodpovědný majitel přilehlé nemovitosti. Po tomto roce za ně zodpovídal majitel chodníků (jako stavby) – tedy relativně obec. Musím připomenout, že u nás nebyly chodníky vedeny v majetku obce až do roku 2013 – i z důvodu, že majitelé pozemků pod nimi byli většinou občané přilehlých nemovitostí (chodníky, akce „Z“, pozemky všech = dědictví otců…)

 No, a pokud byly chodníky ve špatném technickém stavu – tak tomu odpovídal i způsob prohrnování resp. údržby…Až do roku 2014 (do „nových“ chodníků) jsem se touto problematikou moc nezabýval – většinou je shrnul traktor s radlicí. Od roku 2014 se postupně vybavujeme a nové chodníky udržujeme resp. se snažíme udržovat. A ten problém je – jakou technikou – čím „lepší“ technika,  tím pracovník s vyšší kvalifikací a také chce více peněz. Co s ním, když nepadá (a co s „drahou“ technikou) ? Půjde pracovník  do stavební skupiny? Bude marodit?? Bude to soukromník??? To není jednoduché. No a traktůrek s radličkou – kam bude sníh „hrnout“ ? Na silnici (ta je kraje, tam by neměl), na taras (většinou máme kolem chodníku kamenné, soukromé opěrné zdi – tarasy) ?? Už i tady (na webu) jsem to psal – my to shrneme na krajnici a sypače silnic nám to vrátí na chodník ( a děláte hlídacího psa, protože nesněží, ale ze silnic vám tam nahrnou poloroztátý sníh, ten zmrzne a lidé nadávají). Tak co s tím??.

No a tak když napadne větší množství sněhu tak jsem se rozhodl, že sníh z krajnic silnic odvezeme – všechen – a je to…

A abych to dokreslil celé. Když napadne větší množství sněhu potřebuji dva řidiče – jeden na traktor, jeden na hon…a stane se, že druhý řidič má zápal plic ( a to se musíte vyrovnat s pololetními prázdninami, zubařem, lékařem, dlouhodobou nemocí....).. No a tak napřed traktor a místní komunikace – to je tak cca 4 hodiny. A potom hon a krajnice, chodníky, školní dvůr, parkoviště u radnice, u zdravotního střediska , u mateřské školky, u kostela, u sokolovny a pak teprve posyp – no a je čtvrtek. To je jen pokus o vysvětlení, proč všechno tak trvá a proč tak a proč  čím. Nedej „bože“, aby byla sobota či neděle.  Snad jiná doba, jiní lidé -  to vyřeší k větší spokojenosti. Ono se to mluví a radí – když to neorganizujete…

Tož tak.

 

 

Diskuse

Jméno
Kontrola
+ 5 = 10
Text komentáře (Není povoleno použití HTML tagů ani žádný druh reklamy)

Výpis komentářů

Takyobčan
(IP: 192.95.12.100)
02.02.2019 | 18:07
Občane, souhlasím, že v některých ulicích v Lipovci je zimní údržba nadstandardní. V jiných ulicích si o nadstandardu mohou leda nechat zdát.
Odkaz: http://
Občan
(IP: 188.75.172.50)
02.02.2019 | 00:13
K článku nutno pouze říct, že by bylo dobré aby ti co vyzdvyhují ostatní obce (Ostrov, Kotvrdovice atd. opravdu porovnávali úroveň zimní údržby objektivně! Myslím a vím, že údržbu máme víc než nadstandardní a doufám, že se tohoto stavu budeme moci tešit i v následujících letech ti co občas vystrčí nohy dále jak za ceduli LIPOVEC ví o čem se zde bavíme.
Odkaz: http://
Datum a čas: 31.01.2019 10:38
Napsal: Obec Lipovec
Kategorie: Ostatní

Obsah postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Hlášení rozhlasu
Hlášení ze dne 15.05

1. Zveme občany na 14.zasedání Zastupitelstva obce Lipovec, které se koná v úterý 21.5.2024 od 18:00 hodin ve spolkové místnosti Domu služeb v Lipovci. Podrobný program jednání je zveřejněn na fyzi...

Přečíst celé hlášení >

Oddíl postranní lišty

Kalendář akcí
<< květen 2024 >>
PoÚtStČtSoNe
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Patička stránky