Obec Lipovec

Obsah stránky

Slovácko sa súdí - nesúdí.

Slovácko sa súdí, nesúdí…..
Poslední období mě pronásledují takové nepříjemné události – v pondělí 25.7. jsme dvě hodiny ve třech probírali život v obci v podstatě ve všech oblastech,  ve středu 27.7. další dvě hodiny ohledně staveb v obci, mezitím či potom (v pátek) takové drobnosti – psi, nepořádek, shnilé sloupy, vzrostlé keře, tráva, výpovědi, alkohol  apod. Snažím se nad  různé podobné problémy povznést a ještě pokud možno celou situaci zklidnit (pokud to jde a pokud celá záležitost nepřejde v „nevraživost“) a přesvědčit dotčené, že nejlepší řešení je domluvit se mezi sebou….ono totiž žádný třetí (at´ je to starosta, úředník, advokát, soudce…) nic moc nevyřeší a …..

Nebudu jednotlivé problémy do detailu rozebírat, ale pár vět napíši:

Dodržování „klidu“ v příslušném čase…
Máme připomínky (musím podotknout, že „pouze“ v nové lokalitě – kde se staví rodinné domky) či požadavky na vydání obecně závazného nařízení o dodržování klidu o státních svátcích a víkendech  (a v pracovních dnech od 20.00 hod.). 22.8. bychom o tom měli diskutovat na zastupitelstvu obce (v bodě „Různé“). Je to velmi složité – několikrát jsem to konzultoval, zvažoval – navíc v mém případě  „hrozí střet zájmů“ ( RD staví Ondřej i Vašek). Faktem je, že dodržování nočního klidu v době od 22.00 – 6.00 hod. je dáno zákonem. Osobně si myslím, že minimálně v neděli do 8.00 hod. a po 12.00 hod. by měl být klid též. Ostatní bych ponechal na lidech, na sousedech, na ohleduplnosti – že jsem naivní ?? Minulou neděli někdo řezal motorovou pilou  ( někde u zdravotního střediska - řekl bych od 9.00 hod do oběda). Můj osobní názor – pokud neřeže každou neděli a pokud nenajde jiný vhodný termín – asi to vydržím…no a vezměte si třeba „hodové zábavy“ – trochu tolerance asi neuškodí… Chtěl bych znát názor většiny – využijte do 22.8. ankety na webových stránkách obce případně přijďte na zasedání ZO – 22.8.2016 – 18.00 hod. – spolková místnost domu služeb a řekněte svůj názor…
Navíc – už se děsím „vymahatelnosti“ – někdy mě děsí důvěra v mé schopnosti (on stížnost ani nenapíše a ani nechce být jmenován – aby si nerozhádal sousedy, ale po mně chce řešení- ty to udělej). Že máme komisi pro projednávání přestupků, policii či „hygienu“ - na to v podstatě nikdo nemyslí. No a já – když nic neuděláš – jsi budižkničemu placený z našich peněz. No, a když uděláš – máš v podstatě nepřítele a ještě zkritizuje mě a celé moje okolí. Takže prosím o trochu sousedské ohleduplnosti ( z obou stran).


Volné pobíhání psů….v poslední době mě to hodně vzrušuje. Minulé pondělí jsem odpoledne v třešňové aleji potkal starší manželský pár a paní se zjevně bála dvou „bílých psů“, otevřel jsem okénko a muž mně sdělil, že se jich žena skutečně bojí. V úterý si mně stěžovala maminka s kočárkem u sokolovny na volně pobíhající dva „velké bílé psi“ a že se jich též bojí. Ve středu ráno (kolem 6.15) jsem „dva velké bílé psi“ potkal na místní komunikaci  „v chaloupkách“. Ve čtvrtek podvečer jsem potkal jednoho z těchto psů na státní silnici III/3783 – nad tenisovými kurty. V pátek odpoledne jsem tohoto psa zhruba ve stejném místě málem přejel – pro jistotu jsem počkal – kam jde a šel jsem za ním….Musím ještě dodat, že jsem (zhruba 14 dní zpátky) požádal Marii, aby majitelům psů „přátelsky domluvila“, když to nepomohlo napsal jsem jim "výhružný" dopis, ještě později jsem sám s majitelkou mluvil  (i když si myslím, že při "domlouvání" si myslela....), no a v pátek jsem mluvil s matkou majitelky psů (jak jsem „šel za ním"..)….jojo, psi jsou hodní, jedná má 15 let a co mají dělat – oni pořád utíkají.
Já vím, psi za to nemohou…majitele lze poslat do komise pro veřejný pořádek (ovšem je mi líto jejich malých dětí, peněz asi moc nemají a platit 3-5 tis. Kč, jezdit do Blanska…). Navíc se nemohu zbavit dojmu, že v očích majitelky jsem já ten „necita“ co nemá rád psi…. Že by zkoušeli co vydržím (vydržíme) ?
Máme v dědině cca 150 psů. Když to bude dělat tak každý – to bude „šrumec “!!

Děti po stavbách – několikrát jsem byl vyzván, abych něco udělal- napomenul rodiče či děti, že bez dozoru se pohybují na rozestavěných nemovitostech apod. Je hrozné to, že se pomalu ztrácím v „nových“ občanech (v jejich jménech, vzhledu..), natož poznat jejich děti. Samozřejmě mohu hlásit obecním rozhlasem, mohu rozesílat písemné prosby (což jsme udělali), příkazy, zákazy….Samozřejmě jsem placen z peněz daňových poplatníků (svých spoluobčanů), ale nemohu nahrazovat povinnost stavebníka zabezpečit staveniště. Nemohu každému vysvětlovat, že na „cizím“ pozemku nemá nikdo co dělat (ani brát) – i když se o to snažím (třeba i ve vztahu k obecním pozemkům). Nemohu nahrazovat rodiče, kteří přeci by měli vědět kde mají svoje děti případně by měli postupně vysvětlovat svým dětem co mohou a co ne…..Prosím, trochu soudnosti, ale i rozumu.


Odpadky po obci, papír u kontejnerů – často je „bordel“ u kontejnerů na papír na parkovišti před „domem služeb“. Nevím – za kontejnery na papír platíme (cca 12 tis. ročně). Několik let vysvětluji (dokonce na kontejnerech je písemná prosba, aby „tvrdý“ papír, „vyvázané časopisy“ či větší množství papíru dali na schodiště ve dvoře školy – to neumíme číst ??), že obec za papír musí platit svozové firmě, kdežto škola naopak za papír dostane peníze (drobné, ale dostane). Jako když hrách na stěnu hází ….a na „bordel“ kolem kontejnerů poukazujeme…a některým to zřejmě ani nevadí (protože neváhají na hromadu přiložit).
Prosím, prosím…..

No a „Revoluční čvrť III“ si nechám na zítra….

Diskuse

Jméno
Kontrola
+ 1 = 10
Text komentáře (Není povoleno použití HTML tagů ani žádný druh reklamy)

Výpis komentářů

Datum a čas: 01.08.2016 09:47
Napsal: Obec Lipovec
Kategorie: Ostatní

Obsah postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Hlášení rozhlasu
Hlášení ze dne 15.05

1. Zveme občany na 14.zasedání Zastupitelstva obce Lipovec, které se koná v úterý 21.5.2024 od 18:00 hodin ve spolkové místnosti Domu služeb v Lipovci. Podrobný program jednání je zveřejněn na fyzi...

Přečíst celé hlášení >

Oddíl postranní lišty

Kalendář akcí
<< květen 2024 >>
PoÚtStČtSoNe
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Patička stránky