Obec Lipovec

Obsah postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Vyhledávání

Oddíl postranní lišty

Náhodná fotka
Obec Lipovec a okolí

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Odkazy
Portál krizového řízení

Oddíl postranní lišty

Translate / přeložit

Obsah stránky

Satelitní městečko

 

Marianín

Od středy 25.5.2016 jsme nastoupili na dokončení chodníků a parkovacích míst na Marianíně.Takže se tam zase pohybuji....dnes jsem musel pochválit paní Braunerovou, klečela u "zeleného ostrůvku" naproti RD čp.22 a "plela" veřejné prostranství. Poděkoval jsem jí a nabídl odměnu  - ona odpověděla, že nic nechce, resp. pouze že chce, aby to tam měli krásné - potěšilo mě to. Sleduji a dívám se:  jsou někteří, kteří bez říkání " něco udělají", nové keříky zavlaží, trávu odstraní, chodníky zametou.... Těm patří mé poděkování. No a těm ostatním - ono nestačí jenom chtít, či kritizovat, anebo vyškrabat z názvu osady Lipovec - ono je potřeba i něco pro dědinu - osadu udělat...

Aby nebylo vše dobré. Slyšel jsem názor, že Marianín už není dědina - že bez lípy, sám asfalt či beton - že už je to "satelitní městečko" - jako kdyby si mně dotyčný stěžoval, co jsme to zase provedli. Setkal jsem se i s požadavkem vypnout světlo veřejného osvětlení před jeho nemovitostí - zřejmě dotyčný nemůže spát....Jiný zase ničemu nerozumí, ale když on potřebuje nebo chce, tak se dostane  všude a umí všechno....Sloupy veřejného osvětlení, že se "kymácí", dlažba není správně "vyfukovaná", ať se podívám na "vodu"  atd. atd.

No a můj závěr:

Všechno budeme mít takové, jaké si vytvoříme a především udržíme (oni řemeslníci odejdou)...27.6.2016 máme společné zasedání rady obce a osadního výboru a to v Marianíně. Určitě navrhnu to, co jsem si myslel, že bude automatické - zavlažit nové keře, pohnojit je,  okopat, udržovat patřičný pořádek - i u "8" - bylo by to dobré...Přeci je nerozum, aby zde dojeli dva chlapi z Lipovce, namontovali hydrantový nástavec a chodili s vodou...nebo Maruška Wágnerova tam jezdila na kole a plela trávu či světla chodil rozsvěcovat Vojtěch...připadá mně to takové "nenormální", aby Lukáš Pernica zametal chodníky či čekárnu, prováděl postřik zpevněných ploch roundapem, kosil trávu za "8" - a ono je to všechno potřeba nějak udělat.

Nevyčítám - a kdybych nechtěl Marianín takový jaký je - určitě by takový nebyl (jsem rád, že se toho dožil pan Bláha, jsem rád, že jsem splnil, co jsem slíbil panu Švédovi).. Vždyť jsme tam investovali v posledních třech letech téměř 9mil.Kč.

Prosím, berte tento článek i trochu s rezervou, nechtěl jsem nikoho urazit a chci jen, abychom se měli všichni dobře.....a neviděli všude jen "kopřivy".

 

Diskuse

Jméno
Kontrola
+ 8 = 10
Text komentáře (Není povoleno použití HTML tagů ani žádný druh reklamy)

Výpis komentářů

Datum a čas: 01.06.2016 10:54
Napsal: Obec Lipovec
Kategorie: Ostatní

Obsah postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Hlášení rozhlasu
Hlášení ze dne 14.10

1. Knihovnice obecní knihovny žádá vypůjčitele, kteří mají delší dobu zapůjčené knihy, aby je neprodleně vrátili. Zároveň prosí rodiče, aby zkontrolovali i děti a poslali je knihy vrátit. Po kontro...

Přečíst celé hlášení >

Oddíl postranní lišty

Kalendář akcí
<< říjen 2019 >>
PoÚtStČtSoNe
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Pro slabozraké

Patička stránky