Obec Lipovec

Obsah stránky

Satelitní městečko

 

Marianín

Od středy 25.5.2016 jsme nastoupili na dokončení chodníků a parkovacích míst na Marianíně.Takže se tam zase pohybuji....dnes jsem musel pochválit paní Braunerovou, klečela u "zeleného ostrůvku" naproti RD čp.22 a "plela" veřejné prostranství. Poděkoval jsem jí a nabídl odměnu  - ona odpověděla, že nic nechce, resp. pouze že chce, aby to tam měli krásné - potěšilo mě to. Sleduji a dívám se:  jsou někteří, kteří bez říkání " něco udělají", nové keříky zavlaží, trávu odstraní, chodníky zametou.... Těm patří mé poděkování. No a těm ostatním - ono nestačí jenom chtít, či kritizovat, anebo vyškrabat z názvu osady Lipovec - ono je potřeba i něco pro dědinu - osadu udělat...

Aby nebylo vše dobré. Slyšel jsem názor, že Marianín už není dědina - že bez lípy, sám asfalt či beton - že už je to "satelitní městečko" - jako kdyby si mně dotyčný stěžoval, co jsme to zase provedli. Setkal jsem se i s požadavkem vypnout světlo veřejného osvětlení před jeho nemovitostí - zřejmě dotyčný nemůže spát....Jiný zase ničemu nerozumí, ale když on potřebuje nebo chce, tak se dostane  všude a umí všechno....Sloupy veřejného osvětlení, že se "kymácí", dlažba není správně "vyfukovaná", ať se podívám na "vodu"  atd. atd.

No a můj závěr:

Všechno budeme mít takové, jaké si vytvoříme a především udržíme (oni řemeslníci odejdou)...27.6.2016 máme společné zasedání rady obce a osadního výboru a to v Marianíně. Určitě navrhnu to, co jsem si myslel, že bude automatické - zavlažit nové keře, pohnojit je,  okopat, udržovat patřičný pořádek - i u "8" - bylo by to dobré...Přeci je nerozum, aby zde dojeli dva chlapi z Lipovce, namontovali hydrantový nástavec a chodili s vodou...nebo Maruška Wágnerova tam jezdila na kole a plela trávu či světla chodil rozsvěcovat Vojtěch...připadá mně to takové "nenormální", aby Lukáš Pernica zametal chodníky či čekárnu, prováděl postřik zpevněných ploch roundapem, kosil trávu za "8" - a ono je to všechno potřeba nějak udělat.

Nevyčítám - a kdybych nechtěl Marianín takový jaký je - určitě by takový nebyl (jsem rád, že se toho dožil pan Bláha, jsem rád, že jsem splnil, co jsem slíbil panu Švédovi).. Vždyť jsme tam investovali v posledních třech letech téměř 9mil.Kč.

Prosím, berte tento článek i trochu s rezervou, nechtěl jsem nikoho urazit a chci jen, abychom se měli všichni dobře.....a neviděli všude jen "kopřivy".

 

Diskuse

Jméno
Kontrola
+ 6 = 10
Text komentáře (Není povoleno použití HTML tagů ani žádný druh reklamy)

Výpis komentářů

Datum a čas: 01.06.2016 10:54
Napsal: Obec Lipovec
Kategorie: Ostatní

Obsah postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Hlášení rozhlasu
Hlášení ze dne 17.04

1. Tento týden v pátek 19.4.2024 od 15:00 do 19:00 hodin a v sobotu 20.4.2024 od 8:00 do 15:00 hodin bude v areálu pod obci (u obloukové haly) probíhat sběr velkoobjemového odpadu. Ukládat zde odp...

Přečíst celé hlášení >

Oddíl postranní lišty

Kalendář akcí
<< duben 2024 >>
PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Patička stránky