Obec Lipovec

Obsah stránky

Roundup.

Roundup.

Chodníky, zpevněné plochy, kraje silnic, silniční rigoly apod. již minimálně 10 let ošetřujeme 2x ročně ROUNDUPem. Myslím si, že je to dobré, zpevněné plochy parkovišť, chodníků, místních komunikací – ale i kamenných rigolů státních silnic   - takto ošetřené a bez zeleně – působí solidním dojmem. Samozřejmě se snažíme o vhodnou koncentraci, vhodnou dobu (před květem či po odkvětu rozhodujících bylin, ale i s ohledem na počasí, vítr). Navíc letos jsme měli časový skluz a leckde tráva vesele prorůstá mezi dlažbou, obrubníky, ale i asfaltem (navíc byl teplý březen, řešili jsme pracovní sílu – i přes hlášení v místním rozhlase, ve „zpravodaji“, ale i v letáčcích v obchodě se nám dlouho nedařilo zajistit vhodného pracovníka). Tento týden jsem byl upozorněn či požádán, abych tento způsob ošetření zpevněných ploch už nedělal, že devastuji přírodu a ohrožuji zdraví spoluobčanů a že jsou jiné metody – horká voda a…..

Chci zdůraznit, že jsem normální člověk (tedy alespoň si to myslím), jsem také včelař (a tak mě děsí lány kvetoucí řepky kolem dědiny a jejich chemické ošetření, vadí mně postřik kvetoucích ovocných stromů v poledních hodinách….já vím bez chemie nemáme olej, švestky, ryngle, jablíčka). Bavila mě zahrádka (a opět postřiky angreštů, jahod, paprik, ale i růží – opět během dne …...já vím bez chemie máme americké padlí, květopas, mšice a nemáme plody). Během různých akcí typu obecní integrovaná mokřadní čistírna, ale i uvedení do provozu řady domovních čistíren u obecních budov  jsem měl možnost se seznámit s celou řadou názorů, doporučení či charakteristik různých přípravků, chemikálií, léků, čisticích prostředků atd. Chci zdůraznit, že nejsem chemik a nemachruji vědomostmi a v žádném případě nemám patent na rozum.
Neporadíte jak dál a čím?? Nebo necháme plochy zarůstat, necháme je bez ošetření….
Vše je v lidech, ve zdravém selském rozumu….(ale kde ho vzít?).

Diskuse

Jméno
Kontrola
+ 4 = 10
Text komentáře (Není povoleno použití HTML tagů ani žádný druh reklamy)

Výpis komentářů

Datum a čas: 25.05.2017 16:03
Napsal: Obec Lipovec
Kategorie: Ostatní

Obsah postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Hlášení rozhlasu
Hlášení ze dne 22.04

1. V úterý 23.4.pořádá Organizace tělesně postižených v Lipovci další turistickou vycházku. Tentokrát se půjde z Jedovnic do Rudického propadání. Sraz zájemců je ve 12.30 na autobusové zastávce...

Přečíst celé hlášení >

Oddíl postranní lišty

Kalendář akcí
<< duben 2024 >>
PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Patička stránky