Obec Lipovec

Obsah stránky

'Revoluční čtvrť II'

„Revoluční čtvrť II“
Někdy nevím, proč se snažím dělat něco, co si občané vlastně vůbec nepřejí. I když nepřejí – vícekrát za mnou byli občané z dané lokality, abych udělal něco s místní komunikací ( problém je jasný – všichni mají zaústěny dešťové svody na veřejné plochy, samozřejmě oni jsou na kopečku, takže co. Že tyto vody vymílají cestu je asi i pochopitelné – je to i vidět, ono to vadí, ale …..), případně, aby se v dané lokalitě zprovoznilo nefunkční veřejné osvětlení či že neslyší hlášení. Ještě musím podotknout, že zde nebydlím, nebydlí zde dokonce ani mé dítě či „dobrý známý“. Tedy „žádný střet zájmů“.
Předpokládal jsem, že po dobu „výstavby“ budou mít místní pochopení pro „omezený přístup“  – ono to nejde všechno zhotovit 10m nad zemí a potom to během hodiny umístit do terénu. Zaměstnaných pracovníků máme tolik, kolik potřebujeme resp. tolik kolik máme peněz - je to jednoduché oni chtějí peníze - mají rodiny, já chci práci – to vše se snažím vtěsnat do kalendářního roku – je to nepochopitelné?? Takže dle toho plánuji, navrhuji radním a zastupitelům k vyjádření a ke schválení. Fakt je, že někdy neodhadnu reakci „místních“. Jelikož se zde poměrně často pohybuji, vidím vyježděnou cestu přes pole resp. louku od bývalého areálu VKT a tak jsem předpokládal, že při nejhorším je cesta tudy -  já vím, není to místní komunikace atd. atd. V souvislosti s prováděním kabelizace veřejného osvětlení a místního rozhlasu rada obce odsouhlasila i „obnovení“ původní kanalizace a její rozšíření o vybudování záchytných roštů v této lokalitě. Kolem nemovitosti 204 jsme dali do výkopu drenáže ve snaze odvodnit celou tuto lokalitu – i přes relativní sucho se zde stále objevuje „voda“. Osobně to považuji za nezbytné a prospěšné. Při řešení zaústění dešťových svodů došlo i na řešení kůlny před nemovitostí RD 124 – v minulosti obec prodala pozemek pod kůlnou, ovšem zápis do katastru lze provést až po dodatečné „kolaudaci“ kolny, do toho se majitelům nechtělo a tak kolnu radši zbourali – myslím si, že i to prospělo vzhledu dané lokality. Kanalizace je v podstatě dokončena – mohu říci ve složitých prostorových podmínkách, ale i zemina zde nebyla nejměkčí ( viz fotografie),  2 záchytné rošty jsou též dokončené, tento týden se dokončí i třetí rošt, příští týden se udělá pořádek. Kabely veřejného osvětlení a místního rozhlasu jsou protaženy chráničkami až k nemovitosti p. Skácela. Bude zde (v lokalitě garáž Mikulášek- RD Čtvrtníček 124 – chalupa Husovi 181 – RD Skácel 37   7 nových sloupů veřejného osvětlení s LED svítidly ( pro „škarohlídy“ budou mít menší spotřebu než jedno staré svítidlo a ta stará svítidla jsou zde tři),  3 nové rozhlasové reproduktory. Toto je vše nezbytným předpokladem konečné úpravy místní komunikace. Pevně věřím, že obyvatele této čtvrti přesvědčím, že všechno co se zde dělá bude sloužit především jim a pokud se všechno dotáhne – bude to mít i smysl.
Faktem je, že až do poloviny minulého týdne skoro každá má návštěva této lokality končila v podstatě nesmyslným a nic neřešícím "dialogem". V úterý 28.6. jsem se chystal „na školu“ (přijetí vyznamenaných a rozloučení s „deváťáky“) no a narazil jsem na Wericha resp. na jeho citát: "Pokud se hádáš s blbcem déle jak půl minuty, už se hádají dva blbci“. No a od středy se snažím tímto citátem řídit….

Tož tak.

Diskuse

Jméno
Kontrola
+ 1 = 10
Text komentáře (Není povoleno použití HTML tagů ani žádný druh reklamy)

Výpis komentářů

Datum a čas: 04.07.2016 06:53
Napsal: Obec Lipovec
Kategorie: Ostatní

Obsah postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Hlášení rozhlasu
Hlášení ze dne 04.03

1. Drůbežárna Prace bude ve čtvrtek 7. 3. v 10:45 hod. prodávat: mladé kuřice a kohouty, roční slepice, krmivo pro drůbež a králíky, vitamínové doplňky a dále pak vykupovat králičí kožky - cena ...

Přečíst celé hlášení >

Oddíl postranní lišty

Kalendář akcí
<< březen 2024 >>
PoÚtStČtSoNe
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Patička stránky