Obec Lipovec

Obsah postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Anketa 1
Víte, že do 31.7. musí být zaregistrováni kandidáti do voleb zastupitelstva obce. Kdo "postaví" kandidáty?
32% (79 hlasů)
19% (46 hlasů)
19% (47 hlasů)
15% (37 hlasů)
15% (37 hlasů)

Oddíl postranní lišty

Anketa 2
Zámková dlažba na místní komunikaci v Pazderně je
31% (75 hlasů)
17% (41 hlasů)
19% (45 hlasů)
19% (46 hlasů)
15% (36 hlasů)

Oddíl postranní lišty

Anketa 3
Osvětlení parkoviště
Jste pro osvětlení parkoviště u kostela (2 světle LED) včetně nasvícení kostela od Kojálu
ano
54% (53 hlasů)
ne
46% (45 hlasů)

Oddíl postranní lišty

Anketa 4
Komunikace k sokolovně
Jste pro pravu místní komunikace (zastávka ČAD-sokolovna) - nová balená, nové obrubníky, zámková dlažba...?
ano
62% (68 hlasů)
ne
38% (41 hlasů)

Oddíl postranní lišty

Vyhledávání

Oddíl postranní lišty

Náhodná fotka
Obec Lipovec a okolí

Obsah stránky

Reakce na sobotní článek.

Reakce na článek.

V sobotu jsem na našich webových stránkách zveřejnil základní údaje o novém hasičském automobilu. No a hned druhý den (v neděli)  jsem musel ( no musel??) reagovat na dotazy:  zda-li jim (hasičům) nestačí to, co mají -   případně na co ten „malý autobus“ mají, kolikrát během roku zasahují ??  Na závěr snůšky dotazů byla věta – to jim tak přeješ, protože se jich bojíš….

Mám „dost let“ a dokáži si povznést na nějaké připomínky vůči mé (naší) práci resp. koncepci o vývoji naší obce (navíc si myslím, že o nějakém směrování obce nemá moc lidí – možná i zastupitelů - nějakou představu či filozofii ….ale nechci ubližovat). O hasičích toho bylo v minulosti dost řečeno, hodně napsáno -  ale přesto si dovolím zopakovat pár faktů (žiji s učitelkou a většina učitelů zastává zásadu, že opakování je matka moudrosti) :

7.3.2003 jsme zřizovací listinou obnovili činnost ZJ SDH (myslím si, že to bylo především zásluhou Zbyňka Kopřivy,Luboše Ševčíka a ing. Tomáše Zouhara). Předcházející události  - vzhledem ke složení  a práci „starého vedení“ ZJ SDH či spíše SDH  ( alkohol, havarovaná avie, stav „zbrojnice“…) – mě dotlačili k závěru, že ZJ SDH nepotřebujeme, že máme profesionální jednotku HZS, která by měla krizové události u nás zvládnout (vedli mě k tomu i fakta výjezdů resp. „nevýjezdů“  v pracovní době – požár kotelny na VKT apod. – a to bylo v místě zemědělské družstvo a tím pádem i řada „použitelných domácích chlapů“ ). Svůj názor jsem změnil při požáru  RD 115 resp.63 – profesionálové přijeli za víc jak půl hodiny a my jsme bezmocně stáli u ohně bez hydrantových nástavců, bez hadic, prostě tragédie….Proto návrat k obnovení hasičů resp. ZJ SDH a jejich postupné dovybavování . Navíc, když vidíte, že se najde skupina chlapů, kteří něco dovedou, o techniku se starají a  udržují ji – proč ne?? A tak se postupně opravila garáž (díra na odpady – hospoda…), při rekonstrukci radnice ( a vestavbě bytů v půdním prostoru ) se opravila i „denní místnost“ se samostatným plynovým topením, vodou….. Nakonec jsme asi v roce 2009 přikročili k záměru stavby nové hasičské zbrojnice (i třeba s ohledem na „novou“ cisternu).

Po volbách do zastupitelstva obce v říjnu 2010 se práce na projektu nové hasičky pozastavily a později v návaznosti na změny v roce 2012 vznikla dokonce petice občanů (je dodnes  na radnici) proti stavbě nové hasičské zbrojnice…

Po několika jednáních jsme se shodli na „nějakém“ řešení a dnes je vydáno stavební povolení na novou hasičku.

Co se týká vybavení  ZJ SDH pravdou je, že v posledních třech letech se do vybavení poměrně hodně investovalo (cca 1,7 mil. Kč)….  A to-  i když jsme - jako ZJ-  zařazení do V.kategorie ( tj. působnost  na vlastním k.ú. – jenom na doplnění údajně ZJ SDH Senetářov, ZJ SDH Rozstání jsou ve III. kategorii – uvádím to jen proto, že dotace na novou „hasičku“ bychom ve III. kategorii zřejmě dostali…)

Závěr:

Nedělám rozdíl mezi SDH a ZJ SDH (samozřejmě pouze u sebe… v účetnictví ano). Hasiči vždycky a většinou všude patřili a  patří ke koloritu dědiny, podílejí se na řadě kulturně-společenských akcích, jsou schopni pomoci při svízelných životních situacích.Po osobních zkušenostech tvrdím, že ti „nejbližší“ schopní a dobře vybavení (kteří navíc ví co mají dělat) chlapi jsou při živelních pohromách to nejužitečnější….. Navíc péčí o mladé hasiče přispívají i k výchově našich dětí – a to je dobře. Jsem rád, že „dobře pracují“.

 

František Kopřiva

P.S.

….a nebojím se jich….

 

Diskuse

Jméno
Kontrola
+ 2 = 10
Text komentáře (Není povoleno použití HTML tagů ani žádný druh reklamy)

Výpis komentářů

Datum a čas: 10.01.2017 07:42
Napsal: Obec Lipovec
Kategorie: Ostatní

Obsah postranní lišty

Důležité oznámení
Placení odvozu odpadu v roce 2018 - 620,- Kč/osoba nebo nemovitost/rok. Podrobně v Obecně závazné vyhlášce č. 3/2017 o místním poplatku za provoz systému shromažďování, sběru, přepravy, třídění, využívání a odstraňování komunálních odpadů. Vyhláška umístěna v sekci ÚŘEDNÍ DESKA.

Oddíl postranní lišty

Translate / přeložit

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Pro slabozraké

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Hlášení rozhlasu
Hlášení ze dne 16.07

1. Zelenina Juvita Uherský Brod bude prodávat ve středu 18.7.2018 od 14:00 do 14:15 h borůvky, nové brambory a okurky nakladačky ze Znojma, meruňky a broskve ze Strážnice, květák, novou cibuli, n...

Přečíst celé hlášení >

Oddíl postranní lišty

Odkazy

Patička stránky