Obec Lipovec

Obsah postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Vyhledávání

Oddíl postranní lišty

Náhodná fotka
Obec Lipovec a okolí

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Odkazy
Portál krizového řízení

Oddíl postranní lišty

Translate / přeložit

Obsah stránky

Proč ??

Proč??

Dnes odpoledne (neděle 22.4.) jsem „vyrazil“na zahrádku – zaparkoval jsem a kolem mne prošel starší pán a dali jsme se „do řeči“  – že všude jako např. na zasedáních, v hospodaření obce,  ve zpravodaji, na veřejných schůzích spolků, na webových stránkách obce atd., atd. píši jenom o výstavbě – a že jsou i jiné oblasti venkovského života – proč o těch nepíši, nebo jsem takový "kulturní" barbar?? No, a když chci skončit na radnici (co by starosta), že je mojí největší chybou, že jsem si nevychoval nástupce atd., atd.


Samozřejmě jsem o všem přemýšlel a ihned na cestě domů jsem se stavil na radnici a začal psát tento článek. Trochu nesouhlasím – jenom výstavba. Více jak třicet let se snažím – prostřednictvím výstavby – vytvořit podmínky i pro nadstavbu –  školství,sport, kulturu a spolkovou činnost v obci a také k udržení určitého úrovně ve vybavení obce. A možná to všichni tak pořádně a do detailu nevidí nebo si to neuvědomují. Navíc se snažím  – od počátku -  o bezplatné využití vybudovaných (obecních) prostor našimi občany…. Navíc, k celé řadě investic jsme byli donuceni.


Samozřejmě – tvořili jsme územní plán v roce 1984 a 2003 (ten je platný dodnes, ale starý a nevyhovující)  - územní plán - to je zásadní (a základní) dokument pro rozvoj obce, máme Místní program obnovy vesnice (i když tak s tímto názvem docela nesouhlasím) a první verze byla projednána a schválena v roce 1991….každoročně se vyhodnocuje a „opravuje“.
Moc našich spoluobčanů se na tvorbě těchto základních dokumentů nepodílelo, je to škoda – na druhé straně mě těší jejich důvěra, že to na radnici „nějak“ zvládneme a já měl obrovskou výhodu – čas a ideu – bez toho to nejde. Nový územní plán jsme nechali na novém zastupitelstvu – po volbách do zastupitelstev v letošním roce.
 

Diskuse

Jméno
Kontrola
+ 2 = 10
Text komentáře (Není povoleno použití HTML tagů ani žádný druh reklamy)

Výpis komentářů

Datum a čas: 22.04.2018 19:52
Napsal: Obec Lipovec
Kategorie: Ostatní

Obsah postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Hlášení rozhlasu
Hlášení ze dne 11.11

1. Zahradnictví Kolmačka sděluje, že zítra bude prodejna zahradnictví uzavřena. 2. Dětská lékařka MUDr. Hájková sděluje, že bude mít od 13.11. do 22.11.2019 dovolenou. Zastupovat bude MUDr. Poří...

Přečíst celé hlášení >

Oddíl postranní lišty

Kalendář akcí
<< listopad 2019 >>
PoÚtStČtSoNe
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Pro slabozraké

Patička stránky