Obec Lipovec

Obsah postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Vyhledávání

Oddíl postranní lišty

Náhodná fotka
Obec Lipovec a okolí

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Odkazy
Portál krizového řízení

Oddíl postranní lišty

Translate / přeložit

Obsah stránky

Přijďte....

 

Přijďte.

Před námi je poslední zasedání zastupitelstva obce ve volebním období 2014-2018 (a "moje" poslední zastupitelstvo obce, kterému budu "velet"). Toto zastupitelstvo bylo původně plánováno - jako tradičně na konci volebních období  v naší obci – s programem zhodnocení uplynulého volebního období, co se podařilo, co ne a proč. Dalším bodem programu mělo být představení kandidátů, kteří kandidují do zastupitelstva obce na roky 2018-2022 a jejich představy a cíle o dalším vývoji naší obce. Jelikož se předpokládala účast širší veřejnosti chtěli jsme tohle zasedání spojit jednak se vzpomínkou ke 100. výročí vzniku ČSR (s kulturním programem žáků  naší základní a mateřské školy) a jednak s menším občerstvením doplněné hudební skupinou. To byly původní představy…

Po srpnovém vystřízlivění dotýkající se zaregistrování kandidátních listin do voleb  zastupitelstva obce 5. a 6. října jsme začali řešit vzniklou situaci – v radě obce , ale i na zasedání zastupitelstva obce 20.srpna 2018.. Faktem je, že je to naše ostuda. A tak místo představování kandidátů a jejich cílů, místo oslav a hudby řešíme co dál  a jak dál v době , kdy obec bude řídit správce jmenovaný MV ČR – tedy spíše pracovní zasedání zastupitelstva obce . Co dál s děním v obci v říjnu až prosinci 2018, co dál se začátkem roku 2019, co dál se STEMDem, s.r.o., s jeho zaměstnanci...

A tak jsme zrušili program ke 100. výročí vzniku ČR (ono je to stejně až 28.října), zrušili jsme vystoupení žáků základní školy, zrušili jsme vystoupení hudební skupiny.

Takže jak bude poslední zasedání zastupitelstva obce – které se bude konat ve čtvrtek 27.září 2018 v 18.00 v přísálí sokolovny – vypadat?

Zastupitelstvo obce bude projednávat a pokud možno schvalovat rozpočet obce na rok 2019. Budou se projednávat poslední smlouvy o prodeji a koupi pozemků (správce obce nemá práva uzavírat  kupní či prodejní smlouvy dotýkající se obce a jejího majetku).Bude se projednávat zabezpečení provozu obecní společnosti STEMD s.r.o. Samozřejmě provedu zhodnocení volebního období 2014-2018. Myslím si, že poděkování patří všem současným zastupitelům za čtyřletou práci, že poděkování si zaslouží i členové kontrolního a finančního výboru, ale i osadního výboru či kulturní komise resp. SPOZ – takže je připraveno malé překvapení a malé občerstvení.

Dovolím si pozvat na toto poslední zasedání zastupitelstva obce ve volebním období 2014-2018 všechny zastupitele, členy výborů a komisí  z občanské veřejnosti, pracovníky STEMDu s.r.o.. Dovolím si pozvat i zástupce  spolků (kteří čerpali finanční prostředky z dotačního programu obce) a kteří se podílejí na „nadstavbě“ v životě obce. V neposlední řadě si dovoluji pozvat všechny občany, kterým není jedno, kam se bude směřovat budoucí vývoj naší obce.

Jenom nechci hádání, vyčítání, bezbřehou kritiku či sprostá slova a posměšky. Chci abychom našli společnou řeč a ukázali „světu“, že i my něco umíme a že jsme schopni převzít odpovědnost za další zdárný vývoj naší obce a že na to máme.

 

Těším se na Vás.

 

Diskuse

Jméno
Kontrola
+ 6 = 10
Text komentáře (Není povoleno použití HTML tagů ani žádný druh reklamy)

Výpis komentářů

Datum a čas: 18.09.2018 09:55
Napsal: Obec Lipovec
Kategorie: Ostatní

Obsah postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Hlášení rozhlasu
Hlášení ze dne 23.09

1. Zahrádkáři sdělují, že se dne 3.října posezení u burčáku nekoná. 2. Sokol Lipovec seznamuje své příznivce s následujícím programem svých družstev. V neděli 27.září jsou na programu domácí ut...

Přečíst celé hlášení >

Oddíl postranní lišty

Kalendář akcí
<< září 2020 >>
PoÚtStČtSoNe
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Pro slabozraké

Patička stránky