Obsah stránky

Pátek a zkoušky rozhlasu

úterý, 21. červen 2016 | Ostatní

Pátek a zkoušky rozhlasu.
V pátek 17.6. k nám přijela firma BÁRTEK ROZHALASY, s.r.o. a započala s montáží místního rozhlasu resp. úprav rozhlasové ústředny. Byla namontována vysílací anténa systému SARAH ( na stožár sirény na budově radnice), vlastní ovládací pult SARAH PULT  s propojením na počítač, toto zařízení bylo propojeno se stávajícím systémem tj. „starou“ rozhlasovou ústřednou. Během dne se několikrát v „amplionech“ ozývalo „zkouška rozhlasu“ – to byla kontrola propojení, ovládání z počítače, funkčnost mikrofonu, spuštění hlášení z počítače, kontrola propojení na Marianín apod. ( od pátku hlásíme od  „počítače“ v kanceláři hospodářskosprávní pracovnice). Dále byly namontovány čtyři reproduktory včetně akumulátorů a přijímacích antén a to v osadě Marianín. Po propojení signálu se zjistilo, že se musí na Marianín  dodat ještě dvě směrové antény ( po „proměření“ se zjistilo, že pokud nebude jasno – myslím tím počasí – tak by hlášení v osadě mohlo „škrčet“…). Já se těšil, že už v pátek (17.6.) bude v Marianíně funkční rozhlas – no bude, ale snad tento pátek (24.6).
Takže jenom připomenu, čeho jsme dosáhli:
- Hlášení místního rozhlasu bude i  v osadě Marianín
- Hlásí se přes počítač (dokonce jde hlásit v místním rozhlase i z mobilu), hlášení jde nahrát a „samo“ pravidelně spustit – to je to, co jsem několikrát zdůvodňoval ve vztahu třeba k seniorům – takže spějeme k tomu, že se bude pravidelně hlásit v pondělí, ve středu a v pátek vždy v 17.00 hodin (samozřejmě kromě „aktualit“ – prodejci apod….), no a pokud si na to - především starší- zvyknou, měli by být všichni „dobře informováni“…..
- Jenom pro některé spoluobčany – řada občanů si zvykla, že když uslyší hlášení, tak si jdou vyřizovat různé věci na radnici – prostě někdo na radnici je -  od pátku 24.6. tomu tak nebude, rozhlas se může „spustí“ i sám…..
- A ještě pro některé – při znělce se ozve telefon, že ten a ten chce ještě vyhlásit něco…takže „uzávěrka“ pro zprávy do hlášení je každé pondělí,  středa a  pátek vždy do 12.00 hod.
- Teď se ještě těším na propojení „nového“ kabelového vedení a  „nových“ reproduktorů….


Drát je drát…..
 

Prohlášení o přístupnosti   |   Odběr novinek   |   Kontakty
Obce na webu s.r.o.

Webové stránky pro obce a občany provozuje Obce na webu s.r.o.

Používáme soubory cookies. Svůj souhlas můžete změnit v nastavení souhlasu s využitím cookies.