Obec Lipovec

Obsah stránky

Pár slov

 

Mnoha spoluobčanů se dotýkají současně prováděné práce na místních komunikacích v lokalitě garáže pod digitální ústřednou, osmibytovky, řadovky, Údolíčko I, komunikace ke dvanáctibytovce. V současné době se provádí silniční obrubníky, které jsou předpokladem pro provádění živičného krytu této komunikace. Samozřejmě stavební práce ztěžují provoz v této lokalitě - na komunikaci jsou palety se stavebním materiálem, odval, stavební mechanismy apod.

Chtěl bych říct pár slov k provádění silničních obrubníků:

1. V lokalitě napojení místní komunikace na státní silnici II/378 jsme zrušili chodník nad bytovkou Lipovec 247 - celá plocha bude po položení živice rozdělena a část původního chodníku bude sloužit pro podélné stání osobních automobilů.

2. V lokalitě pod bytovkou 268 a 269 vznikne parkoviště s kolmým stáním na místní komunikaci a dále zde bude průjezdná komunikace od parkoviště u mateřské školy.

3. Řadovky - zde se v současné době jeví největší problém. Na pravé straně (při příjezdu do Údolíčka) se včera položily přejezdné obrubníky na poměrně prudké místní komunikaci. Výšku obrubníků jsem volil tak, aby nedošlo k zaplavování garáží  u nemovitostí čp. 300 - 307. Bohužel, oplocení řadových domů, přístupové chodníky k jednotlivým řadovkám a vjezdy k jednotlivým řadovkám nebyly při výstavbě nijak výškově koordinovány, takže při položení obrubníků (ve vzdálenosti cca 35- 50 cm od současného oplocení) vznikly velké problémy, které je nutno vyřešit. Faktem je, že přístupové chodníky i vjezdy k jednotlivým řadovkám jsou v podstatě vodorovné, přitom silniční přejezdový obrubník je v prudkém spádu, takže na jedné straně jsme pod úrovní vjezdu, na druhé straně jsme nad vjezdem. Hodně jsem přemýšlel nad řešením této situace - v žádném případě jsem si nedovolil snížit obrubníky, aby komunikace měla spád k řadovkám (znovu připomínám garáže, které jsou "hluboko" pod niveletou komunikace) a tak prostor mezi obrubníkem a oplocením (který jsem původně uvažoval provést ze zámkové dlažby, ale to nejde - "schody") navrhuji provést ze slovenského kačírku 16/22 pod kterým bude položena v celé lokalitě flexibilní drenáž průměru 80 mm, zaústěná do kanalizační šachty u Pliskových 300. Pevně věřím, že především majitelé řadovek později přivítají provedené úpravy - živičná krytina komunikace, obrubníky, veřejná zeleň.  A myslím si, že časem postupně najdou i nový způsob napojení svých domků na tuto novou místní komunikaci.

4. Hodně jsme diskutovali povrch mezi současným oplocením jednotlivých nemovitostí a silničními obrubníky (samozřejmě kromě garáží). Původní úmysl byl tento prostor vyplnit kačírkem, ovšem po provedení obrubníků jsme zjistili, že jsou to poměrně rozsáhlé plochy a ani kačírek dle zkušeností není bezúdržbový, takže jsme se vrátili k zeleným plochám (s nějakým keřem).

5. Dalším problémem bylo to, že každý chtěl u svého domku parkovací stání pro osobní automobil. Myslím si, že jsme brali v úvahu možnosti parkování - celkem v této lokalitě bude cca 32 nových parkovacích stání (12 podélných stání v lokalitě Švédovi 307, dvanáctibytovka 338, 12 podélných parkovacích míst v lokalitě hydroforka, státní silnice II/378 - místo nevyužívaného chodníku a 10 kolmých stání v lokalitě před 268 a 269). Která lokalita toto má? Navíc bytovky mají své garáže u bytovek včetně zpevněných ploch, dvanáctibytovka má své parkoviště....

Je třeba si prolédnout i přilloženou fotodokumentaci s popisem a pokud Vás něco "rozumného" napadne, je třeba se obrátit přímo na mě (603 867 567, případně na některého z radních).

Nechci šířit poplašné zprávy, ale bude "hůř", tedy co se týká provozu na místních komunikacích v této lokalitě. Začátkem června se bude provádět příčný odvodňovací rošt na hraně kamenné opěrné zdi pod bytovkou 268,269 a směrem ke školce - takže  komunikace bude úplně tři,čtyři dny uzavřená (otázka hasičů, záchranky...), další příčný rošt se bude provádět hned u státní silnice II/378 (opět úplná uzávírka tři, čtyři dny - i když zde se to dá "objet") a třetí se bude provádět napříč komístní komunikace v lokalitě Mikolášovi - Švédovi (chceme zabránit "lagunám" ....). Nutno dodat, že dokud jsou místní komunikace nezpevněny, případně zpevněny, ale hodně překopány - nejsou v podstatě problémy s dešťovými srážkami...po vyasfaltování je to obyčejně problém. No a co teprve zima a prudké spády místních komunikací v podstatě v celé této lokalitě - zde jen posypové nádoby, písek a "samoobsluha".....

 

František Kopřiva

Celkový pohled - komunikace mezi osmibytovkami - bez problémů.
Celkový pohled na obrubníky Bouškovi 369 - Mikolášovi 328 - bez problémů.
Celkový pohled na přejezdné obrubníky u řadovek.
Celkový pohled na přejezdový obrubník v lokalitě Kolmačkovi 305 - Švédovi 307. V potaz se bral především sklon komunikace. Dle mého názoru se muselo zabránit možnému zatopení garáží v celé lokalitě při průtržích. Faktem je,
Částečně zachycený přejezdný obrubník u Zouharových 324
Dtto, ale druhá strana. Zrušený chodník - na jeho místě bude podélné stání pro vozidla. Povrch bude živice a parkoviště bude vyznačeno vodorovným značením.
Konec silničního obrubníku u záchytného roštu u Bejčkových 286 - bez problémů.
Konec silničního přejezdného obrubníku před záchytným roštem u Pliskových 300.
Obratiště u Bejčkových 286.
Pohled na komunikaci mezi bytovkami - bez problémů.
Pohled na silniční obrubník pod bytovkou 250 a 275 - v podstatě bez problémů, jenom v tomto místě bude chodník se zámkovou dlažbou.
Pohled na silniční obrubník v zatáčce u garáže Kuchařových 269.
Pohled na silniční přejezdné obrubníky v lokalitě garáží - bez problémů.
Pohled na vyzvednutý poklop místní kanalizace v lokalitě garáží - problémem je jeho objíždění.
Problém 1 - vchod ke Švédovým 307 - v meziprostoru bude zřejmě drenáž průměru 80 a kačírek asi 16-22
Problém 2 - vjezd ke Švédovým 307 - v meziprostoru zřejmě drenáž průměru 80 a kačírek 16-22
Problém 3 - příchod ke Kompaníkovým 306 - relativně rovná plocha původního přístupu se hádá se šikmým přejezdným obrubníkem - zřejmě řešením je opět drenáž průměr 80 a kačírek 16/22.
Problém 4 - příjezd ke garáži Kompaníkových - řešení - viz předcházející fota.
Problém 5 - přístup ke Kolmačkovým 305 - řešení opět drenáž průměr 80 a kačírek 16/22.
Problém 6 - příjezd do garáže Kolmačkových 305 - řešení - viz přecházející foto.
Problém 7 - vjezd do garáže u Bédiové 304. Řešením opět bude zřejmě drenáž průměru 80 a kačírek 16/22.
Přejezdný obrubník na obecní pozemek pod bytovkou 268 a 269 a silniční obrubník u opěrné zdi v prostoru mezi obrubníkem a opěrnou zdí bude kačírek 16/22 - kabely VO a NN.
Přejezdný obrubník u Bouškových 369 - bez problémů.
Příjezd k dvanáctibytovce - oplocení opět Mikolášovi 328 - zbývající plocha mezi komunikací a oplocením bude zeleň
Příjezd k jednotlivým garážím by měl být proveden ze zámkové dlažby - viz dohoda při ústním jednání s majiteli garáží.
Silniční obrubník - Mikolášovi 328 a Bouškovi 369 - bez problémů - plocha mezi obrubníkem a oplocením bude zeleň
Silniční obrubník u Bejčkových 286 - bez problémů - v prostoru mezi obrubníkem a oplocením bude veřejná zeleň - část pozemku je ve vlastnictví Bejčkových (takže po dohodě).
Silniční obrubník u Mikolášových 328 - bez problémů, zbývající plocha zeleň
Silniční obrubník u Zouharových 324 - problém poměrně velká výška hrany obrubníku nad stávající zelenou plochou
V prostoru za výkopem (směrem k MŠ) bude odstavné parkoviště s kolmým stáním na komunikaci.
Vchod a vjezd k Vondálovým 322
Vyzvednutý poklop místní kanalizace v lokalitě u obecních garáží - problém objíždění.
Záchytný rošt, silniční obrubník  včetně přejezdových u Vondálových 322 - zbývající plocha mezi obrubníkem a oplocením veřejná zeleň
Zde je patrná výška silničního obrubníku vůči stávající zeleni u Zouharových 324.
Znovu zachycen přejezdný obrubník k Vondálovým 322 - prostor mezi obrubníkem a oplocením - veřejná zeleň (samozřejmě ne v místě přejezdových obrubníků).

Diskuse

Jméno
Kontrola
+ 5 = 10
Text komentáře (Není povoleno použití HTML tagů ani žádný druh reklamy)

Výpis komentářů

Datum a čas: 19.05.2017 14:33
Napsal: Obec Lipovec
Kategorie: Ostatní

Obsah postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Hlášení rozhlasu
Hlášení ze dne 19.02

1. Sdělujeme občanům, že ve středu 21.2.2024 bude mít Marie Kopřivová úřední hodiny na Obecním úřadě v Lipovci pouze do 12:00 hodin. 2. Drůbežárna Prace bude ve středu 21. 2. v 10:45 hod. před ob...

Přečíst celé hlášení >

Oddíl postranní lišty

Kalendář akcí
<< únor 2024 >>
PoÚtStČtSoNe
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829   

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Patička stránky