Obec Lipovec

Obsah postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Vyhledávání

Oddíl postranní lišty

Náhodná fotka
Obec Lipovec a okolí

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Odkazy
Portál krizového řízení

Oddíl postranní lišty

Translate / přeložit

Obsah stránky

"Nový" místní rozhlas

~Ještě jednou pár slov….

Zřejmě v reakci na jednání zastupitelstva 16.5.2016 jsem se dostal do výměny názorů na financování „rekonstrukce“ místního rozhlasu v obci a jeho rozšíření na Marianín – prý nakonec o tom (o místním rozhlasu v obcích)  píše „okresní“ tisk a já jsem svými názory „sto let za opicemi“ a zbytečně vyhazuji „obecní peníze“, které si navíc přivlastňuji a většinou jednám jako diktátor. Jsem si vědom, že někoho budu unavovat, vysvětluji to po  x-té… pořád dokola to samé….
Úvodem mohu říci, že vždy jakoukoliv akci, kterou chceme provést,  zvažuji a to snad ze všech stran.
Takže:
1. Kdyby neproběhla akce „Příjezdná komunikace do Mor.krasu“ (dotovaná z „evropských fondů“) určitě by neproběhli akce „Rekonstrukce obrubníků kolem silnic II/378 a III/3783 v intravilánu obce“. Nakonec z projektové dokumentace „opravy státní komunikace“ z roku 2011 to naši radní v té době ani s výměnou obrubníků kolem státních silnic neuvažovali (oni na výrobní výbory organizované Správou a údržbou silnic Blansko ani nechodili…).
2. Kdyby neproběhla akce „Rekonstrukce obrubníků kolem silnic II/378 a III/3783 v intravilánu obce“ neproběhly akce „Rekonstrukce chodníků kolem silnic II/378 a III/3783 v intravilánu obce I. a II. etapa“.
3. Kdyby  neproběhly akce „Rekonstrukce chodníků kolem silnic II/378 a III/3783 v intravilánu obce I. a II. etapa“ neproběhly by akce „Rekonstrukce veřejného osvětlení kolem silnic II/378 a III/3783 v intravilánu obce“ a „Rekonstrukce místního rozhlasu kolem silnic II/378 a III/3783 v intravilánu obce“.
Stručné rekapitulace:
- obrubníky staré, nerovné (jenom dodnes nechápu, že obrubník je součástí chodníku ne silnice a jeho výměnu musela financovat obec, nehledě na šibeniční termín pokládání balené…), problémy s vjezdy (vysoké staré obrubníky, žádné přejezdové)
- chodníky resp. dlažba v podstatě to samé – nerovná, popraskané, někde i chyběla
- veřejné osvětlení se dalo na sloupy rozvodů nn v roce 1976 ( a to ne vždy nová svítidla), všude „neúsporné“ výbojky -  „rtuťové“ 250W  (ale osvětlující zahrady a ložnice….což teď není), časté poruchy, uhnilé vedení…ale i zde se vedla diskuse ohledně LED svítidel – drahé, nevyzkoušené, ale někdo nakonec musel rozhodnout, třeba Marianín osvětlení dle mne nemá chybu
- místní rozhlas též z roku 1976 a v podstatě to samé, uhnilé vedení, časté poruchy….
- nové chodníky – úprava podloží, to přímo vybízí využít zemní práce k položení chrániček a kabelů veřejného osvětlení a místního rozhlasu, já vím - přejezdy, domovní přípojky plynu, kanalizace, vody , někde i nn – já vím nové sloupy, patky a jejich umístění

A speciálně k tomu našemu „novému“ místnímu rozhlasu:
Samozřejmě jsme zvažovali více možností, měl jsem „pohovor“ s celou řadou pracovníků z odborných firem, samozřejmě mě zajímali peníze a to nejen teď, ale i z hlediska budoucího provozu. Po celé řadě jednání jsem dospěl k závěru, že drát je drát (nakonec se připoložil k vedení veřejného osvětlení – minimální náklady). Nelíbili se mně náklady na provoz bezdrátového rozhlasu – životnost akumulátorů a jejich cena, nutnost propojení s vedením nn či veřejného osvětlení – dobíjení…. ). Dodnes mě mrzí, že jsme při akci Vodovod Marianín nepoložili kabel místního rozhlasu v trase Lipovec-Marianín, což mně doporučoval pan Podsedník z Rozhlasové služby Kunštát – ale to se psal rok 1997 a já viděl budoucnost v počítačích a mobilech….
Od roku 2012 zasíláme „hlášení“ prostřednictvím počítače na e-mailové adresy (dnes jich máme cca 140, samozřejmě zasíláme jen tomu, kdo se přihlásí a kdo to chce) – je to zadarmo, je to sice trochu „nepružné“ ale za to se k hlášení může kdykoliv vrátit…
Problémem jsou senioři – zvažovali jsme SMS- ovšem odradili nás náklady, počítač ti starší většinou nemají nebo ho neovládají..ale i klasický rozhlas – vím z mého domu – otec ho neslyší….A tak jsme postupně došli k závěrům, které postupně realizujeme :
- nové kabelové vedení
- na nové sloupy veřejného osvětlení nové reproduktory
- bezdrátově zajistit ozvučení Marianína
- provést úpravy ústředny tak, aby se hlášení dalo automaticky spustit (třeba v pondělí, středu, pátek – vždy v 17.00 hod – aby si především „starší“  zvykli a ….“čekali na ně“
- nadále rozšiřovat zasílání hlášení prostřednictvím e- mailů
Dokonce i ve zpravodaji jsem vybízel k možnosti položení  „kabelové televize“ – bez zájmu….

Tož tak….
 

 

Diskuse

Jméno
Kontrola
+ 4 = 10
Text komentáře (Není povoleno použití HTML tagů ani žádný druh reklamy)

Výpis komentářů

Datum a čas: 30.05.2016 07:21
Napsal: Obec Lipovec
Kategorie: Ostatní

Obsah postranní lišty

Důležité oznámení
Placení odvozu odpadu v roce 2019 - 620,- Kč/osoba nebo nemovitost/rok. Podrobně v Obecně závazné vyhlášce č. 1/2018 o místním poplatku za provoz systému shromažďování, sběru, přepravy, třídění, využívání a odstraňování komunálních odpadů. Vyhláška umístěna v sekci ÚŘEDNÍ DESKA.

Oddíl postranní lišty

Hlášení rozhlasu
Hlášení ze dne 26.06

1. Zahradnictví Kolmačka oznamuje, že od soboty 29.6.2019 do pondělí 8.7.2019 bude v prodejně zahradnictví zavřeno. 2. Drůbežárna Prace bude ve čtvrtek 27. 6. v 11:00 hod. u obecního úřadu prodáv...

Přečíst celé hlášení >

Oddíl postranní lišty

Kalendář akcí
<< červen 2019 >>
PoÚtStČtSoNe
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Pro slabozraké

Patička stránky