Obec Lipovec

Obsah postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Vyhledávání

Oddíl postranní lišty

Náhodná fotka
Obec Lipovec a okolí

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Odkazy
Portál krizového řízení

Oddíl postranní lišty

Translate / přeložit

Obsah stránky

Nestěžuji si...

 

Nestěžuji si, vždyť se máme jak ……

V tom předcházejícím článku to vypadalo, že si stěžuji. Není to tak.

Slovy premiéra ČR Andreje Babiše : „Česká republika zažívá časy, které ještě nikdy neměla. Jsme šestá nejbezpečnější země, máme nejmenší nezaměstnanost, ekonomický růst, navyšujeme platy, důchody, investujeme...“

A já souhlasím.

Nemusím mít na krku zlaté řetězy, neocením  jízdní vlastnosti, krásu a spolehlivost  třeba BMW či Mercedesu, nepotřebuji vilu v Portugalsku, nemusím každý rok být v Thajsku, Nepálu….

Mám svůj chrám – les. Před sebou vidím nádherný žlutý koberec pampelišek v Oborách, modrý koberec podléšek v Plánivách. Opět se mi vrací zlatá žluť dubů a buků na Hatmaně – teď nastává ten čas. Můj chanel 5 je večerní vůně květů černého bezu, vůně květů lesních jahod či kvetoucích lip – těším se na ty zážitky a pocity každý rok – a to většinou sedím na nepohodlném posedu. Mým oblíbeným hercem či režisérem je měsíc, který každou chvíli tvoří roztodivné obrazce nočního lesa…

Já vím, asi jsem zvláštní – již více jak rok žijeme v bytě už jenom dva ( a to nás tam bývalo i sedm….). Co v současné době potřebuji – WC, koupelnu, vařič a postel (tedy někdy i knihu nebo také pohlazení). Já vím stáří – i když Jarka – i přes svůj věk, tedy skoro jako já - má daleko jiné aktivity, divadlo, muzikály, koncerty, folk  (prostě kulturu v jakékoliv podobě).

Ve svém životě jsem občas byl naivní – já si o našich zastupitelstvech často myslel, že budeme věcně diskutovat o tom, co udělat dobrého pro tuto vesnici, a že lišit se budeme pouze v názoru, jak toho docílit a v jakém pořadí. Že každý má základní znalosti finančních prostředků – co si může obec dovolit. Že každý má určitou vizi, čeho bychom měli jako obec dosáhnout, kam obec směřovat – a nemít jen na mysli svůj dům a jeho okolí.  

Většinou jsem rychle vystřízlivěl. Územní plán zajímal pouze starostu a někdy místostarostu, hospodaření obce většinou jenom starostu případně nějakého šikovného radního, investice a jejich zajištění….

Předpokládám, že se začnou tvořit kandidátky pro „náhradní volby“ do našeho zastupitelstva pro období 2018-2022. Přeji všem, kdo se do tohoto pustí, aby měli šťastnou ruku  a vybrali si lidi, kteří něco ve svém životě dokázali a mají vůli něco dokázat pro občany.  Ze svých letitých zkušeností vím, že takových lidí je málo.

My lidé – zastupitelé -  jsme  schopni půl hodiny se bavit o proplacení „nevybrané“ dovolené starostovi či o velké částce za plyn na radnici, protože se na radnici „přetápí“. Ovšem pak bez problémů odsouhlasíme stotisícové či milionové částky na investice – bez mrknutí oka.

Já si myslím, že každý se má chovat tak, aby neubližoval lidem kolem sebe, aby si mohl vážit sám sebe a aby si lidé kolem něj vážili jeho!

Vždy jsem chtěl, aby většina lidí byla spokojena s naším Lipovcem….

 

 

Diskuse

Jméno
Kontrola
+ 3 = 10
Text komentáře (Není povoleno použití HTML tagů ani žádný druh reklamy)

Výpis komentářů

Datum a čas: 16.10.2018 16:13
Napsal: Obec Lipovec
Kategorie: Ostatní

Obsah postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Hlášení rozhlasu
Hlášení ze dne 14.10

1. Knihovnice obecní knihovny žádá vypůjčitele, kteří mají delší dobu zapůjčené knihy, aby je neprodleně vrátili. Zároveň prosí rodiče, aby zkontrolovali i děti a poslali je knihy vrátit. Po kontro...

Přečíst celé hlášení >

Oddíl postranní lišty

Kalendář akcí
<< říjen 2019 >>
PoÚtStČtSoNe
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Pro slabozraké

Patička stránky