Obec Lipovec

Obsah stránky

Nestěžuji si...

 

Nestěžuji si, vždyť se máme jak ……

V tom předcházejícím článku to vypadalo, že si stěžuji. Není to tak.

Slovy premiéra ČR Andreje Babiše : „Česká republika zažívá časy, které ještě nikdy neměla. Jsme šestá nejbezpečnější země, máme nejmenší nezaměstnanost, ekonomický růst, navyšujeme platy, důchody, investujeme...“

A já souhlasím.

Nemusím mít na krku zlaté řetězy, neocením  jízdní vlastnosti, krásu a spolehlivost  třeba BMW či Mercedesu, nepotřebuji vilu v Portugalsku, nemusím každý rok být v Thajsku, Nepálu….

Mám svůj chrám – les. Před sebou vidím nádherný žlutý koberec pampelišek v Oborách, modrý koberec podléšek v Plánivách. Opět se mi vrací zlatá žluť dubů a buků na Hatmaně – teď nastává ten čas. Můj chanel 5 je večerní vůně květů černého bezu, vůně květů lesních jahod či kvetoucích lip – těším se na ty zážitky a pocity každý rok – a to většinou sedím na nepohodlném posedu. Mým oblíbeným hercem či režisérem je měsíc, který každou chvíli tvoří roztodivné obrazce nočního lesa…

Já vím, asi jsem zvláštní – již více jak rok žijeme v bytě už jenom dva ( a to nás tam bývalo i sedm….). Co v současné době potřebuji – WC, koupelnu, vařič a postel (tedy někdy i knihu nebo také pohlazení). Já vím stáří – i když Jarka – i přes svůj věk, tedy skoro jako já - má daleko jiné aktivity, divadlo, muzikály, koncerty, folk  (prostě kulturu v jakékoliv podobě).

Ve svém životě jsem občas byl naivní – já si o našich zastupitelstvech často myslel, že budeme věcně diskutovat o tom, co udělat dobrého pro tuto vesnici, a že lišit se budeme pouze v názoru, jak toho docílit a v jakém pořadí. Že každý má základní znalosti finančních prostředků – co si může obec dovolit. Že každý má určitou vizi, čeho bychom měli jako obec dosáhnout, kam obec směřovat – a nemít jen na mysli svůj dům a jeho okolí.  

Většinou jsem rychle vystřízlivěl. Územní plán zajímal pouze starostu a někdy místostarostu, hospodaření obce většinou jenom starostu případně nějakého šikovného radního, investice a jejich zajištění….

Předpokládám, že se začnou tvořit kandidátky pro „náhradní volby“ do našeho zastupitelstva pro období 2018-2022. Přeji všem, kdo se do tohoto pustí, aby měli šťastnou ruku  a vybrali si lidi, kteří něco ve svém životě dokázali a mají vůli něco dokázat pro občany.  Ze svých letitých zkušeností vím, že takových lidí je málo.

My lidé – zastupitelé -  jsme  schopni půl hodiny se bavit o proplacení „nevybrané“ dovolené starostovi či o velké částce za plyn na radnici, protože se na radnici „přetápí“. Ovšem pak bez problémů odsouhlasíme stotisícové či milionové částky na investice – bez mrknutí oka.

Já si myslím, že každý se má chovat tak, aby neubližoval lidem kolem sebe, aby si mohl vážit sám sebe a aby si lidé kolem něj vážili jeho!

Vždy jsem chtěl, aby většina lidí byla spokojena s naším Lipovcem….

 

 

Diskuse

Jméno
Kontrola
+ 5 = 10
Text komentáře (Není povoleno použití HTML tagů ani žádný druh reklamy)

Výpis komentářů

Datum a čas: 16.10.2018 16:13
Napsal: Obec Lipovec
Kategorie: Ostatní

Obsah postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Hlášení rozhlasu
Hlášení ze dne 19.02

1. Sdělujeme občanům, že ve středu 21.2.2024 bude mít Marie Kopřivová úřední hodiny na Obecním úřadě v Lipovci pouze do 12:00 hodin. 2. Drůbežárna Prace bude ve středu 21. 2. v 10:45 hod. před ob...

Přečíst celé hlášení >

Oddíl postranní lišty

Kalendář akcí
<< únor 2024 >>
PoÚtStČtSoNe
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829   

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Patička stránky