Obec Lipovec

Obsah postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Anketa 1

Oddíl postranní lišty

Vyhledávání

Oddíl postranní lišty

Náhodná fotka
Obec Lipovec a okolí

Obsah stránky

Něco k péči o národ II

 

Jak jistě víte, naši zákonodárci,  se v poslední době rozhodli pečovat o zdraví nás všech několika zákony, které mají vylepšit nezdravý způsob života českého národa.
 

Pryč s opilectvím!

Hospodský by neměl nalít  - pod vidinou vysoké pokuty či dokonce zákazu činnosti- zjevně veselému či opilému žádný alkohol. Mladšího 18 let a „veselého “  je dokonce povinen vyvést z hospody ven (jak zjistit jeho náladu a věk, jakým chvatem ho „zpacifikovat“ a vyvést …?). A to opomenu řidiče  a další…… nevím, nevím.

Ze svého pohledu obhajuji svobodu se opít a obhajuji existenci hospody (ač tam několik let téměř nechodím)  jako místa setkávání. Kde mohou lidé debatovat, seznamovat se, zjistit si vesnické „drby“ – něco vím o  pravidelných „seancích“ „sedmilhářů“ u „stařenky“. No a kde jinde než v hospodě si člověk zajistil na sobotu potřebného řemeslníka či se dověděl, jak nejlépe udělat to či ono, kde  co  výhodně koupit a….. třeba si zanadávat i na „radnici“….. ano, občas jim k tomu dopomůže právě i ten alkohol. A občas je z toho nějaká polízanice. Ale to už patří k věci. Svoboda s sebou nese práva i odpovědnost. Právo se opít a odpovědnost za činy v opilosti spáchané- proč hospodský ??  (Není bez zajímavosti, že v „antickém Řecku“  kdo šel v doprovodu boha plodnosti, úrody, vína a nespoutaného veselí  Dionýse  byl považován za bohem požehnaného - a na jeho projevy se pohlíželo shovívavě). Takže přeci každý z nás je svobodný, většinou svéprávný a tak musí i sám za sebe zodpovídat.

Tož tak… a také si pamatuji, že vedle kostela patřila hospoda odjakživa k centrům vesnického dění (obyčejně se do ní šlo hned po mši).

Já vím, ono není jednoduché vymyslet zákon platný pro Prahu, Brno a….Lipovec, já vím…..

 

P.S. : I tady jsem ve „střetu zájmů“. V žádném případě neobhajuji alkoholiky. Nakonec mám značné rodinné zkušenosti…a myslím si, že třeba čtyři „blízcí“ lidé by dávno zmrzli či zemřeli hladem  někde pod mostem - bez pomoci „jiných“…neboť alkohol (resp. závislost na něm) bere všechno.

 

Diskuse

Jméno
Kontrola
+ 1 = 10
Text komentáře (Není povoleno použití HTML tagů ani žádný druh reklamy)

Výpis komentářů

Datum a čas: 11.02.2017 07:40
Napsal: Obec Lipovec
Kategorie: Ostatní

Obsah postranní lišty

Důležité oznámení
Placení odvozu odpadu v roce 2019 - 620,- Kč/osoba nebo nemovitost/rok. Podrobně v Obecně závazné vyhlášce č. 1/2018 o místním poplatku za provoz systému shromažďování, sběru, přepravy, třídění, využívání a odstraňování komunálních odpadů. Vyhláška umístěna v sekci ÚŘEDNÍ DESKA.

Oddíl postranní lišty

Translate / přeložit

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Pro slabozraké

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Hlášení rozhlasu
Hlášení ze dne 14.01

1. Gynekologická ambulance Sloup oznamuje změnu ordinační doby. Ordinovat se bude každou středu 15-17hodin. Na vyšetření je vhodné se objednat na tel. čísle 732 330 325. 2. Drůbežárna Prace bude ...

Přečíst celé hlášení >

Oddíl postranní lišty

Odkazy

Patička stránky