Obec Lipovec

Obsah postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Vyhledávání

Oddíl postranní lišty

Náhodná fotka
Obec Lipovec a okolí

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Odkazy
Portál krizového řízení

Oddíl postranní lišty

Translate / přeložit

Obsah stránky

Něco k péči o národ II

 

Jak jistě víte, naši zákonodárci,  se v poslední době rozhodli pečovat o zdraví nás všech několika zákony, které mají vylepšit nezdravý způsob života českého národa.
 

Pryč s opilectvím!

Hospodský by neměl nalít  - pod vidinou vysoké pokuty či dokonce zákazu činnosti- zjevně veselému či opilému žádný alkohol. Mladšího 18 let a „veselého “  je dokonce povinen vyvést z hospody ven (jak zjistit jeho náladu a věk, jakým chvatem ho „zpacifikovat“ a vyvést …?). A to opomenu řidiče  a další…… nevím, nevím.

Ze svého pohledu obhajuji svobodu se opít a obhajuji existenci hospody (ač tam několik let téměř nechodím)  jako místa setkávání. Kde mohou lidé debatovat, seznamovat se, zjistit si vesnické „drby“ – něco vím o  pravidelných „seancích“ „sedmilhářů“ u „stařenky“. No a kde jinde než v hospodě si člověk zajistil na sobotu potřebného řemeslníka či se dověděl, jak nejlépe udělat to či ono, kde  co  výhodně koupit a….. třeba si zanadávat i na „radnici“….. ano, občas jim k tomu dopomůže právě i ten alkohol. A občas je z toho nějaká polízanice. Ale to už patří k věci. Svoboda s sebou nese práva i odpovědnost. Právo se opít a odpovědnost za činy v opilosti spáchané- proč hospodský ??  (Není bez zajímavosti, že v „antickém Řecku“  kdo šel v doprovodu boha plodnosti, úrody, vína a nespoutaného veselí  Dionýse  byl považován za bohem požehnaného - a na jeho projevy se pohlíželo shovívavě). Takže přeci každý z nás je svobodný, většinou svéprávný a tak musí i sám za sebe zodpovídat.

Tož tak… a také si pamatuji, že vedle kostela patřila hospoda odjakživa k centrům vesnického dění (obyčejně se do ní šlo hned po mši).

Já vím, ono není jednoduché vymyslet zákon platný pro Prahu, Brno a….Lipovec, já vím…..

 

P.S. : I tady jsem ve „střetu zájmů“. V žádném případě neobhajuji alkoholiky. Nakonec mám značné rodinné zkušenosti…a myslím si, že třeba čtyři „blízcí“ lidé by dávno zmrzli či zemřeli hladem  někde pod mostem - bez pomoci „jiných“…neboť alkohol (resp. závislost na něm) bere všechno.

 

Diskuse

Jméno
Kontrola
+ 7 = 10
Text komentáře (Není povoleno použití HTML tagů ani žádný druh reklamy)

Výpis komentářů

Datum a čas: 11.02.2017 07:40
Napsal: Obec Lipovec
Kategorie: Ostatní

Obsah postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Hlášení rozhlasu
Hlášení ze dne 30.09

1. Připomínáme občanům, že v pátek 2.10. a v sobotu 3.10.2020 se konají volby do zastupitelstev krajů. V pátek od 14:00 do 22:00 hodin, v sobotu od 8:00 do 14:00 hodin. Volební místností pro okrsek...

Přečíst celé hlášení >

Oddíl postranní lišty

Kalendář akcí
<< říjen 2020 >>
PoÚtStČtSoNe
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Oddíl postranní lišty

Akce v Lipovci

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Pro slabozraké

Patička stránky