Obec Lipovec

Obsah postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Vyhledávání

Oddíl postranní lišty

Náhodná fotka
Obec Lipovec a okolí

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Odkazy
Portál krizového řízení

Obsah stránky

Něco k péči o národ I.

 

Jak jistě víte, naši zákonodárci,  se v poslední době rozhodli pečovat o zdraví nás všech několika zákony, které mají vylepšit nezdravý způsob života českého národa.

Pryč s kouřením!

Jako děcko jsem v podstatě pravidelně chodil ke „stařence“ (což byl vžitý název pro  dolní pohostinství v šedesátých letech) pro partyzánky (což byl druh cigaret)  a deset piv – to vše pro svého dědečka Mánka. Pamatuji si, jak jsem obdivoval „staré pány“ s viržinkou, pivem, nějakou lihovinou a tarokovými kartami. Stařečkovi jsem chodil na „višňové listí“, které si on přimíchával- buď k domácímu tabáku (pěstoval ho pod sklem u zdi rod.domku) , či ke kupovanému tabáku TARAS BULBA. A touto směsí plnil fajku, kterou na lavičce a na sluníčku spokojeně pokuřoval - myslím si, že se dožil 92 let. O něco později jsem chodil ke „Sládkům“ (což byl název „prostředního“ pohostinství). Starý pan Sládek stával ve dveřích ke kuchyni v bílém plášti a s úsměvem a nezbytnou „utěrkou“ vítal hosty. V „nálevně“ se kouřilo tahem, v jídelně byl zákaz kouření ( a posbírané popelníky) od 11.00 do 14.00 hod. (tedy pokud si to dobře pamatuji) – co na tom bylo špatného??  Do května 1986 jsem kouřil – poctivou dvacítku denně (CLEA, PETRY, BT občas SPARTY a ve svátek SPARTY ve „tvrdým“). Nutno dodat, že máma vždycky poznala, že jsem byl v "hospodě"  ( a to kvůli nenapodobitelné vůni oděvu - ve kterém jsem tam byl). Jednu dobu jsem kouřil „čibuk“ s tabákem AMFÓRA  a ten mně tehdy nádherně voněl (horší to bylo potom s tekutinou u “chladiče“ čibuku).  Musím předeslat, že jsem trochu ve „střetu zájmů“. Jsem proto, aby se nekouřilo ve škole (ani před školou či za školou a taky ne minimálně před učiteli), doma -v přítomnosti dětí, v jídelnách (i u hospod, kde se vaří) v době oběda….ale zastávám názor, že hospody jsou místem kde se pije, kouří, hrají karty či jen tak klábosí…já vím, ono není jednoduché vymyslet zákon platný pro Prahu, Brno a….Lipovec, já vím…..

 

P.S. Kuřákům nefandím a vadí mně "odhozené špačky"  před radnicí, domem služem či na zastávkách...není to nic pěkného. No a když náhodou uvidím "borca", který vylézá z auta a nedopalek cigarety zašlápne na parkovišti - to už pěním úplně.....jo, jo - odnaučený kuřák.

Diskuse

Jméno
Kontrola
+ 2 = 10
Text komentáře (Není povoleno použití HTML tagů ani žádný druh reklamy)

Výpis komentářů

Datum a čas: 11.02.2017 07:00
Napsal: Obec Lipovec
Kategorie: Ostatní

Obsah postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Hlášení rozhlasu
Hlášení ze dne 15.08

1. Sdělujeme občanům, že se bude v úterý 16. 8. 2022 a ve středu 17. 8. 2022 v naší obcí provádět pravidelný roční odečet stavu plynoměrů. Odečet probíhá elektronicky, přímo u zařízení a týká se ...

Přečíst celé hlášení >

Oddíl postranní lišty

Kalendář akcí
<< srpen 2022 >>
PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Akce v okolí

Oddíl postranní lišty

Pro slabozraké

Patička stránky