Obec Lipovec

Obsah stránky

Marianín 2018

Činnost osadního výboru Marianín – společná schůze RO a OV 25.6.2018 na Marianíně.

Krátkou zprávu o činnosti osadního výboru přednesla Hana Švédová. Stručně zhodnotila celé volební období 2014-2018  a akce, které se promítly do každodenního  života občanů osady. Vyzvedla akce kanalizace, komunikace, chodníky, veřejné osvětlení. Dále konstatovala, že se osadní výbor schází  „dle potřeby“. Z pravidelných akcí uvedla  pálení čarodějnic, dětský den, vánoční strom….

Následně jsem i já krátce zhodnotil období 2014-2018. Uvedl jsem, že především v letech 2014-2016 se udělal v Marianíně velký kus práce a zastupitelstvo obce schválilo poměrně vysoké investice směřující do místních inženýrských sítí. V závěru jsem uvedl, že i přes celou řadu problémů jsme se s akcemi resp. sliby v programovém prohlášení tohoto zastupitelstva solidně vyrovnali a současný  Marianín se mi líbí. Dále jsem uvedl, že o výhledu dalšího vývoje osady či obce nebudu hovořit, neboť v říjnových komunálních volbách nehodlám vůbec kandidovat. Jenom jsem doporučil přítomným, aby se snažili mít svého zástupce na případných kandidátkách.

Poté jsem vyzval přítomné k diskusi, námětům…
Faktem je, že jsem čekal spíše střízlivé hodnocení poměrně rozsáhlých investic - navíc tvořených většinou na koleně (vše se tvořilo za pochodu a řešení problémů se požadovalo většinou okamžitě) do kterých jsem vložil minimálně rok veškeré své úsilí – počínají snížením vozovky místní komunikace,novými silničními obrubníky, chodníky se zámkovou dlažbou, zpevněnými plochami - také se zámkovou dlažbou a zahradními obrubníky, veřejným osvětlením LED, ale i kanalizací, vodní nádrží, zelenými plochami, čekárnou, místním rozhlasem  – nakonec to byla i spousta mých hodin v odpoledních či večerních hodinách.

Ovšem – a zdá se, že současný stav už berou všichni jako normální běžnou věc - celá diskuse kopírovala loňské setkání rady obce a osadního výboru (včetně občanů) na Marianíně a to 3.7.2017.
A tak diskusi kraloval p. Vlastimil Pernica a „rybník“ a pí. Šebelová a kanalizační (soukromá) přípojka.

Najednou skoro všichni zapomněli stav z roku 2013 – kde byla či spíše nebyla kanalizace, spádové (výškové) poměry, zapomněli na kvalitu vypouštěných vod z jednotlivých domácností, „vyhnívající“ žumpu u zvoničky (kde se odtěžilo cca 40m3 těžko definovatelné hmoty), na stav komunikace (já vím dělal se vodovod, plyn -  takže za to můžu zase já) , na vyvrácené obrubníky, velký a hluboký rigol na komunikaci (řada domků čp.15-27), na stav chodníků (kde popraskané dlaždice byly čištěny dešťovou vodou z dešťových svodů jednotlivých domácností). Já vím ono se rádo a rychle zapomíná (jenomže pokud řešení těchto problémů věnujete více jako rok – spíše dva roky  svého života - byl jsem tam většinou dvakrát denně, k tomu několik sobot a nedělí a večerů…a vysvětloval, přesvědčoval) nezapomenete - včetně bombardování i písemnými dotazy a leckdy pěkně „na tvrdo“). A že obec financovala kanalizaci vpředu či vzadu (a to i na soukromých pozemcích) – to bylo nebo asi nebylo. Ono jenom vypořádání pozemků pod příjezdnou komunikací (přes 20 smluv, kolem sto tisíc korun ) – co to bylo ježdění, jednání a trvalo to také skoro rok.

Mám velké štěstí – za těch 32 let jsem prošel spoustou „bitev“ a tak na vděk nečekám (několikrát konzultujeme obecní problematiku s Jaruškou – takže podobné závěry už předpokládám …). Mně baví a bavilo něco tvořit, aby za mnou bylo něco vidět (no a že někdy střelíte kozla ??).

Abych byl spravedlivý. V závěru diskuse si vzal slovo Libor Švéda a jeho vystoupení a obsah – to byl balzám na mou duši…..

Tož tak.

 

Kanalizace (původní ze 3/4 zanešená)
Kanalizace 15-18 vpředu
Kanlizace 15-18 vzadu
Naše začátky v osadě
Odvádíme vodu
Žumpa

Diskuse

Jméno
Kontrola
+ 5 = 10
Text komentáře (Není povoleno použití HTML tagů ani žádný druh reklamy)

Výpis komentářů

Datum a čas: 27.06.2018 07:44
Napsal: Obec Lipovec
Kategorie: Ostatní

Obsah postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Hlášení rozhlasu
Hlášení ze dne 06.12

1. Zveme občany na 11. zasedání Zastupitelstva obce Lipovec, které se koná v úterý 12.prosince 2023 v 18:00 hodin ve spolkové místnosti domu služeb. Program jednání je zveřejněn na fyzické i elektr...

Přečíst celé hlášení >

Oddíl postranní lišty

Kalendář akcí
<< prosinec 2023 >>
PoÚtStČtSoNe
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Patička stránky