Obec Lipovec

Obsah stránky

Málo čteme

Asi málo čteme

Četl jsem Komunistický manifest, četl jsem Kapitál, četl jsem Bibli svatou – Starý i Nový zákon, sleduji dost pravidelně Moravce, denně čtu na internetu Novinky. Přelouskal jsem všechny tři díly Kmotra Mrázka, ale i  Superguru Bárta, Padrino Krejčíř - Žralok (ale i Gangster či Afričan) anebo Šloufovo  Jak se dobývá hrad. Ve svém životě jsem měl možnost osobně hovořit s dvěma předsedy vlády, s ministrem financí, s místopředsedou vlády, několika náměstky či řediteli odborů různých ministerstev….byl jsem v poslaneckých klubech ODS, KDU-ČSL, KSČM, ČSSD. Přes 30 let „dělám“ starostu obce (ale byl jsem i předsedou MNV).
Co se děje poslední dobou v naší a zahraniční politice žasnu…..i když ??

Jsem pořád hodně naivní. Myslím si, že z daní a z příjmů z „nerostného bohatství“ bychom se měli mít všichni dobře ( a ne , aby se neustále „otvíraly nůžky“ mezi bohatými a chudými…. bohatí musí táhnout chudé).


Osobně si myslím, že hodně lidí nečte a už vůbec nad takovými „blbostmi“ nepřemýšlí. Bible mě neuspokojila, ba téměř svými některými příběhy děsila -  třeba pomazaný a údajně spravedlivý  král David zabije manžela své milenky, aby si ji mohl vzít za ženu (nebo je mu odpuštěno, protože s ní „stvořil“ svého syna a nástupce -  Šalamouna?). Ale i Šalamoun byl krutý vládce a navíc – s Královnou ze Sáby (která přišla obdivovat jeho moudrost, vzdělanost, bohatství  a nádherný chrám) měl nemanželské dítě (a údajně ji dokonce znásilnil)…Tak nevím – má smysl vézt řádný pozemský život – denně pracovat, starat se….vezměte si příběh ztraceného syna. Ten, který všechno prohýřil, utratil – „promrhal prostopášným životem“. A když se domů ze světa vrátil – doslova cituji Lukáše (evangelisty Lukáše):

Jeho starší syn však byl na poli, a když přicházel a přiblížil se k domu, uslyšel hudbu a tanec. Zavolal tedy jednoho ze služebníků a ptal se, co to má být. A ten mu řekl: 'Tvůj bratr přišel a tvůj otec zabil tučné tele, že ho dostal zpět zdravého.'Ale on se rozhněval a nechtěl jít dovnitř. Jeho otec tedy vyšel a prosil ho.
On však otci odpověděl: 'Pohleď, tolik let ti sloužím a nikdy jsem nepřestoupil jediný tvůj příkaz, ale nikdy jsi mi nedal ani kůzle, abych se poveselil se svými přáteli.
Ale když přišel tento tvůj syn, který prožral tvé jmění s nevěstkami, zabil jsi mu tučné tele!' A on mu řekl: 'Synu, ty jsi vždycky se mnou a všechny mé věci jsou tvé. Ale veselit se a radovat bylo potřeba, neboť tento tvůj bratr byl mrtev a ožil; byl ztracen a je nalezen.'"

Tož tak.
Tak nevím….a mohl bych pokračovat Jidáš, Saul ( Šavel)  atd. atd.  V čem je tedy náboženství přínosem? Takže na jedné straně současnost – na druhé straně 2000 - 3000let staré „zkušenosti“.

Že by to naši politici (ale i jiní hříšníci)  věděli ? A co potom „sprostý“ lid ??

Diskuse

Jméno
Kontrola
+ 8 = 10
Text komentáře (Není povoleno použití HTML tagů ani žádný druh reklamy)

Výpis komentářů

Datum a čas: 12.05.2017 07:41
Napsal: Obec Lipovec
Kategorie: Ostatní

Obsah postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Hlášení rozhlasu
Hlášení ze dne 22.04

1. V úterý 23.4.pořádá Organizace tělesně postižených v Lipovci další turistickou vycházku. Tentokrát se půjde z Jedovnic do Rudického propadání. Sraz zájemců je ve 12.30 na autobusové zastávce...

Přečíst celé hlášení >

Oddíl postranní lišty

Kalendář akcí
<< duben 2024 >>
PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Patička stránky