Obec Lipovec

Obsah postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Anketa 1

Oddíl postranní lišty

Vyhledávání

Oddíl postranní lišty

Náhodná fotka
Obec Lipovec a okolí

Obsah stránky

Liják

Liják.

Včera jsem byl v Blansku a před druhou hodinou mně volala Maruška, že v Lipovci hodně prší a kolem radnice nestačí „kanály“ srážky brát. Ona ví, že se dva měsíce „strachuji“ o zemní přehrážku pod obcí – na „rybníčku“ je ucpaný požerák (což je v podstatě kanalizace v hrázi) a i při normální vodě rybníček přetéká bokem – mám strach, že při větších srážkách dojde k vymletí zeminy a protržení hráze…(faktem je, že jsme zkoušeli vodu odčerpat, snížit hladinu – a dostat se tak ke kanalizaci – nešlo to. Požádal jsem naše hasiče – tvrdí, že ani oni hladinu rybníčku svojí technikou nesníží a tak hledám východisko…).

Po příjezdu do Lipovce jsem projel obec – asi nejhorší stav byl od horního rybníka po vjezd do obce od Kojálu. Po silnici se valila žlutá řeka – od obrubníku k obrubníku. Tato část obce – levá strana extravilánu (při vjezdu od Kojálu) -  je vždycky při větších srážkách problematická – příčinou je to, že celé pole od Kojálu má spád v podstatě skoro k moštárně. Ačkoliv tam nebyla kukuřice (která v minulosti byla hlavní příčinou) – je tam ječmen, ale dlouhodobé sucho asi bylo příčinou, že půdy vlastně nic nebrala. Bylo to vidět už „u kříže“ kde se hrnula první žlutá řeka. No a tradičně zahrada u Koudelků resp. jejich plot připomínal „Niagarské vodopády“ (tedy když má člověk hodně fantazie …). Viděl jsem i otevřená vrata. Špatné to bylo i na cestě od kostela k RD 330    - tam někdo navezl na břeh ornici - no a třetina se "přemístila" pomocí vody na asfalt, bylo tam bahno. No a o polní cestě k lesu (kolem RD 339) se to ví....  Projel jsem celou obec – byl jsem rád, že nová komunikace v „Údolíčku“ bez problémů, byl jsem rád, že i zámková dlažba, prováděná v „Pazderně“, odvádí vodu, tak jak jsme si s Alešem představovali. Myslím si, že se osvědčují i budované rošty (prováděné přes celou šířku místních komunikací) – tedy kromě „Vírů“ – tam je rošt pod rybníčkem úplně na …..

A tak v podvečer jsem po projetí celé dědiny  (včetně Marianína) to celé uzavřel, že musíme upravit včera dělané rošty na místních cestách – k MŠ, u čp.36 …že chlapci budou muset všechny rošty objet a vyčistit, že je třeba se věnovat roštu u „Vírů“, že je třeba opravit kanalizaci u „Plaváčka“, že v příštím roce je třeba věnovat pozornost komunikaci „kříž-moštárna“ a vybudovat tam dva sběrné rošty, je třžeba prodloužit větev kanalizace (vybagrované v současné době  pro novostavby za kostelem) až k "polní cestě" a nejlépe s roštem…. já vím, voda se hromadí vždy na nejnižším místě, já vím, že vodu z prudkých dešťů všude nezachytíme, já vím, já vím "plné rošty" vodu nevezmou, já vím…

Přemýšlím, poměrně velké plochy zpevňujeme (většinou „balenou“, ale i zámkovou dlažbou) a tak srážková voda rychle odtéká – vezme tu vodu současná kanalizace budovaná v padesátých letech „bůhvíjak“. Jsem na radnici přes třicet let, dosud to vždy vzala. Ono i ta včerejší „žlutá řeka“ končila u „Plaváčka“ v podzemí  v kanalizaci.

Jo, a přehrážka resp. hráz, taky vydržela….     

Diskuse

Jméno
Kontrola
+ 2 = 10
Text komentáře (Není povoleno použití HTML tagů ani žádný druh reklamy)

Výpis komentářů

Datum a čas: 06.06.2018 06:53
Napsal: Obec Lipovec
Kategorie: Ostatní

Obsah postranní lišty

Důležité oznámení
Placení odvozu odpadu v roce 2019 - 620,- Kč/osoba nebo nemovitost/rok. Podrobně v Obecně závazné vyhlášce č. 1/2018 o místním poplatku za provoz systému shromažďování, sběru, přepravy, třídění, využívání a odstraňování komunálních odpadů. Vyhláška umístěna v sekci ÚŘEDNÍ DESKA.

Oddíl postranní lišty

Translate / přeložit

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Pro slabozraké

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Hlášení rozhlasu
Hlášení ze dne 14.01

1. Gynekologická ambulance Sloup oznamuje změnu ordinační doby. Ordinovat se bude každou středu 15-17hodin. Na vyšetření je vhodné se objednat na tel. čísle 732 330 325. 2. Drůbežárna Prace bude ...

Přečíst celé hlášení >

Oddíl postranní lišty

Odkazy

Patička stránky