Obec Lipovec

Obsah postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Vyhledávání

Oddíl postranní lišty

Náhodná fotka
Obec Lipovec a okolí

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Odkazy
Portál krizového řízení

Obsah stránky

Kubera je můj člověk II

 

EuroZprávy.cz 17.12.2018 : Kubera

 

Myslíte, že za to nese vinu pan ministr Ťok?

Já si myslím, že je to systémová chyba. Netýká se totiž jenom zákonů o dopravě, ale týká se to všeho možného od veřejných zakázek přes různá individua, která dokážou zbrzdit všechno. Ale oni to dokážou zbrzdit, protože ty naše předpisy jsou tak hloupé, že oni tam vždycky najdou nějakou procesní chybu a soudu pak nezbude než na to reagovat, protože ona je to pravda.

Co by podle vás tuto problematiku vyřešilo?

Stačilo by zjednodušit ty předpisy. Jako vyprávění o tom, jak zase budeme mít jednodušší stavební zákon, tomu já už se směju 25 let. Zatím ho máme stále složitější, stejně jako celou legislativu. Už se v tom binci nevyzná vůbec nikdo.

V Gruzii to šlo právě proto, že tam ty ruské zákony zrušily a vše zjednodušily. Mimo jiné si tam můžete vyřídit pas jako u McDonalda, že přijedete k okénku, tam zadají údaje a na konci vám dají pas a podobné věci, o kterých my tady jenom sníme. Jak to tu budeme všechno elektronizovat, ale elektronizujeme hlouposti. Jak já říkám, elektronická hloupost zůstane hloupostí, i když je elektronická.

Je potřeba změnit ty střeva, aby lidi nemuseli pořád někam chodit. Stačilo by, kdyby někdo přestal pořád mluvit o tom, že bojuje s byrokracií a začal to realizovat.

Někteří vaši kolegové z Poslanecké sněmovny chtějí o situaci na D1 mluvit na své zítřejší schůzi. Neplánujete zařadit podobný bod i na program schůze Senátu, která začíná ve středu?

Bavit se o tom můžu, ale bavení nepomůže, když nedokážeme bez změny zákona ani osadit značky. To je jenom mrtvé povídání o ničem a nevyplyne z toho žádná realizace, protože ten legislativní proces je tak dlouhý, že toho se dočkáme někdy za čtyři měsíce. My nedokážeme operativně na věci reagovat. My jsme dokonce překvapení z toho, že v zimě padá sníh a v listopadu listí, a to jsme překvapení už několik desetiletí.


 

 

Diskuse

Jméno
Kontrola
+ 9 = 10
Text komentáře (Není povoleno použití HTML tagů ani žádný druh reklamy)

Výpis komentářů

Datum a čas: 18.12.2018 12:47
Napsal: Obec Lipovec
Kategorie: Ostatní

Obsah postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Hlášení rozhlasu
Hlášení ze dne 10.08

1. Sokol Lipovec sděluje svým příznivcům, že po krátké letní přestávce začíná nový soutěžní ročník 2022-23, prozatím pouze v kategorii mužů. Na úvod nám los přisoudil nováčka okresního přeboru-cel...

Přečíst celé hlášení >

Oddíl postranní lišty

Kalendář akcí
<< srpen 2022 >>
PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Akce v okolí

Oddíl postranní lišty

Pro slabozraké

Patička stránky