Obec Lipovec

Obsah postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Vyhledávání

Oddíl postranní lišty

Náhodná fotka
Obec Lipovec a okolí

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Odkazy
Portál krizového řízení

Oddíl postranní lišty

Translate / přeložit

Obsah stránky

Kopec

Kopec


I v úterý  odpoledne (před odchodem domů) jsem projel místa, kde se včera pracovalo. Největší kus práce se udělal na přípravě podloží v lokalitě „kopec“. Téměř na celé trase je položen a zhutněn odval 0-32mm – což je podklad pod první vrstvu balené.


Několikrát jsem musel vysvětlovat, že nový povrch komunikace končí před RD 80 (a tak nebude pokračovat dál k „Červené“). Těch důvodů je několik – máme schválenou určitou finanční částku na letošní úpravu místních komunikací a další metry se tam již finančně nevlezou (Ono je to těžké vysvětlování, my jsme například v poslední době utratili více jak 3,6 mil. Kč na nákup pozemků v lokalitě „Víry“. Dlouhou dobu jsem přemýšlel, neboť za tuto částku jsme mohli vyasfaltovat minimálně ty samé plochy, co máme letos v plánu, bylo by to viditelné a "Kopřiva dobrý"– ovšem na straně druhé nákup pozemků, které umožní řešit budoucí výstavbu rodinných domků je z pohledu obce určitě důležitější. Toto bylo stanovisko většiny zastupitelů).


Druhým důvodem je, že celá tato trasa místní komunikace není majetkově vyřešena – v podstatě pozemek pod touto místní komunikací (myslím tím komunikaci v úseku RD 80 – Červená, ale i v úseku RD 199 – Červená) vlastní tři vlastníci – tedy ne obec. Tito vlastníci mají podobný názor – nechtějí, aby tuto komunikaci běžně užívali dopravní prostředky, ale souhlasí s „pěší zónou“ a nutným zásobováním zde stojících nemovitostí – já osobně nemám s tímto problém, dokonce s pěší zónou souhlasím a to především z důvodu stísněných prostorových poměrů. Tento stav je nutno dotáhnout do konce – no a po ujasnění vztahů řešit veřejné osvětlení v této lokalitě a potom i povrch této pěší zóny…to ale už musí dořešit a uskutečnit naši nástupci.


Faktem je, že jsem přislíbil opravu povrchů v této části (po přípojkách pro novostavbu ve dvoře čp.102, po přípojce pro novostavbu pod čp.130, úpravu po “starém“ kanalizačním roštu – mezi čp.130 a 176 a úpravu dvou překopů po starých přípojkách k čp.176).


 Já vím, že to všem nevysvětlím, ale….


Jo, ještě při zaměřování této místní komunikace jsme došli k poměrně velkým nesrovnalostem v pozemcích resp. ve vlastnictví pozemků a to v lokalitě RD 169, RD 295, RD 47, RD 46 a toto v současné době dáváme dohromady za účasti geometrů. Aby všechno nebylo jednoduché, tak pozemek mezi místní komunikací „Kopec“ a státní silnicí III/3783 je v majetku Krajského úřadu Jihomoravského kraje (jedná se o skálu, resp. svah porostlý „divokou“ zelení). Po dokončení rekonstrukce státní silnice jsme měli příslib, že všechny pozemky kolem státní silnice, které jsou v majetku krajského úřadu směníme za obecní pozemky, které zabírají silnice. Už jsem o tom tady i psal a nazval jsem to danajským darem. Faktem je, že od roku 2015 se snažíme o převedení těchto pozemků. Byly vypracovány geometrické plány, žádosti, schválení v zastupitelstvu obce apod. Všechno bylo odesláno na SÚS Blansko. Bohužel postup úředníků je takový, že dnes hledáme, kde vůbec tyto dokumenty skončily. Takže naši úředníci = katastrofa!!!

Tož tak...

Diskuse

Jméno
Kontrola
+ 5 = 10
Text komentáře (Není povoleno použití HTML tagů ani žádný druh reklamy)

Výpis komentářů

Datum a čas: 19.09.2018 08:28
Napsal: Obec Lipovec
Kategorie: Ostatní

Obsah postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Hlášení rozhlasu
Hlášení ze dne 11.11

1. Zahradnictví Kolmačka sděluje, že zítra bude prodejna zahradnictví uzavřena. 2. Dětská lékařka MUDr. Hájková sděluje, že bude mít od 13.11. do 22.11.2019 dovolenou. Zastupovat bude MUDr. Poří...

Přečíst celé hlášení >

Oddíl postranní lišty

Kalendář akcí
<< listopad 2019 >>
PoÚtStČtSoNe
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Pro slabozraké

Patička stránky