Obec Lipovec

Obsah stránky

Kabely

 

Místní rozhlas a veřejné osvětlení.

Několikrát jsem psal a uváděl, že při bagrování rýhy pro kabel veřejného osvětlení a místního rozhlasu jsme všechen výkopek odvezli a rýhu tresp kabely (navíc samozřejmě ještě v plastových chráničkách) zahrnuli zásypovým žlutým pískem a na něm červenou výstražnou foli zasypanou cca10 cm odvalem či ornicí…(aby to každého hned trklo a upozornilo, že při prováděných zemních pracích tam něco bude). A to jsem si myslel, jak to bude v zemi výborný.

Ale…

Nedomyslel jsem to, že někdo bude zatloukat „kolek“ a protože tam bude měkko, tak půjde hlouběji a hlouběji a… v dolní části obce šuměl místní rozhlas celý den, celou noc – a přitom byl /ten místní rozhlas/  na radnici vypnutý. Nevěřil jsem tomu. Až pracovník rozhlasové služby dva dny pátral v celém úseku a došel k závěru, že v úseku mezi novými sloupy a to pod nemovitostí čp.181 a až k nemovitosti čp. 40 je poškozen tento kabel místního rozhlasu a vlivem „nějakých fyzikálních zákonů“ (které se mně pokoušel vysvětlit)  reproduktory šumí. Nevěřil jsem tomu , ale když tento úsek rozpojil šumění přestalo (klobouk dolů a uvěřil jsem) …došli jsme k závěru, že kabel „někdo“ poškodil. Něco podobného se stalo , tentokrát u kabelu veřejného osvětlení mezi sloupy u garáže naproti nemovitosti čp.206 (přes místní komunikaci)a dalším sloupem směrem k točně…psal o tom Jirka Kučera (že v tomto úseku nesvítilo DESET). I zde došlo zřejmě k mechanickému poškození kabelu veřejného osvětlení….

A tak prosím všechny – kdo něco dělají na obecních pozemcích bez souhlasu obce či bez nahlášení a´t dávají pozor…ono ta výměna kabelu něco stojí (faktem je, že jsme poškozené kabely dosud nevyměnili …proto od čp.181 až po čp.219 nehraje místní rozhlas, ovládání veřejného osvětlení u točny se „přehodilo“ na jiný drát – je tam 4x16mm2).

K obecnímu majetku máme skoro všichni takový zvláštní vztah, mohl bych vykládat…

Jo a Vojtěchovi jsem připomněl rozsvítit světla na hřbitově....

Diskuse

Jméno
Kontrola
+ 7 = 10
Text komentáře (Není povoleno použití HTML tagů ani žádný druh reklamy)

Výpis komentářů

Datum a čas: 26.10.2018 13:28
Napsal: Obec Lipovec
Kategorie: Ostatní

Obsah postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Hlášení rozhlasu
Hlášení ze dne 01.12

1. Zveme občany na Rozsvícení vánočního stromu, které se letos uskuteční před kostelem v Lipovci v sobotu 2.12.2023 v 16:30 hodin. Na akci bude posvěcen vyřezávaný betlém, vystoupí žáci základní a ...

Přečíst celé hlášení >

Oddíl postranní lišty

Kalendář akcí
<< prosinec 2023 >>
PoÚtStČtSoNe
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Patička stránky