Obec Lipovec

Obsah postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Vyhledávání

Oddíl postranní lišty

Náhodná fotka
Obec Lipovec a okolí

Obsah stránky

Kabely

 

Místní rozhlas a veřejné osvětlení.

Několikrát jsem psal a uváděl, že při bagrování rýhy pro kabel veřejného osvětlení a místního rozhlasu jsme všechen výkopek odvezli a rýhu tresp kabely (navíc samozřejmě ještě v plastových chráničkách) zahrnuli zásypovým žlutým pískem a na něm červenou výstražnou foli zasypanou cca10 cm odvalem či ornicí…(aby to každého hned trklo a upozornilo, že při prováděných zemních pracích tam něco bude). A to jsem si myslel, jak to bude v zemi výborný.

Ale…

Nedomyslel jsem to, že někdo bude zatloukat „kolek“ a protože tam bude měkko, tak půjde hlouběji a hlouběji a… v dolní části obce šuměl místní rozhlas celý den, celou noc – a přitom byl /ten místní rozhlas/  na radnici vypnutý. Nevěřil jsem tomu. Až pracovník rozhlasové služby dva dny pátral v celém úseku a došel k závěru, že v úseku mezi novými sloupy a to pod nemovitostí čp.181 a až k nemovitosti čp. 40 je poškozen tento kabel místního rozhlasu a vlivem „nějakých fyzikálních zákonů“ (které se mně pokoušel vysvětlit)  reproduktory šumí. Nevěřil jsem tomu , ale když tento úsek rozpojil šumění přestalo (klobouk dolů a uvěřil jsem) …došli jsme k závěru, že kabel „někdo“ poškodil. Něco podobného se stalo , tentokrát u kabelu veřejného osvětlení mezi sloupy u garáže naproti nemovitosti čp.206 (přes místní komunikaci)a dalším sloupem směrem k točně…psal o tom Jirka Kučera (že v tomto úseku nesvítilo DESET). I zde došlo zřejmě k mechanickému poškození kabelu veřejného osvětlení….

A tak prosím všechny – kdo něco dělají na obecních pozemcích bez souhlasu obce či bez nahlášení a´t dávají pozor…ono ta výměna kabelu něco stojí (faktem je, že jsme poškozené kabely dosud nevyměnili …proto od čp.181 až po čp.219 nehraje místní rozhlas, ovládání veřejného osvětlení u točny se „přehodilo“ na jiný drát – je tam 4x16mm2).

K obecnímu majetku máme skoro všichni takový zvláštní vztah, mohl bych vykládat…

Jo a Vojtěchovi jsem připomněl rozsvítit světla na hřbitově....

Diskuse

Jméno
Kontrola
+ 8 = 10
Text komentáře (Není povoleno použití HTML tagů ani žádný druh reklamy)

Výpis komentářů

Datum a čas: 26.10.2018 13:28
Napsal: Obec Lipovec
Kategorie: Ostatní

Obsah postranní lišty

Důležité oznámení
Placení odvozu odpadu v roce 2019 - 620,- Kč/osoba nebo nemovitost/rok. Podrobně v Obecně závazné vyhlášce č. 1/2018 o místním poplatku za provoz systému shromažďování, sběru, přepravy, třídění, využívání a odstraňování komunálních odpadů. Vyhláška umístěna v sekci ÚŘEDNÍ DESKA.

Oddíl postranní lišty

Translate / přeložit

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Pro slabozraké

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Hlášení rozhlasu
Hlášení ze dne 25.03

1. Připomínáme občanům, že do konce března 2019 je splatný poplatek ze psů na rok 2019. 2. Upozorňujeme rodiče narozených dětí, že v dubnu 2019 proběhne vítání občánků. V případě zájmu se obraťte ...

Přečíst celé hlášení >

Oddíl postranní lišty

Odkazy

Patička stránky