Obec Lipovec

Obsah postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Vyhledávání

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Anketa 1
Komu fandíte ?
33% (480 hlasů)
23% (331 hlasů)
15% (213 hlasů)
16% (234 hlasů)
14% (199 hlasů)

Oddíl postranní lišty

Náhodná fotka
Obec Lipovec a okolí

Obsah stránky

Jak dál ??

Jak dál ??

   Několikrát odpovídám na dotazy, proč se nedělá to či ono, proč je tak málo lidí resp. pracovníků ve „STEMDu“ apod.

   Všechno je dáno naší „politikou“ -  resp. záměry co chceme dělat či budovat, co chceme podporovat, co nám chybí. Vypořádali jsme se – myslím docela solidně -  s Marianínem (kanalizace, veřejné osvětlení, chodníky, komunikace, sadové úpravy…),  otevřeli jsme nových 8 „seniorských bytů“, zvládli jsme celou řadu drobných ( a snad potřebných) „akciček“ typu dokončení (téměř ½) chodníků kolem státních silnic II/378 a III/3783, včetně veřejného osvětlení a místního rozhlasu – a to i kolem místních komunikací v lokalitě „hotel – drůbežárna“, dokončili jsme parkoviště u sokolovny atd., atd.


   Ale nedaří se nám zajistit dotace – o výtlačném řádu vodovodu na skupinový vodovod jsem mockrát hovořil a psal – bohužel, taková je skutečnost – a možnost dotací byla a je značná. O hasičské zbrojnici se toho též hodně napsalo a mluvilo. Po řadě jednání jsme dospěli k „nějakému“ řešení, ovšem z evropských fondů jsou peníze nedosažitelné – prý vzhledem k významu (spíše „nevýznamu“) naší zásahové jednotky – já si stále myslím, že stavba nové „hasičky“ je potřebná a naší snahou musí být i dobře vybavená a akceschopná zásahová jednotka… O nové lokalitě pro stavbu rodinných domků (kostel- sokolovna) se toho tolik neví, ale faktem je, že někteří majitelé zemědělských pozemků mají „zvláštní představy“ o jejich ceně – takže jsme stále na začátku a budování inženýrských sítí – pokud bude – tak to bude zřejmě už na dalším zastupitelstvu .


   Místní komunikace - to je „oříšek“. Celá řada místních komunikací není zaměřena a není vedena v mapách jako komunikace (pamatujete- něco podobného bylo u všech chodníků v obci). Komunikace v „Údolíčku“ se odkládaly a podmiňovaly provedením „hydroforky“ (tlakové stanice) a jejího propojení se stávajícími rozvody, vodovodní přípojkou pro novou stavební lokalitu, vodovodní přípojkou pro hasičskou zbrojnici, dále novým propojením veřejného osvětlení a novým „podzemním“ vedením místního rozhlasu v této lokalitě – snad už bude letos všechno hotovo a dojde na asfalt (2017). Komunikace za zdravotním střediskem – tam se táhne dlouholetý spor s jedním vlastníkem, komunikace Plaváček – topoly je závislá na provedení nového vodovodního přivaděče, komunikace v „Revoluční čtvrti“ je závislá na provedení nových rozvodů veřejného osvětlení a místního rozhlasu, ale i kanalizace atd. atd. Samozřejmě je celá řada dalších lokalit (Pazderna, Nečasovi 32 – tady je navíc mimořádný „majetkový chaos“,  ale i nová výstavba v lokalitě „kostel-kříž… určitě jsem nevyjmenoval všechno a to nehovořím o komunikaci k sokolovně….).


   Od těchto prací, od stavu „radniční“ pokladny, od schopnosti zajistit administrativně potřebné akce (včetně dotací) se odvíjí i další investice, ale i počet pracovníků STEMDu  (je přeci jasné, že všichni chtějí peníze, mají rodiny apod.)

   Takže tak…  

Diskuse

Jméno
Kontrola
+ 2 = 10
Text komentáře (Není povoleno použití HTML tagů ani žádný druh reklamy)

Výpis komentářů

Datum a čas: 07.10.2016 08:47
Napsal: Obec Lipovec
Kategorie: Ostatní

Obsah postranní lišty

Důležité oznámení
Placení odvozu odpadu v roce 2018 - 620,- Kč/osoba nebo nemovitost/rok. Podrobně v Obecně závazné vyhlášce č. 3/2017 o místním poplatku za provoz systému shromažďování, sběru, přepravy, třídění, využívání a odstraňování komunálních odpadů. Vyhláška umístěna v sekci ÚŘEDNÍ DESKA.

Oddíl postranní lišty

Translate / přeložit

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Pro slabozraké

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Hlášení rozhlasu
Hlášení ze dne 13.12

1. Zahradnictví Kolmačka oznamuje, že má k prodeji vánoční stromky různé výšky, vše za 490,- Kč – jedle kavkazská, smrk pichlavý, bor černý. Dále má v nabídce vánoční hvězdy, bramboříky, svícny a...

Přečíst celé hlášení >

Oddíl postranní lišty

Odkazy

Patička stránky