Obec Lipovec

Obsah postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Vyhledávání

Oddíl postranní lišty

Náhodná fotka
Obec Lipovec a okolí

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Odkazy
Portál krizového řízení

Obsah stránky

Hrách

Jako hrách na stěnu…

Někdy si připadám jako v „Jiříkově vidění“. Píši ve zpravodaji, píši na „webu“, vystupuji na každém druhém zastupitelstvu, lepíme písemné prosby na kontejnery….vše je marné. Nakonec náhoda resp. náhody…Tu a tam uvidím občana ( a já si myslel, že občané Lipovce to nemohou dělat – mýlil jsem se) – padesátiletého (dokonce bývalého zastupitele), jak bez problému ukládá  „tvrdý“ obalový papír vedle kontejnerů na papír. Něco podobného se mi stalo i dříve – občanka (co dokáže dost tvrdě kritizovat skoro každý postup radnice) bez uzardění složí ke kontejneru svázaný balík papíru (dokonce si myslím, že to do školního dvora má pomalu blíž)…atd.atd. Neustále vysvětluji, že za kontejnery platíme, ve škole za to dostávají sice symbolický, ale peníz…A tak 2x do měsíce chlapi ze STEMDu posbírají papír a zavezou ho do školy…..co by také za 130,- Kč dělali….


Něco podobného jsou pneumatiky. Na jedné straně jsem rád, že jsou tady a ne v lese, na straně druhé za každou vidím cca 40,- Kč (které zaplatíme RESPONU za jejich likvidaci). Proč ??  V novém zpravodaji je o pneumatikách článek – snad příště to bude lepší – no a těch ušetřených cca 5.000,- Kč dáme dětem do školky na hračky.

No a sběr materiálu z jarního úklidu – přesně tam, kde to nechceme – na trávu (točna, naproti hotelu, pod školou – tam to pro jistotu uložili i mezi keře….). Nevím, nevím ….
Jo, a u školy je nový kontejner na PET láhve (prý uklizečky ze školy nejsou povinny ….), tak snad nebudou pytle kolem kontejnerů u domu služeb. 

Podívejte se, co je v kompostérech na hřbitově - a to jsem si bláhově myslel, že si kompost budou brát ke květinám na hroby...jak naivní. Anebo, že by se obaly od svíček (případně květináče či umělá kvítka) taky rozpadly?

Na biodpad se umístil nový kontejnér o obsahu 700 litrů u tenisových kurtů. Nevím, jestli je to vhodné řešení. Po čase uvidíme, případně přemístíme.

Je to skutečně lepší tady než v lese, ale...
Mezi keře
Nový kontejner na plasty
Papír vedle - na pravém modrém kontejneru je prosba..

Diskuse

Jméno
Kontrola
+ 9 = 10
Text komentáře (Není povoleno použití HTML tagů ani žádný druh reklamy)

Výpis komentářů

Datum a čas: 10.04.2017 13:43
Napsal: Obec Lipovec
Kategorie: Ostatní

Obsah postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Hlášení rozhlasu
Hlášení ze dne 28.11

1. Spolek Vápeníček pojede v sobotu 25. února 2023 na muzikál Devět křížů do Městského divadla Brno. Začátek v 19 hodin, doprava společným autobusem. Plné vstupné 580,-, senioři a studenti 389...

Přečíst celé hlášení >

Oddíl postranní lišty

Kalendář akcí
<< prosinec 2022 >>
PoÚtStČtSoNe
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Patička stránky