Obec Lipovec

Obsah stránky

Dozvuky.

Dozvuky.

Během včerejšího pracovního dne jsem  většinu času stráveného na radnici věnoval stížnostem na „vodu“ (zajímavé, že ve všech šesti případech to byly ženy?).  Chvílemi mně byla přisuzována role „nejvyššího“ – prostě déšť nemá padat na zem, voda má téct pouze kanalizací …starosto dělej s tím něco. Představy, že v lokalitě „kostel-kříž“ resp. v její části – shrneme ornici a uděláme kanalizaci -   a tím buď vyřešíme letitý problém (podle  některých) či naopak způsobíme záplavy (podle některých) jsou takové (no v rozčilení). No, a že štěrk, kamení či bláto je na chodnících, komunikacích či v záchytných roštech – to opravdu byly pro mě velké novinky. Navíc si myslím si, že srážky netekly vůbec z „obecního“ , ale na obecní….a já byl šťasten za poměrně velkou lokalitu „Údolíčko I, II a III, “, za bytovky, za „Pazdernu“, že co jsme provedli či provádíme je téměř bezproblémové.

Já vím, dokonce chápu většinu „rozezlených“ – ono to není vůbec žádné štěstí – řeka přes zahrádky, dvorky, ale zase tak katastrofální to nebylo – vždyť jsme ani hasiče neburcovali. Myslím si, že jsem takových chvil zažil za ta léta mnoho – taky si myslím, že postupně ty nejpalčivější problémy odstraňujeme – někdy ovšem narazíme na „ochotu“ majitelů nemovitostí a bez jejich spolupráce problém prostě nejde vyřešit – ono pro srážkovou vodu nelze stavět mosty – věřte někdy je to těžké vysvětlování…odejde déšť, odejde ochota, no a za nějaký čas je to tady znovu.

A jak jsem psal v článku „Liják“ – problémy dokonce umíme pojmenovat (nezmínil jsem se o místní komunikaci !samoobsluha - Červená !" - ta  je v některých částech ve špatném technickém stavu)  a postupně se je snažíme řešit – určitě další úpravou místních komunikací (kterou provádíme a měla by vyvrcholit koncem srpna) dojde ke zlepšení v dalších částech obce. A příroda – ta je mocná ( a my jí taky dost ubližujeme, tak nám to občas vrátí). 

 

Diskuse

Jméno
Kontrola
+ 1 = 10
Text komentáře (Není povoleno použití HTML tagů ani žádný druh reklamy)

Výpis komentářů

Datum a čas: 07.06.2018 15:33
Napsal: Obec Lipovec
Kategorie: Ostatní

Obsah postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Hlášení rozhlasu
Hlášení ze dne 22.03

1. Výbor SK a TJ Sokol Lipovec organizuje v sobotu 25.3. brigádu na přípravu areálu k jarní části fotbalové sezony. Začátek je v 9,00hod. Budou se provádět práce k přípravě travnaté hrací plochy, o...

Přečíst celé hlášení >

Oddíl postranní lišty

Kalendář akcí
<< březen 2023 >>
PoÚtStČtSoNe
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Patička stránky