Obec Lipovec

Obsah postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Vyhledávání

Oddíl postranní lišty

Náhodná fotka
Obec Lipovec a okolí

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Odkazy
Portál krizového řízení

Oddíl postranní lišty

Translate / přeložit

Obsah stránky

Dovětek

Několik připomínek k hospodaření za rok 2017:

9.4 a 23.4. jsme v radě obce projednávali hospodaření obce, STEMDu a školy. Je to spousta stránek, spousta čísel – prostě kopa materiálů. Zde bych chtěl ocenit e-maily – zastupitelům vlastně zdarma všechny dostupné materiály pošleme. Když člověk nesedí na radnici více jak 30 let ( a přesto s tím má problémy), když nemá alespoň základní ekonomické vzdělání a navíc když tyto materiály resp. jejich studování vidí jako ztrátu času, není jednoduché se v této problematice zorientovat. Samozřejmě si můžeme přizvat odborníky, nakonec hospodaření obce nelze projednávat bez zprávy auditora. Mám na květnových zastupitelstvech – každoročně (letos 21. 5. – a snad naposledy) – takové výčitky, vždyť po přítomných chci, aby svým hlasováním výsledky hospodaření schválili. Tedy já to nechci – chce to zákon…..

V podstatě od roku 1991 vedeme letitou diskusi o vztahu STEMD a obec (o využívání, zneužívání, střetu zájmů…). Já pořád tvrdím, že v našich podmínkách je nejlepší variantou co nejbližší propojení těchto dvou organizací. Myslím si, že jednatel STEMDu a starosta obce v jedné osobě je to (dle mého názoru) nejrozumnější řešení. V týdnu mám v podstatě denní kontakt s oběma účetními ( a tak vidím do peněz „obou“ … znám připomínky občanů, znám jejich základní potřeby ((tedy alespoň si to myslím)) – na základě těchto faktů navrhuji zastupitelům řešení. Samozřejmě musím dokázat své návrhy obhájit… no a potom schválené akce provést). Zcela určitě to předpokládá, že mám zájem, aby STEMD (resp. zaměstnanci) odvedla kus dobré práce, abychom na obci měli jasné představy, cíle a směr co dál….pak je to „brnkačka“… Navíc mě víc baví práce „v terénu“ – je to pro mě lepší, než být uvázaný na radnici.

18.4 a 19.4. 2018 proběhl audit hospodaření obce za rok 2017. Audit si objednáváme u krajského úřadu ( provádí ho 2 pracovníci  většinou dva dny (+ dva pracovníci dva dny „předaudit“) a kontrolují „skoro všechno“ – tedy nejenom účetní doklady, ale i zápisy z rad, zastupitelstva, výborů, smlouvy, nájmy, profil zadavatele …. podotýkám audit provádí bezplatně). Vysvětlovat, že čím jsem starší tím víc se stydím za nedostatky….. Zase po nějakém časovém období máme závěrečnou zprávu z provedeného auditu bez chyb a nedostatků…. osobně mě to těší, vždyť je to můj poslední audit….

Tož tak.

Diskuse

Jméno
Kontrola
+ 7 = 10
Text komentáře (Není povoleno použití HTML tagů ani žádný druh reklamy)

Výpis komentářů

Datum a čas: 30.04.2018 15:11
Napsal: Obec Lipovec
Kategorie: Ostatní

Obsah postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Hlášení rozhlasu
Hlášení ze dne 01.07

1. Prodejna potravin STEMD sděluje provozní dobu o svátcích. V neděli 5.7. bude běžná prodejní doba tj. od 8.00 do 9.30 hod. V pondělí 6.7.2020 bude zavřeno. 2. Sdělujeme občanům, že pošta v Lipov...

Přečíst celé hlášení >

Oddíl postranní lišty

Kalendář akcí
<< červenec 2020 >>
PoÚtStČtSoNe
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Akce v okolí

Oddíl postranní lišty

Pro slabozraké

Patička stránky