Obec Lipovec

Obsah postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Anketa 1

Oddíl postranní lišty

Vyhledávání

Oddíl postranní lišty

Náhodná fotka
Obec Lipovec a okolí

Obsah stránky

Další týden....

 

Poohlédnutí za dalším týdnem ( „ve správě“).

Po „euforickém období“  asfaltování a dokončení hlavních prací na  rozšíření veřejného osvětlení  to byl opět relativně klidný týden. Na budově školy - na straně od  mateřské školky -  byly ve špatném stavu dva dešťové svody. Bohužel ve výšce cca 15-17m, plošina se tam nedostane a tak po domluvě s klempířem (Petrem Mikolášem)  jsme stavěli u obou poškozených svodů lešení – i z toho stavění lešení resp. jednoho modulu do takové výšky jsem měl „strach“ a tak jsem raději u toho byl, používali jsme zvláštní kombinaci – ocel + konopná lana. Taková neradostná, ale potřebná  práce. V pátek 2. listopadu jsme lešení uklidili (já vím, konopná lana byla kolem pilířů a tak nešli úplně zavřít dvě okna – a na chodbě ve škole bylo zima, já vím…).

Jistě, oprava klempířských prvků byla vlastně nezbytná – jinak dešťová voda by tekla po fasádě …. o úhradě faktury za provedené práce však  musíme jednat……

Z pondělí na úterý byl poměrně velký vítr a tak ráno jsme obdrželi telefony – první - na hřbitově spadl strom na čtyři hrobová místa… druhý - mezi čp.67 a 68 jsou na zemi dráty – zřejmě telefonní vedení. Byl poškozen hlavně  hrob č.24 a já nevědomky přislíbil majitelce nápravu – až pak jsem si uvědomil, že nemám potřebné pravomoci (hospodařit s obecními financemi). No a přetržený telefon jsme nahlásili na poruchovou službu . Ono je i trochu problém s tím odstraněním smrku – pošlete tam hon + lidi , ale o úhradě faktury za provedené práce  musíte jednat……

Po určitých emocích jsme se smířili s tím, že naše zásahová jednotka SDH nebude mít požární auto (které prodávala obec Jedovnice). Trochu mě mrzí útočný mail…..že dělám vše proto, abych se měl dobře já, obec a STEMD (zřejmě hasiči ne – ale můj argument je, že zásahovou jednotku SDH zřizuje obec a veškeré vybavení pořizuje obec, tedy ZJ SDH je obce – a já dle mailu chci dobro obce – tak tomu nerozumím – navíc v té době bylo už známé, že požární auto dostane Krasová, která nabídla 801.000,- Kč) a přitom nerespektuji usnesení zastupitelstva obce. A kdybych byl úplně jedovatý – vypsal bych usnesení ZO z roku 2011, které dotyčný nerespektoval (a byly to nemalé částky….) .

V týdnu Vojtěch Zouhar postupně opravoval svítidla veřejného osvětlení . Problémem bylo vedení po drátech – vichřice z pondělí na úterý. Jinak vyměnil a namontoval všechna LED svítidla, které jsme měli na skladě.  Musím ho pochválit, myslím si, že VO je v solidním stavu.

Řešíme posypové nádoby na zimní posyp – a to především do nově vyasfaltovaných komunikací. Chtěl bych jich objednat 12, což je dle nabídky cca 54 tis. Kč, ale o financování těchto nádob musíme jednat – nebyly v rozpočtu. Já si osobně myslím, že jejich pořízení je nutné a navíc je nejvyšší čas…

Začal jsem objednávat materiál na vnitřní práce na nové hasičské zbrojnici – skelnou vatu na tepelnou izolaci stropů, ytong+ lepidlo na příčky, dřevotřísku na podbití ….no a ono je to hned 310. 000,- Kč fuč….

Téměř jsme dokončili  jednu stranu „sporného“ oplocení ovocného sadu  u II. šraňku. Jenom připomínám  oplocení jsme měli příkazem už někdy v roce 1997…..

Středa, čtvrtek jsme betonovali "kus"  nášeho  vodního  toku v lokalitě chaty pod obcí

No a koncem týdne jsme začali s doplněním uhynulých ovocných stromů v lokalitě VKT.    

 

Tož tak.

Diskuse

Jméno
Kontrola
+ 5 = 10
Text komentáře (Není povoleno použití HTML tagů ani žádný druh reklamy)

Výpis komentářů

Datum a čas: 06.11.2018 08:23
Napsal: Obec Lipovec
Kategorie: Ostatní

Obsah postranní lišty

Důležité oznámení
Od 6.10.2018 byl jmenován Ministerstvem vnitra ČR správcem obce Lipovec JUDr. Ivo Šrom. Úřední hodiny na Obecním úřadě v Lipovci ve středu od 12.00 hod. do 15.00 hod. Bližší informace na úřední desce OÚ Lipovec.

Oddíl postranní lišty

Translate / přeložit

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Pro slabozraké

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Hlášení rozhlasu
Hlášení ze dne 14.11

1. Kovošrot Rozstání oznamuje že poslední letošní výkup proběhne v sobotu 1.prosince a znovuzahájení výkupu bude v březnu 2019. 2. Rekreační středisko Baldovec Vás srdečně zve na myslivecké hody ...

Přečíst celé hlášení >

Oddíl postranní lišty

Odkazy

Patička stránky