Obec Lipovec

Obsah postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Anketa 1

Oddíl postranní lišty

Vyhledávání

Oddíl postranní lišty

Náhodná fotka
Obec Lipovec a okolí

Obsah stránky

Co týden dal III

,

 

Co týden dal  III :

 

Při domlouvání pracovní schůzky na radnici (v pondělí 4.2.) jsem byl požádán Bc. Štěpánem Zouharem, abych tlumočil pozvánku na společnou schůzku  zvoleným zastupitelům za stranu č.3  a to na čtvrtek 7.2.2019 v 19.00 hod. ve spolkové místnosti domu služeb.

Vyřídil jsem a čekal jsem – ono ani to pondělí 4.2. nepadlo žádné jméno co se týká starosty, místostarosty či dalších radních. Synáček se po schůzce ozval a řekl, že neví proč je zvali, že všechno - starosta, místostarostové (údajně budou dva), radní – to všechno bylo v podstatě byli nadiktováno s tím, že se spojili zvolení zastupitelé za stranu č.1 a č.2.

Má první reakce byla, že když se takhle chtějí domlouvat, že já bych „odstoupil“ a přesvědčil bych i další zvolené zastupitele (za stranu č.3) – aby odstoupili také. On s tímto nesouhlasil s tím, že mu dali hlasy voliči a že je nechce zklamat. A tak jsem mu pouze řekl, že s takovým přístupem potom musí počítat po celé období – i při prosazování volebního programu.  Myslím si, že  v minulosti jsme brali takové hledisko „spíše společné spolupráce“  – tedy alespoň z mého pohledu. Faktem je, že rok 2010 – resp. volby v tomto roce-  do toho vnesl „rivalitu“, kterou jsem do té doby neznal  -  i když konec období 2006-2010 to signalizoval).

Včera jsem si udělal takový přehled – od voleb  z roku 1990 měla KDU- ČSL vždy radního – i když měla pouze 2 hlasy v zastupitelstvu. Když měla 4 hlasy v zastupitelstvu měla  i místostarosty obce ( 1990 – ing. František Jelínek, 1994 Libor Dvořák, 1998 Anna Kubešová ). Faktem je, že po volbách v roce 2006 se začalo více taktizovat a zřejmě to byla i má osoba, která to způsobila resp. začala překážet….

No, když jsme potom probírali podrobnosti v rodiném kruhu , došli jsme k závěru „že všechno zlý je k něčemu dobrý“. A tak, ať ukážou ….Jsou mladí (ing. Ondřej Zouhar, Bc. Štěpán Zouhar, Martin Kubeš) – já nevím, nějak mi chybí nějaká vize – možná se pletu…já to říkal již v pondělí, na věk padla připomínka – a kolik jste měl vy – ano já neměl ještě 31,když jsem přišel na radnici,  ale měl jsem za sebou pět let předsedy stavební komise a řešil jsem celou řadu sousedských sporů – byl jsem 5 let v radě, pět let jsem vedl tehdejší akce „Z“ – stavbu zdravotního střediska, přečerpávací stanice s vodojemem 100m3 a tak – z těchto akcí jsem znal spoustu lidí….Vrátím se do reality -  dva místostarostové – je to novinka a je to i otázka peněz….

I když, i přes toto všechno,  bych byl rád, kdyby se Lipovec vyvíjel alespoň takovým tempem jako dosud – vždyť zde žiji, žijí zde mé děti a přes 30 let jsem ho „budoval“ ( já vím, některé názory jsou zcela jiné – myslím tím, co jsem dělal a co bych dělat).

Diskuse

Jméno
Kontrola
+ 2 = 10
Text komentáře (Není povoleno použití HTML tagů ani žádný druh reklamy)

Výpis komentářů

Kopřiva
(IP: 188.75.190.91)
13.02.2019 | 08:12
Ještě jednou zopakuji - že já osobně nebudu kandidovat do zastupitelstva obce jsem uvedl na jaře 2018, včetně toho, že s Jaruškou nebudeme ani nic organizovat. Kandidátka č.3 skutečně vznikla, ale jenom proto, aby u nás nepokračoval správce (a já nemám vůbec nic proti JUDr. Šromovi – byl velice solidní).Těžko někomu vysvětlovat, že názor, že starosta je v Lipovci na plný úvazek na nic, když správce všechno zvládne za 2 hod. týdně.... jenom pro ty, kteří si to myslí : myslíte, že někdo projednal hospodaření obce, školy, STEMDu za III. čtvrtletí 2018 (včetně nějakých opatření), za celý rok 2018, myslíte, že jsou podrobné rozpočty školy, obce na rok 2019. Myslíte, že někdo vyhodnotil dotace spolkům, dal pravidla pro rok 2019. Myslíte, že se pohnuly dotace na školu ve výši 4,8 mil. Kč, které nám již byly přiděleny. Kdepak jsou projekty na řemesla na hasičku, co územní plán…. Copak se bude dělat v roce 2019...kdo udržoval chodníky, komunikace, připravil volební místnost, strom z hrobu, vyvezl ČOV……mohl bych pokračovat. Někdo napsal - zapšklý člověk - já jsem rád, že jsem dotáhl rok 2018 do konce - to nikdo nikdy nedocení a omlátil bych to o hlavu těm, co stáhli kandidátku do řádných voleb (a pak šli znovu do voleb – ztratilo se pět měsíců – ze čtyř let je to dost). Je mi 64 let, mám myslivost, kaktusy, včely, zahrádku, Jarku a plno vnoučat . jenom se potřebuji „odstřihnout“ od Lipovce. Obci jsem dal vše , včetně 3 infarktů - loni i lázně....to nikdo nepochopí. Že jsem schopen pomáhat, to pořád platí - jenom to nemůže za každou mou větou končit sdělením , že ví odkud vítr vane – viz pondělí 4.2. No a ty "skříně" - místostarosta, radní a všichni zastupitelé se mohli na cokoliv zeptat, cokoliv připomínkovat, dostávali všechny zápisy ( a myslím si, že kromě Josefa Strejčka a Bc. Maršálkové ...a JUDr.Kolmačky se nikdo na nic nezeptal – ještě spíše osobně ing. Zouhar, ale nechci ubližovat). Já doporučuji neurážet, spolupracovat (ale ne jak při složení rady). Jde přeci o nás, o naše děti...STEMD a všechno „staré“ kolem obce a způsob řešení různých problémů v minulosti - to byla moje cesta...nakonec i to, jak jsme skončili rok 2018 za činnosti správce- to přeci je úspěchem.Většina neví o čem mluvím, to si prostě musí každý prožít. Noví si musí zvolit také svou cestu. Doporučuji dívat se dopředu.... a na úplný závěr - kritizovat je velice jednoduché - zvlášť anonymně. Ničit , bořit - je taky jednoduché (mohl bych doplnit...). Ale já bych doporučoval tvořit - a proč nezveřejňovat názory ( a ne anonymně) a pak z toho něco rozumného zplodit (jeden můj předchůdce říkával - ale to bolí...).
Odkaz: http://
Horst Fuchs
(IP: 217.182.175.75)
12.02.2019 | 10:01
To jsou věci! František Kopřiva by chtěl, aby strana č.3, jímž je duchovním otcem, nejraději odstoupila. Chápu. Těžko se zapšklý člověk, který byl mnoho let prakticky neomezeným vládcem smiřuje s tím, že musí končit a že jeho korunní princ, kterému by dělal ještě několik let šedou eminenci, neuspěl. Naštěstí se zdá, že Kopřiva junior má rovnou páteř a pobral více rozumu, než jeho otec který žije z minulosti. Nové zastupitelstvo to nebude mít určitě lehké, a to také proto, že bude muset řešit věci, které se po několik let „schovávaly do skříně“. A v tom jim bývalý starosta nepomůže, spíše naopak, lze u něj očekávat, že jim bude škodit.
Odkaz: http://
Datum a čas: 11.02.2019 11:55
Napsal: Obec Lipovec
Kategorie: Ostatní

Obsah postranní lišty

Důležité oznámení
Placení odvozu odpadu v roce 2019 - 620,- Kč/osoba nebo nemovitost/rok. Podrobně v Obecně závazné vyhlášce č. 1/2018 o místním poplatku za provoz systému shromažďování, sběru, přepravy, třídění, využívání a odstraňování komunálních odpadů. Vyhláška umístěna v sekci ÚŘEDNÍ DESKA.

Oddíl postranní lišty

Translate / přeložit

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Pro slabozraké

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Hlášení rozhlasu
Hlášení ze dne 13.02

1. TJ a SK Sokol Lipovec Vás co nejsrdečněji zve na tradiční Ples Sportovců,který se uskuteční v sobotu 23.února 2019 v prostorách Lipovecké Sokolovny. Začátek je ve 20.00 hod. Z programu vybírám...

Přečíst celé hlášení >

Oddíl postranní lišty

Odkazy

Patička stránky