Obec Lipovec

Obsah stránky

Budou stát i v květnu 2018 ?

Budou stát i v květnu 2018 ??

Taková otázka – snad nadsázka, dotýkající se především pilířů (je mi 63 let a na konci své funkce bych přeci nechtěl, abychom dělali zbytečnou práci  -  i když mí oponenti říkají, že skoro všechno v Lipovci, tvořené DP MH při MNV či STEMDem,  je špatné a zbytečné….  – navíc ve složitých klimatických podmínkách). V pondělí jsme zabetonovali kombinované železobetonové (nosné) pilíře „schované“  do cihelného zdiva z „ CDmek “ pevnosti 20 MPa. Ráno jsme navíc položili 25 ks nadokenních překladů délky 350 cm (ale šířky pouze 7 cm). Odpoledne jsme vyzdili střední nenosnou zeď oddělující garáže od technického zázemí.
Úterní ranní teploty mě úplně zastrašily – mráz mínus osm stupňů….Chlapi tedy dělali podlážky a ohýbali třmínky na věnec. No a předpověď na dnešek byla příznivá, takže jsem vsadil všechno na jednu kartu – ráno po páté rozdělali kluci u písku „koksáky“, do míchačky „horká voda“ z kotle na radnici + betonzim,  v osm přijel jeřáb a položili se všechny nadokenní překlady a vyzdilo se kompletně nosné zdivo (teď už jenom věnec !!) na technickém zázemí  hasičské zbrojnice – samozřejmě cihly suché, bez sněhu, „staré zdivo“ zakryté…. Zítra máme odpoledne  posezení, ale dopoledne bych chtěl dokončit nosné zdivo (pod věnec) i u garáží….Pokud se to všechno povede bude to svým způsobem zázrak ( a pro mě nádherný vánoční dárek) !

P.S. Už i doma mně říkají, že jsem v.., že mám radost z takových pitomin – ale já tu radost mám.

Diskuse

Jméno
Kontrola
+ 5 = 10
Text komentáře (Není povoleno použití HTML tagů ani žádný druh reklamy)

Výpis komentářů

Jelínek
(IP: 188.75.172.50)
07.01.2018 | 22:17
Budou stát i v květnu 2018?tak trochu to vezmeme jinak.Věřím Vám, tak jako spousta ostatních, že se něco buduje a práce se daří.Váš nadpis mě inspiroval, na jedné straně se buduje, obnovuje a na straně druhé NIC.Mám na mysli stav obecní zeleně, hlavně vzrostlých lip.Kontrola odborníkem,žádný prořez a omlazovací řezy stromu ve staré zástavbě nic.Máme takový strom vedle domu.Žádná výhra to není, ale místo jsme si vybrali sami.Po jednom vichru v roce 2008, kdy se lípa lehce naklonila jsem vás vyhledal, situaci jsem vám popsal, včetně obav z dalšího vývoje situace při jakémkoli větru.Byla mi přislíbena kontrola, prořez atd.Na to já, že pokud by došlo k pokácení, jelikož zhruba v polovině stromu je díra a dochází k vyhnívání kmene, jsem ochoten vysadit lípu po okolí na místo, která bude určeno.Podotýkám, nemám ten rozhovor, na rozdíl od jiných nahraný.Nestalo se nic, dál sbíráme i velké kusy větví z našeho pozemku, při větru se modlíme, aby foukalo, tak aby se nic nestalo.Dopis na zastupitelstvo obce bez odezvy, tak snad se někdy dočkáme nějaké akce, protože tady si přece p.Starosta váží lidí, kteří se rozhodli spojit svůj život s Lipovcem.
Odkaz: http://
Datum a čas: 20.12.2017 15:38
Napsal: Obec Lipovec
Kategorie: Ostatní

Obsah postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Hlášení rozhlasu
Hlášení ze dne 04.03

1. Drůbežárna Prace bude ve čtvrtek 7. 3. v 10:45 hod. prodávat: mladé kuřice a kohouty, roční slepice, krmivo pro drůbež a králíky, vitamínové doplňky a dále pak vykupovat králičí kožky - cena ...

Přečíst celé hlášení >

Oddíl postranní lišty

Kalendář akcí
<< březen 2024 >>
PoÚtStČtSoNe
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Patička stránky