Obec Lipovec

Obsah postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Vyhledávání

Oddíl postranní lišty

Náhodná fotka
Obec Lipovec a okolí

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Odkazy
Portál krizového řízení

Oddíl postranní lišty

Translate / přeložit

Obsah stránky

Blíží se pololetí II

Vodní hospodářství

Vodovod
- v tomto období musíme zajistit dostatek „vhodné“ pitné vody v obci. V návaznosti na havarijní stav současného výtlačného řádu z Holštejna, kvality vody a způsobu chlorování, předpokládáme napojení „našeho vodovodu“ na skupinový vodovod Jedovnice – viz projekt pro územní rozhodnutí. Bude to druhá velká investice (cca 9 mil. Kč) a zásah do místních komunikací v lokalitě „pod kostelem“.

Kanalizace 
- předpokládáme běžnou údržbu či drobné rozšíření v lokalitách, kde kanalizace dosud chybí („Pazderna“, ke Čtvrtníčkovým…);
- počítáme s dokončením odkanalizování osady Marianín;
- provedeme odkanalizování místních komunikací (Zouhar 9, Zouhar 99, Pernica 70, Kajtár 372, Burýšek 174, Arner 166, Bezděk 204).
ČOV
- v období 2014-2018 o realizaci neuvažujeme.
- zpracujeme analýzu výhodnosti různých způsobů čištění odpadních vod v naší obci, její výsledky předložíme k diskusi obyvatelům Lipovce a na základě této diskuse zahájíme přípravu na realizaci akce v příštím volebním období

Hodnocení oblasti vodního hospodářství:
Tak jak jsem byl v roce 2014 nadšen probíhajícími pracemi na obrubnících, chodnících a protlacích (v chodníku v lokalitě křižovatka Holštejn-Rozstání- Senetářov měla vést část vodovodního řádu), došlo k „těžkému vystřízlivění“. Celá příprava akce resp. zpracování prováděcí dokumentace pro územní rozhodnutí ztroskotala či zpozdila na několika lidech – Antonín Škvařil, ing.Molnár, Petr Mrázek a ing. Tomáš Zouhar: V podstatě 3 roky se řeší jejich podmínky (které nebyli „někteří“ schopni dlouho „definovat“). Antonín Škvařil – tam se úplně změnila trasa vodovodu – nově jde obecní cestou od „Plaváčka“ kolem Šenkýřových až na obecní cestu mezi Molnárovými10 a Zouharovými 9 až k vodojemu (ovšem cesta je ve skutečnosti jinde než je evidována v mapách, její obnovení, uznání hranic …a vypořádání pozemků i pod vodojemem – to byla kalvárie), Molnárovi nesouhlasili s elektropřípojkou ze sloupu na svém pozemku (který byl obecní a paradoxně jsme jej „před chvílí“ prodali – ovšem bez věcného břemene – možná „za dobrotu na žebrotu), nesouhlasili ani s náhradním řešením z dalšího sloupu v travnatém povrchu jejich zahrady (což z počátku připouštěli) – takže připojení je až ze sloupu mezi Ševčíkovými 12 a Kolmačkovými 13 .Petr Mrázek je majitelem sousedních „lesních parcel“ – původně chtěl příjezdovou cestu na své parcely – ta se zapracovala do projektu – přesto dál nesouhlasí se zdůvodněním, kdyby stromům prorostly kořeny do hloubky 1,5m a poškodily vodovodní potrubí , že by musel škodu hradit !? Nechápu…Ing. Tomáš Zouhar uvedl, že přípojkou vody pro hřbitov by si znehodnotil svůj pozemek ( jedná se o současnou cestu vedle kostela), a co se týká vodovodu – výtlačného řádu dlouho nevěděl, co si dát za podmínky ( vypořádání pozemků pod vodojemem za bývalým areálem JZD atd. , takže z května 2014 se zdá reálný duben 2017 – ale kdo ví…). Nutno dodat, že od dubna 2016 je podepsána smlouva o smlouvě budoucí. Mezitím jsme promeškali několik termínů pro dotace na akci, projekt zastihla digitalizace pozemků a tedy nové předělání dokumentace – takže desítky tisíc navíc. Problém dostatku pitné vody se stává pro naši obec „kardinální“ – v době sucha nestačí současné zdroje, navíc se poměrně hodně staví nové rodinné domky. Měl by to být problém celého zastupitelstva – někdy bohužel i radní takto neuvažují. Tolik k vodě.
Kladně lze hodnotit dokončení kanalizace na Marianíně. Provedli jsme i záchytné rošty u Burýškových 174 a Kolmačkových 24 v dolní části obce samozřejmě včetně napojení na kanalizaci. Svým způsobem překvapením pro mne byl můj  návrat z dovolené a přípis městského úřadu. Údajně 2-3 lidí z Lipovce si stěžovali na provádění kanalizace a veřejného osvětlení v lokalitě Čtvrtníčkovi – Bezděk - Kuncovi…..Pravdou je, že jsme v této lokalitě obnovili starou kanalizaci, kterou jsme navíc prodloužili k nově vybudovaným záchytným roštům (které jsou u garáže Mikulášek, místní komunikace Bezděk 204 – Nedopilová 81 a u chalupy Husových 181) Velký spád terénu, vyústění všech dešťových svodů z přilehlých nemovitostí na terén – to vše způsobuje problémy s povrchem místní komunikace v dané lokalitě….
No a co se týká veřejného osvětlení – škoda mluvit. Do veřejného osvětlení jsem se pustil bez projektu, a to po zkušenostech s VO v nové zástavbě naproti bývalému areálu JZD – stejné délka komunikace, stejná svítidla, ale v jedné řadě 10 svítidel, v druhé 6 – projektant mně sdělil, že je to dle významu komunikace, a že si mám dávat pozor na „zebru“ – o LED svítidlech jsem již vícekrát psal. 
Co k tomu dodat: faktem je, že dotyčný stěžovatel má celou řadu „svých“ problémů – na „černo“ garáže (i na obecních pozemcích – ale pronajatých), pilu s el. přípojkou (mimochodem přes obecní pozemek, bez povolení, bez revize…), na pozemku odstaveny v rozporu se vším dva automobilové vraky, no a co dělal s dešťovými svody ze své nemovitosti, to je až „sranda“ (a že až bezohledně zásobuje dešťovou vodou sousedy pod ním – to mu vůbec nevadí….). Vrcholem všeho je občasná privatizace lesního porostu. Nevím, nevím. Faktem je že dodatečně provedená dokumentace skutečného provedení akce nás přijde na cca 110 tis. Kč , což je cca 94m třímetrové komunikace s živičným povrchem tl. 6cm (já jsem slíbil, že pokud zaústí v dané lokalitě dešťové svody, že tu komunikaci „vyasfaltujeme“ – teď už to neslibuji, za to naši nástupci budou mít dokonalý přehled, kudy vede kabel nn, zemnící páska či trubka z PVC). Jednu dobu jsem uvažoval, že se pokusím finance získat – třeba přes Zák.128/200 Sb. (vraky, pronájem…) apod. Pak jsem si řekl, že nebudu “jitřit“ vzniklou situaci, že dám nějaký čas a potom…..

Diskuse

Jméno
Kontrola
+ 7 = 10
Text komentáře (Není povoleno použití HTML tagů ani žádný druh reklamy)

Výpis komentářů

Datum a čas: 31.08.2016 05:28
Napsal: Obec Lipovec
Kategorie: Ostatní

Obsah postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Hlášení rozhlasu
Hlášení ze dne 21.08

1. MUDr. Hájková sděluje, že příští týden má dovolenou. Zastupovat bude MUDr. Pořízková ve Sloupě. 2. Sokol Lipovec zve všechny příznivce na další mistrovská utkání. V sobotu 24. srpna začínají...

Přečíst celé hlášení >

Oddíl postranní lišty

Kalendář akcí
<< srpen 2019 >>
PoÚtStČtSoNe
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Pro slabozraké

Patička stránky