Obec Lipovec

Obsah postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Vyhledávání

Oddíl postranní lišty

Náhodná fotka
Obec Lipovec a okolí

Obsah stránky

100. výročí ČR

Vznik Československa.

Všude se něco děje, něco koná – jak to bude u nás ?  Hovořím o 100. výročí vzniku ČR a dotazu jednoho z občanů. Faktem je, že naše obec nemá v současné době starostu, místostarostu, radní, žádné zastupitele, žádné výbory, komise  - prostě nic, řekl bych bezvládí – tedy úplně ne, máme správce MV ČR. Takže pokud něco neudělají, nezorganizují politické strany v obci či spolky – nebude nic …. něco podobného hrozí i s obecním vánočním stromkem, ale i zpravodajem obecního úřadu ( a další problém je třeba vítání, svatby, osobní blahopřání, pohřby – rozloučení….). Problémem jsou i smlouvy – přišel projektant se smlouvou o věcném břemeni pro přípojku nn pro novostavbu v areálu firmy BETAS s.r.o. – zřejmě se musí počkat, nejsou dořešeny pozemky (směna či prodej a koupě) pod novou regulační stanicí plynu – zřejmě se musí počkat, atd. atd.

Vrátím se ke 100.vročí vzniku Československa. Údajně je to náš největší svátek. Ale copak jsme dnes Československo – a kde je Podkarpatská Rus, Klodzko, Rakouské či České Slezsko ??  Kdepak je Slovensko? Dle mne současná Česká republika vznikla 1.1.1993 nebo ne ??  

Údajně o to více máme slavit svátek sv. Václava a připomenout si touto formou víc jak tisícletou formu naší státnosti. No a já bych šel ještě dál – ovšem nevím, jestli to platí ještě dnes, já se to učil ve škole, ale za socialismu. Přeci před Václavem byla Velká Morava ( a já žiji na Moravě) – kdo by neznal knížete Svatopluka a jeho tři pruty. Nakonec i sv. Cyril a Metoděj byli před Václavem ( a na Moravě).

To je tak, když začnete do všeho „šťourat“, tak vznikne chaos a mela ( a ono to platí skoro ve všech oblastech – i v životě naší obce). Dodnes jsem nezapomněl, když papež (myslím, že to byl Benedikt XVI.)  připustil, že Ježíš se narodil o šest let dříve a ne 25. prosince. Raději už skončím (aby nebylo po krásných Vánocích).

Tož tak.

No a v neděli ráno půjdu vyvěsit na obecní budovu českou a moravskou vlajku. A má pršet tak snad začnu s četbou knihy Lubomíra Havlíka Svatopluk I. Veliký, král Moravanů a Slovanů.

Diskuse

Jméno
Kontrola
+ 3 = 10
Text komentáře (Není povoleno použití HTML tagů ani žádný druh reklamy)

Výpis komentářů

Datum a čas: 26.10.2018 13:37
Napsal: Obec Lipovec
Kategorie: Ostatní

Obsah postranní lišty

Důležité oznámení
Placení odvozu odpadu v roce 2019 - 620,- Kč/osoba nebo nemovitost/rok. Podrobně v Obecně závazné vyhlášce č. 1/2018 o místním poplatku za provoz systému shromažďování, sběru, přepravy, třídění, využívání a odstraňování komunálních odpadů. Vyhláška umístěna v sekci ÚŘEDNÍ DESKA.

Oddíl postranní lišty

Translate / přeložit

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Pro slabozraké

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Hlášení rozhlasu
Hlášení ze dne 25.03

1. Připomínáme občanům, že do konce března 2019 je splatný poplatek ze psů na rok 2019. 2. Upozorňujeme rodiče narozených dětí, že v dubnu 2019 proběhne vítání občánků. V případě zájmu se obraťte ...

Přečíst celé hlášení >

Oddíl postranní lišty

Odkazy

Patička stránky