Obec Lipovec

Obsah stránky

100. výročí ČR

Vznik Československa.

Všude se něco děje, něco koná – jak to bude u nás ?  Hovořím o 100. výročí vzniku ČR a dotazu jednoho z občanů. Faktem je, že naše obec nemá v současné době starostu, místostarostu, radní, žádné zastupitele, žádné výbory, komise  - prostě nic, řekl bych bezvládí – tedy úplně ne, máme správce MV ČR. Takže pokud něco neudělají, nezorganizují politické strany v obci či spolky – nebude nic …. něco podobného hrozí i s obecním vánočním stromkem, ale i zpravodajem obecního úřadu ( a další problém je třeba vítání, svatby, osobní blahopřání, pohřby – rozloučení….). Problémem jsou i smlouvy – přišel projektant se smlouvou o věcném břemeni pro přípojku nn pro novostavbu v areálu firmy BETAS s.r.o. – zřejmě se musí počkat, nejsou dořešeny pozemky (směna či prodej a koupě) pod novou regulační stanicí plynu – zřejmě se musí počkat, atd. atd.

Vrátím se ke 100.vročí vzniku Československa. Údajně je to náš největší svátek. Ale copak jsme dnes Československo – a kde je Podkarpatská Rus, Klodzko, Rakouské či České Slezsko ??  Kdepak je Slovensko? Dle mne současná Česká republika vznikla 1.1.1993 nebo ne ??  

Údajně o to více máme slavit svátek sv. Václava a připomenout si touto formou víc jak tisícletou formu naší státnosti. No a já bych šel ještě dál – ovšem nevím, jestli to platí ještě dnes, já se to učil ve škole, ale za socialismu. Přeci před Václavem byla Velká Morava ( a já žiji na Moravě) – kdo by neznal knížete Svatopluka a jeho tři pruty. Nakonec i sv. Cyril a Metoděj byli před Václavem ( a na Moravě).

To je tak, když začnete do všeho „šťourat“, tak vznikne chaos a mela ( a ono to platí skoro ve všech oblastech – i v životě naší obce). Dodnes jsem nezapomněl, když papež (myslím, že to byl Benedikt XVI.)  připustil, že Ježíš se narodil o šest let dříve a ne 25. prosince. Raději už skončím (aby nebylo po krásných Vánocích).

Tož tak.

No a v neděli ráno půjdu vyvěsit na obecní budovu českou a moravskou vlajku. A má pršet tak snad začnu s četbou knihy Lubomíra Havlíka Svatopluk I. Veliký, král Moravanů a Slovanů.

Diskuse

Jméno
Kontrola
+ 2 = 10
Text komentáře (Není povoleno použití HTML tagů ani žádný druh reklamy)

Výpis komentářů

Datum a čas: 26.10.2018 13:37
Napsal: Obec Lipovec
Kategorie: Ostatní

Obsah postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Hlášení rozhlasu
Hlášení ze dne 31.03

1. Obec Lipovec přijme pracovníka na údržbu veřejné zeleně. Jedná se o práci na celý pracovní úvazek s nástupem od 1.5.2023. Bližší informace na obecním úřadě. 2. Zahradnictví Kolmačka nabízí přís...

Přečíst celé hlášení >

Oddíl postranní lišty

Kalendář akcí
<< březen 2023 >>
PoÚtStČtSoNe
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Patička stránky