Obec Lipovec

Obsah stránky

Úvodník na pokračování - III.část

Úvodník na pokračování III.část

Zhasl jsem rádio a v duchu jsem se vrátil k dění v obci. Mám  hroznou vlastnost – na některé události prostě nemohu zapomenout. Snažím se pochopit jiné názory, především ty hodně kritické. I tady si pomohu příběhem:


Mladý pár se přestěhoval a seznamoval se se sousedy. Příští ráno, když seděli u snídaně, podívala se mladá žena z okna a viděla sousedku, jak věší na šňůru prádlo.
„Pane bože, podívej, jak má to prádlo špinavé. Buďto neumí prát, anebo potřebuje nový prací prostředek.“ Její muž se podíval, ale neřekl na to ani slovo.
Pokaždé, když viděla žena sousedku věšet prádlo, pronesla stejný komentář.
O měsíc později, když se podívala z okna, zvolala: „Podívej, už se konečně naučila prát! Koukni, jak má najednou to prádlo čisté.“
Její muž řekl: „Ne, dnes jsem si trochu přivstal a umyl jsem to okno, u kterého sedíš.“
A takový je často život. Všechno, co vidíme na druhých, záleží na tom, jak čisté je okno, přes které se díváme na ty druhé. Než začneme někoho kritizovat, měli bychom nejdřív přezkoumat kvalitu toho, kdo kritiku vyslovuje.

Jak poučné…snad se snažím tímto řídit.

Faktem je, že stárnu. To, co jsem dříve dělal dvě hodiny a celou záležitost uzavřel bez dalšího přemýšlení, dnes dělám celý den a další tři dny přemýšlím, jestli ten můj „závěr“ je dobrý. Navíc začínám mít problémy se „čtrnáctkami“ (musím upřesnit, že to nejsou děvčata). Když mám jednání rady či zastupitelstva, či řeším nebo dodělávám věc, která má termín – tak chodím do práce kolem 6. hod. – no a leckdy v těch vyjmenovaných případech odcházím ve 20.00 či 21.00 hod. Přijdu domu, „vyčistím“ ledničku a padnu do postele…(já vím leckomu to připadá směšné, ale je třeba si vyzkoušet na vlastní kůži, že na každé jednání se musíte připravit, zasedání a většinu zpráv, ať v radě obce či na zastupitelstvu obce, si musíte poskládat, aby měla hlavu a patu - tedy alespoň si to myslím, že tomu tak je - a nakonec všechno musíte „odvykládat“ případně „dovysvětlovat“).

Diskuse

Jméno
Kontrola
+ 3 = 10
Text komentáře (Není povoleno použití HTML tagů ani žádný druh reklamy)

Výpis komentářů

Datum a čas: 11.04.2017 07:56
Napsal: Obec Lipovec
Kategorie: Ostatní

Obsah postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Hlášení rozhlasu
Hlášení ze dne 20.09

1. KOJÁL Krásensko, družstvo oznamuje občanům, kteří mají zaplacené brambory, že v případě příznivého počasí se bude vyorávat ve středu 20.9., ve čtvrtek 21.9., v pátek 22.9.2023 vždy v době od 8,...

Přečíst celé hlášení >

Oddíl postranní lišty

Kalendář akcí
<< září 2023 >>
PoÚtStČtSoNe
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Patička stránky