Obec Lipovec

Obsah postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Vyhledávání

Oddíl postranní lišty

Náhodná fotka
Obec Lipovec a okolí

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Odkazy
Portál krizového řízení

Obsah stránky

Světla.

Světla.

    Včera večer se rozsvítila nová větev „ledkového“ osvětlení v trase kolem místních komunikací  „Údolíčko – drůbežárna“. Jsem rád a chci i takto poděkovat Vojtěchovi Zouharovi.

   Loni jsem si stěžoval na provádění „stavebních prací“ na veřejném ovětlení kolem státních silnic II/378, III/3783 s odkazem „za plného provozu“…Letos nás pronásledovaly jiné problémy - úzké místní komunikace, stávající inženýrské sítě včetně domovních přípojek – velice složitá byla situace mezi garážemi, v bytovkách, v „řadovkách“ (kabelové rozvody nn, plyn, voda )…k tomu nutno přičíst velice stísněné poměry v některých lokalitách, prudké stoupání či klesání . Hovořit o tom, že řada domovních přípojek v podstatě čehokoliv  ( ale nejen domovních přípojek)  je provedena „ šlendriánsky“ je asi zbytečné (běžné jsou domovní vodovodní přípojky v hloubce cca 60 cm, bez obsypu, bez jakéhokoliv varování, el. přípojky v hloubce cca 30 cm přes obecní vozovku či pozemky,  bez chrániček, folie přímo na kabelu…..jsem si vědom, že i v této oblasti dochází postupně ke „zlepšování“ – i když na straně druhé to nese „nevoli“ některých stavebníků – prohlubování resp. zvyšování nákladů apod…Jsou to věci na první pohled nepodstatné, ovšem v určitém časovém úseku se „nedůslednost“  vymstí. Možná by si to měli budoucí zastupitelé neustále připomínat… Ve složitých poměrech jsme si nechali inženýrské sítě vytyčit (především telefony, rozvody nn a rozvody plynu), přesto jsem rád, že na celé trase, cca 1600m , jsme překopli pouze jednu vodovodní přípojku…Ještě je nutno říci, že po vytyčení inženýrských sítí podepíši protokol, ve kterém jsem upozorněn, že cca 1 na každou stranu mohu provádět zemní práce pouze ručně a se zvýšenou opatrností. Ještě na závěr – na tuto akci jsme posilovali v srpnu rozpočet o 450 tis. Kč. Na různé připomínky (draho, nevyplatí se to, apod. – nutno také dodat, že jsem žádné poptávkové řízení nedělal) lze říci toto – z celé trasy byl „výkopek“ odvezen, po položení kabelů byl původní výkop v podstatě celý vyplněn žlutým zásypovým pískem (samozřejmě včetně výstražné folie) a až na závěr byl použit odval či „ornice“ (cca 5-10cm) – to je určitě nadstandardní postup. Navíc, opět jako vyhodnocení „šetrnosti“, mohu uvést  porovnání s výběrovým řízením z 25.6.2012 (kdy jsme dávali dohromady předcházející „resty“), tak ze 17 firem na větev veřejného osvětlení v nové lokalitě pro stavby RD byla nejlevnější nabídka 331.639,- Kč – a bylo to 442m, 8 svítidel (výbojkových), rok 2012 a pole neorané…myslím si, že při délce 1600m, 36 LED svítidel, desítky přípojek všech medií a desítky chrániček (místní komunikace, vjezdy..) -  není co řešit (jenom rozdíl- při počtu 36 na obou stranách – ve svítidlech výbojky x LED svítidla je cca 135.000).

   Já vím, „staré“ ještě svítí – mělo by být vypnuto v úterý 18.10., tam chybí konečná úprava, tam stíní větve stromů (budou určitě prořezány), pro někoho je to moc světel, zbytečnost, luxus – a v noci se stejně nesvítí…já vím, ale jsem rád. Jo, a 8 nových svítidel má stejnou spotřebu jako jedno staré….

 

Diskuse

Jméno
Kontrola
+ 2 = 10
Text komentáře (Není povoleno použití HTML tagů ani žádný druh reklamy)

Výpis komentářů

Datum a čas: 14.10.2016 09:32
Napsal: Obec Lipovec
Kategorie: Ostatní

Obsah postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Hlášení rozhlasu
Hlášení ze dne 03.10

1. Zahradnictví Kolmačka sděluje, že přijímá objednávky na dušičkovou vazbu na telefonním čísle 516 445 164. 2. Český zahrádkářský svaz Lipovec pořádá v sobotu 8.10.2022 posezení u burčáku s občer...

Přečíst celé hlášení >

Oddíl postranní lišty

Kalendář akcí
<< říjen 2022 >>
PoÚtStČtSoNe
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Patička stránky