Obec Lipovec

Obsah postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Vyhledávání

Oddíl postranní lišty

Náhodná fotka
Obec Lipovec a okolí

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Odkazy
Portál krizového řízení

Obsah stránky

Slovo starosty - část (vánoční zpravodaj).

Važme si starších.

 To oni pokládali další a další kameny na převzaté „základy“ naší obce – taky věřím, že naše děti budou pokračovat a stavět na naší práci. Víc jak rok je v provozu dům seniorů. Určitě si starší lidé chválí chodníky, nové osvětlení. Zde bych se trochu pozastavil – letos jsme provedli dva úseky – „Pazdernu“ a „kopec“ v celkových nákladech 620.614,- Kč – ovšem bez svítidel – ta by měl dodavatel dovézt dnes (13.12.2017) – a pokud bude takové počasí, snad je i pan Vojtěch Zouhar stihne nainstalovat – bylo by to dobře. Dnes(16.12.2017) mohu říci, že všech 16 LED svítidel již tři noci svítí.

Vojtěch Zouhar si zaslouží mé poděkování.

Já vím, že především ty starší trápí hřbitov – tedy túje na hřbitově. Na lednovém zastupitelstvu budu navrhovat finanční prostředky na jejich údržbu – resp. řez. Já vím – nejlépe by bylo (podle některých), kdyby se vykácely. Já si pořád myslím, že na ten náš hřbitov túje patří.

K tomu (k pasáži "Važme si starších") se hodí:
Rodina se scházela k jídlu spolu s dětmi a dědečkem, avšak starcovy třesoucí
se ruce a nejistý zrak společné stolování rodiny ztěžovaly. Hrách mu padal ze lžíce,
a když se snažil uchopit sklenici s mlékem, často skončilo rozlité na ubruse. Proto
se manželé rozhodli něco s tím udělat.
Syn tehdy řekl: „Už toho bylo dost! Rozlévá mléko, je hlučný a jídlo mu padá
na podlahu.“ A tak se manželé rozhodli postavit do rohu jídelny malý stolek, kde dědeček jedl o samotě, zatímco ostatní se při jídle těšili ze vzájemné společnosti. Jelikož dědeček rozbil pár talířů, dostával jídlo v dřevěné misce. Když se na něj občas otočili, spatřili slzy v osamělých očích. Přesto jediné, čeho se stařec dočkal, byla slova napomenutí, když mu spadla lžíce nebo kus jídla. Šestiletý chlapec pozoroval v tichosti počínání svých rodičů. Jednou odpoledne, když bylo před večeří, si otec všiml, že si synek hraje na podlaze s kousky dřeva. Sladce se ho zeptal: „Co to děláš?“ Chlapec mu stejně sladce odpověděl: „Ale, dělám jednu misku pro tebe
a druhou pro maminku, abyste měli z čeho jíst, až zestárnete.“ Usmál
se a pokračoval v práci.
To odpoledne vzal muž svého otce jemně za ruku a přivedl ho zpět ke společnému stolu.

 

Diskuse

Jméno
Kontrola
+ 3 = 10
Text komentáře (Není povoleno použití HTML tagů ani žádný druh reklamy)

Výpis komentářů

Datum a čas: 16.12.2017 12:19
Napsal: Obec Lipovec
Kategorie: Ostatní

Obsah postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Hlášení rozhlasu
Hlášení ze dne 03.10

1. Zahradnictví Kolmačka sděluje, že přijímá objednávky na dušičkovou vazbu na telefonním čísle 516 445 164. 2. Český zahrádkářský svaz Lipovec pořádá v sobotu 8.10.2022 posezení u burčáku s občer...

Přečíst celé hlášení >

Oddíl postranní lišty

Kalendář akcí
<< říjen 2022 >>
PoÚtStČtSoNe
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Patička stránky