Obec Lipovec

Obsah postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Vyhledávání

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Anketa 1
Komu fandíte ?
33% (406 hlasů)
21% (258 hlasů)
15% (185 hlasů)
16% (197 hlasů)
14% (168 hlasů)

Oddíl postranní lišty

Náhodná fotka
Obec Lipovec a okolí

Obsah stránky

Zahrádkáři

Včera - 28.2.2016-  jsem byl na výroční členské schůzi zahrádkářů. Hospůdka jako tradičně plná. Schůzi vedl předseda  Jan Sedlák. Zhodnotil činnost za rok 2015, připomněl – v podstatě již tradiční - akce „Košt slivovice“ a „Burčák“, společnou výstavu s Vápeníčkem, zájezdy a prořezání „obecních“ ovocných stromů. Dále se zabýval budovou zahrádkářů resp. její údržbou.


Zde bych „zprávu“ o průběhu výroční schůze přerušil a vsunul bych zde svůj názor – opravdu svůj názor. Jan Sedlák stojí včele zahrádkářů asi 20 let – myslím si, že jeho vztah k „budově“ zahrádkářů (kde je moštárna a palírna) , k její údržbě a péči o ni - to je dnes téměř nevídané. Podobně v organizaci poznávacích zájezdů. Ono se to nezdá, ale to je sousta osobního volného času, spousta schůzek, jednání, přesvědčování. Někdo řekne slivovice, burčák – to je jenom chlast…Ale i takové spolkové akce přispívají k poznání sebe sama. Ono to společné posezení, zábava – to vše vytváří „dobré“ klima vesnice.  Znám ho jako „kliďasa“, poctivého a starostlivého předsedu….


V diskusi na výroční členské schůzi vystoupil i pan Vojtěch Skácel. Z jeho diskuse se mi líbila připomínka, že mu „chybí“ více mládí a především více „odborných“ akcí.


Opět bych se k tomu vyjádřil. Myslím si, že má úplnou pravdu. Otázkou zůstává,  kolik by se našlo zájemců o ty odborné přednášky. Pěstování zeleniny se dnes díky hyper a supermarketům v podstatě nenosí – ( snad pár „domácích“ rajčat či paprik ve skleníčku - otázkou zůstává co s „námi“ podělají „imigranti“ - i když denně i bez nich ztrácíme 15 ha zemědělské půdy!!). Na straně druhé ta slivovice se musí z něčeho vyrobit…. Máme tu přes 1700 „obecních“ ovocných stromů – některé vysazeny loni, některé mají 5 let. Ono to začíná jakou odrůdu, na jaké podnoži, prořez, hnojení, postřiky. Člověk má zkušenosti s „americkým“ padlím na angreštu, s pilatkou švestkovou na švestkách, pološvestkách, rynglích . Je to chemie – jaký přípravek (šetrný vůči životnímu prostředí), jeho koncentrace, aplikace. Máme včely – přeci je nechceme zničit – takže je nutno hledat cestu jak mít ovoce, ale i med. Určitě – i vzhledem k věkovému složení – je vhodné se věnovat třeba i bylinkám – i na zahradě. 
Myslím si, že oblastí by se našlo dost – ještě je otázka zájmu. No a že platí – opakování je matka moudrosti………….   

 

A Váš názor ??

 

Diskuse

Jméno
Kontrola
+ 2 = 10
Text komentáře (Není povoleno použití HTML tagů ani žádný druh reklamy)

Výpis komentářů

Datum a čas: 29.02.2016 07:38
Napsal: Obec Lipovec
Kategorie: Ostatní

Obsah postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Translate / přeložit

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Pro slabozraké

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Hlášení rozhlasu
Hlášení ze dne 18.10

1. Připomínáme občanům,že volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR se konají v pátek 20.10.2017 od 14.00 do 22.00 hodin a v sobotu 21.10.2017 od 8.00 do 14.00 hodin. Volební místnost pro Lipovec ...

Přečíst celé hlášení >

Patička stránky