Obec Lipovec

Obsah postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Vyhledávání

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Anketa 1
Komu fandíte ?
33% (407 hlasů)
21% (260 hlasů)
15% (185 hlasů)
16% (197 hlasů)
14% (169 hlasů)

Oddíl postranní lišty

Náhodná fotka
Obec Lipovec a okolí

Obsah stránky

Všichni mluví

Všichni mluví, hodně mluví

Všichni mluví, hodně mluví – ale málokdo je ochoten poslouchat co vůbec ten druhý říká, naslouchat,  zamyslet se a názor druhého respektovat  či vzít v patrnost a téměř nikdo není ochoten něco navíc udělat. Mám určité životní zkušenosti  a vím, že nic není černé, nic není bílé… Jsme schopni se urážet, pomlouvat, nedovedeme komunikovat . Rychle zapomínáme na „své prohřešky“. A korunu tomu většinou nasadíme, když máme  něco udělat, rozhodnout a „nést svoji kůži na trh“  – to se najednou „ošíváme“ , bojíme  anebo jako malé děti dokonce utečeme a věci nedotáhneme do konce.

Ani rozhodování  pod vlivem emocí, nějaké události, článku, SMS apod. – to je rozhodovat „bez rozmyslu“, bez zvážení pro a proti, bez spousty informací  - takové rozhodování nemám rád. Nemám rád takové „rychlé soudy“. Navíc za ty léta vím, že každý má svoji pravdu… Máme Facebook, Integram, Twitter a já nevím, jak se podobné „sociální sítě“ nazývají…tam je spousta informací, stanovisek, pravd, polopravd, ale též lží – jak se v tom zase ve všem vyznat?

A tak, když se dívám na současné dění u nás – jsem z toho rozmrzelý, naštvaný, podrážděný …“24“ již týden  nerozebírá nic jiného než demisi vlády, premiéra či odvolání vicepremiéra, postup prezidenta.   Viděl jsem na vlastní oči „souboj“ prezidenta a premiéra – nedovedu se zorientovat – ale vím, že v roce 2003 v prezidentské volbě Sobotka a spol. podrazili Zemana ( spolustraníci -  prezidentská volba dle mne není žádná „klukovská“ hra – a Zeman je ve skutečnosti „všechny vytáhl“- jinak to byli „0“). Ale na straně druhé i Zeman to v současné době hodně přehání (dle mého názoru). A je starý (no ale koho místo něj – „veksláka“??).  No a může být miliardář „čistý“ ?? Denně mně chodí několik e- mailů, ve kterých je jen „špína“ na toho či onoho politika – co kde ukradl, zašantročil, zprivatizoval, z dotací neoprávněně čerpal…ono je to jedno jestli je to člen ČSSD, KDU-ČSL, ODS, TOP09 apod. Chybí mi jedno- máme plno vzdělaných lidí, plno právníků, máme „špínu“ – ale nemáme žádné podané obvinění, trestní oznámení  ( tedy někdy máme – ale, jak to vyřeší naše „nezávislé“ soudy , „důvěryhodné“ státní zastupitelství či „věrohodná“ policie – to je  pro smích  (( kdyby to nabylo tak závažné )) – viz Dalík, Rath……). Zůstává otázka, jak dál ??  Zeman, Sobotka, Babiš, Kalousek, Herman – nebo sebemrskající se  a zase slibující ODS – je mně špatně…. 

Občas se vracím do svého mládí -  a vzpomínám, co jsme měli a neměli, co jsme mohli a nemohli,  jaké jsme měli vytyčené hranice a jaké byly naše aktivity . Vím, co a jak se po roce 1989 slibovalo – a jak to dopadlo ?? A nespějeme v současné době do ještě daleko většího „bordelu“?? Umíme si vůbec vážit demokracie ?? A že současné politické dění je „hrozné“…a že lidé dokáží neuvěřitelné věci, stačí si vzpomenout na jaro 2012 u nás v Lipovci.

Tak nevím…

 

Diskuse

Jméno
Kontrola
+ 4 = 10
Text komentáře (Není povoleno použití HTML tagů ani žádný druh reklamy)

Výpis komentářů

Petra Košťálová
(IP: 188.75.172.50)
12.05.2017 | 18:17
A co se stalo na jaře v roce 2012? Děkuji
Odkaz: http://
Datum a čas: 12.05.2017 07:31
Napsal: Obec Lipovec
Kategorie: Ostatní

Obsah postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Translate / přeložit

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Pro slabozraké

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Hlášení rozhlasu
Hlášení ze dne 18.10

1. Připomínáme občanům,že volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR se konají v pátek 20.10.2017 od 14.00 do 22.00 hodin a v sobotu 21.10.2017 od 8.00 do 14.00 hodin. Volební místnost pro Lipovec ...

Přečíst celé hlášení >

Patička stránky