Obec Lipovec

Obsah postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Vyhledávání

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Anketa 1
Komu fandíte ?
33% (407 hlasů)
21% (259 hlasů)
15% (185 hlasů)
16% (197 hlasů)
14% (168 hlasů)

Oddíl postranní lišty

Náhodná fotka
Obec Lipovec a okolí

Obsah stránky

Málo čteme

Asi málo čteme

Četl jsem Komunistický manifest, četl jsem Kapitál, četl jsem Bibli svatou – Starý i Nový zákon, sleduji dost pravidelně Moravce, denně čtu na internetu Novinky. Přelouskal jsem všechny tři díly Kmotra Mrázka, ale i  Superguru Bárta, Padrino Krejčíř - Žralok (ale i Gangster či Afričan) anebo Šloufovo  Jak se dobývá hrad. Ve svém životě jsem měl možnost osobně hovořit s dvěma předsedy vlády, s ministrem financí, s místopředsedou vlády, několika náměstky či řediteli odborů různých ministerstev….byl jsem v poslaneckých klubech ODS, KDU-ČSL, KSČM, ČSSD. Přes 30 let „dělám“ starostu obce (ale byl jsem i předsedou MNV).
Co se děje poslední dobou v naší a zahraniční politice žasnu…..i když ??

Jsem pořád hodně naivní. Myslím si, že z daní a z příjmů z „nerostného bohatství“ bychom se měli mít všichni dobře ( a ne , aby se neustále „otvíraly nůžky“ mezi bohatými a chudými…. bohatí musí táhnout chudé).


Osobně si myslím, že hodně lidí nečte a už vůbec nad takovými „blbostmi“ nepřemýšlí. Bible mě neuspokojila, ba téměř svými některými příběhy děsila -  třeba pomazaný a údajně spravedlivý  král David zabije manžela své milenky, aby si ji mohl vzít za ženu (nebo je mu odpuštěno, protože s ní „stvořil“ svého syna a nástupce -  Šalamouna?). Ale i Šalamoun byl krutý vládce a navíc – s Královnou ze Sáby (která přišla obdivovat jeho moudrost, vzdělanost, bohatství  a nádherný chrám) měl nemanželské dítě (a údajně ji dokonce znásilnil)…Tak nevím – má smysl vézt řádný pozemský život – denně pracovat, starat se….vezměte si příběh ztraceného syna. Ten, který všechno prohýřil, utratil – „promrhal prostopášným životem“. A když se domů ze světa vrátil – doslova cituji Lukáše (evangelisty Lukáše):

Jeho starší syn však byl na poli, a když přicházel a přiblížil se k domu, uslyšel hudbu a tanec. Zavolal tedy jednoho ze služebníků a ptal se, co to má být. A ten mu řekl: 'Tvůj bratr přišel a tvůj otec zabil tučné tele, že ho dostal zpět zdravého.'Ale on se rozhněval a nechtěl jít dovnitř. Jeho otec tedy vyšel a prosil ho.
On však otci odpověděl: 'Pohleď, tolik let ti sloužím a nikdy jsem nepřestoupil jediný tvůj příkaz, ale nikdy jsi mi nedal ani kůzle, abych se poveselil se svými přáteli.
Ale když přišel tento tvůj syn, který prožral tvé jmění s nevěstkami, zabil jsi mu tučné tele!' A on mu řekl: 'Synu, ty jsi vždycky se mnou a všechny mé věci jsou tvé. Ale veselit se a radovat bylo potřeba, neboť tento tvůj bratr byl mrtev a ožil; byl ztracen a je nalezen.'"

Tož tak.
Tak nevím….a mohl bych pokračovat Jidáš, Saul ( Šavel)  atd. atd.  V čem je tedy náboženství přínosem? Takže na jedné straně současnost – na druhé straně 2000 - 3000let staré „zkušenosti“.

Že by to naši politici (ale i jiní hříšníci)  věděli ? A co potom „sprostý“ lid ??

Diskuse

Jméno
Kontrola
+ 3 = 10
Text komentáře (Není povoleno použití HTML tagů ani žádný druh reklamy)

Výpis komentářů

Datum a čas: 12.05.2017 07:41
Napsal: Obec Lipovec
Kategorie: Ostatní

Obsah postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Translate / přeložit

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Pro slabozraké

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Hlášení rozhlasu
Hlášení ze dne 18.10

1. Připomínáme občanům,že volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR se konají v pátek 20.10.2017 od 14.00 do 22.00 hodin a v sobotu 21.10.2017 od 8.00 do 14.00 hodin. Volební místnost pro Lipovec ...

Přečíst celé hlášení >

Patička stránky