Obec Lipovec

Obsah postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Vyhledávání

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Anketa 1
Komu fandíte ?
33% (406 hlasů)
21% (258 hlasů)
15% (185 hlasů)
16% (197 hlasů)
14% (168 hlasů)

Oddíl postranní lišty

Náhodná fotka
Obec Lipovec a okolí

Obsah stránky

Ještě něco k k „Fouskovi“

Ještě něco k k „Fouskovi“

Krátce se vrátím k „Poslední leči“, která se uskutečnila 14.1.2017 v naší sokolovně. Myslím si, že to byla zdařilá akce. Naháňka – střelilo se 16 divočáků, „vyzdobená“ sokolovna plná lidí, dobré jídlo.  No ale při přípravě akce respektive programu jsme podcenili jeden fakt….celodenní procházka, alkohol a do tohoto „mumraje“ písničkář Josef Fousek. Mně se ten nápad pana Moráně ( s „Pepíkem“) od začátku moc líbil. Mám ho rád – tedy jeho tvorbu. Trochu melancholické povídání, ale odrážející skutečný život.

……Jsem rád, že nepatřím mezi „kastu vyvolených“. Zůstávám romantickým snílkem na té překrásné cestě za obyčejností a posvátností života. Mé boty se dotýkají dlažby v ulici, našlapují na hebkou zeminu lesních cest a radují se z každé písně, kterou mi zpívají andělé. Stále hledám spřízněné duše, přátele, se kterými se vidím málo, ale víme o sobě…..

Ovšem při vlastním vystoupení jsem ho litoval. Ač se snažil, jak mohl, tak zklidnit „sál“ se mu nepodařilo….Já měl velkou výhodu – měl jsem možnost s Jaruškou a s nimi ( Josef Fousek + jeho žena Jarmila) strávit skoro 3 hodiny – a to mně naplnilo hodně dobrým pocitem.

….Poznal jsem pády i úspěchy, laskavost i závist, pomoc i lhostejnost, ochutnal jsem vůni mechu i nemocničních postelí, byl jsem „na dně“ finančně i zdravotně, ale vždy znovu jsem vykročil na  CESTY ZA NADĚJÍ. Vím, že tu naději nikdy nespatřím, ale vždyť o ní vůbec nejde. Je to pouhé slovo. Důležitá je ta CESTA…..

A tak snad někdy jindy….

(proložený text je pana Fouska).

Diskuse

Jméno
Kontrola
+ 1 = 10
Text komentáře (Není povoleno použití HTML tagů ani žádný druh reklamy)

Výpis komentářů

Datum a čas: 31.01.2017 13:02
Napsal: Obec Lipovec
Kategorie: Ostatní

Obsah postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Translate / přeložit

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Pro slabozraké

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Hlášení rozhlasu
Hlášení ze dne 18.10

1. Připomínáme občanům,že volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR se konají v pátek 20.10.2017 od 14.00 do 22.00 hodin a v sobotu 21.10.2017 od 8.00 do 14.00 hodin. Volební místnost pro Lipovec ...

Přečíst celé hlášení >

Patička stránky