Obec Lipovec

Obsah postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Vyhledávání

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Anketa 1
Komu fandíte ?
33% (402 hlasů)
21% (257 hlasů)
15% (184 hlasů)
16% (196 hlasů)
14% (167 hlasů)

Oddíl postranní lišty

Náhodná fotka
Obec Lipovec a okolí

Obsah stránky

Ještě ke spolkům....

Ještě k penězům na spolkovou činnost.

Je zajímavé poslouchat různé názory na výši finančních prostředků, které dáváme na „spolkovou činnost“. Několikrát jsem zdůrazňoval, že záleží  na zvoleném  zastupitelstvu  k jaké „filozofii“ se přikloní…

A tak „razím“  takové zásady :

  • Pozemky prodáváme a kupujeme za 100,- Kč/m2 (kromě „zainvestovaných“ stavebních pozemků – ale i u těch máme zásadu – obec „jede“ na rovinu – tedy bez zisku - za co nakoupí + za co pořídí inženýrské sítě = za to prodá….). Určitě to není „spravedlivé“.
  • Na svoz TKO nedoplácíme jako obec – tedy co zaplatíme firmě RESPONO - to rozpočítáme mezi „lid“ a od toho se vyvíjí výše ročního poplatku….Je tohle spravedlivé??
  • Pronájem tělocvičnu pro děti do 15 let zdarma – ať je to „kterýkoliv spolek“ – Je tohle spravedlivé?
  • Všechny „obecní prostory“ pro nevýdělečnou činnost pronajímáme též zdarma – ale to něco stojí… a je to spravedlivé?
  • Na provoz a údržbu hřbitova jako obec nepřispíváme – náklady rozpočítáme a tak se vyvíjí hřbitovní poplatek“
  • Svoz velkoobjemového odpadu zvlášť neevidujeme – náklady rozpočítáme mezi „platiče“
  • A mohl bych pokračovat – prohrnování sněhu na soukromých pozemcích, hřiště, školní zahrada u MŠ, voda na zelévání…..

Ale chtěl bych se vrátit k částce 350.000,- Kč na podporu „spolkového života“. Samozřejmě tam můžeme dát víc, ale….Ročně máme cca 5 mil. Kč „volných“ finančních prostředků. Každý rok něco nového ale budujeme – loni osm podporovaných bytů  (a máme 47 obecních bytů), „LEDkový“ veřejný osvětlení…ale také „ celý Marianín“, 5.000 m2 nových chodníků ze zámkové dlažby kolem II/378, III/3783 v intravilánu Lipovce atd.atd. – to všechno něco stojí. Chystáme napojení na skupinový vodovod Jedovnice – Ostrov (voda, voda….), chceme řešit stav místních komunikací, chceme novou hasičku, řešíme kořenovou „mokřadní“ čistírnu….  A tak hledáme nějaký kompromis  - a myslím si, že pokud někdo přijde s „rozumnou akcí“ nad rámec obce  a bude chtít „mimořádnou dotaci“  - tak budeme určitě hodně přemýšlet a hledat variantu jak pomoci…. Osobně si myslím, že ta částka 350.000,- Kč je „rozumná“.

A pořád si myslím, že ty stavební akce mají „hlavu, patu“ . A potom rovné chodníky umožňují daleko lepší údržbu (fakt je , že „kartáč“ dnešní  příděl sněhu nevzal- ale bude fréza…) –  a to chceme dosáhnout  i na místních komunikacích – rovný povrch z asfaltobetonu se jinak prohrnuje jak 5cm sněhu na „polní cestě“, kde radlice smete „tvrdý“ prostředek a sněhem vyplní vyježděné koleje – takže vzniká dojem, že ty cesty ani „neprohrnujeme“ … A tak buďme soudní  -  a možná někdy přijděte na zastupitelstvo a něco navrhněte…..

 

Diskuse

Jméno
Kontrola
+ 4 = 10
Text komentáře (Není povoleno použití HTML tagů ani žádný druh reklamy)

Výpis komentářů

Datum a čas: 12.01.2017 15:15
Napsal: Obec Lipovec
Kategorie: Ostatní

Obsah postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Translate / přeložit

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Pro slabozraké

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Hlášení rozhlasu
Hlášení ze dne 13.10

1. AGRO LIPOVEC s. r. o. se sídlem Jedovnice, Legionářská 597, 679 06 Jedovnice oznamuje vlastníkům pozemků, že nájem za rok 2017 bude vyplácen dne 14. 10. 2017 od 13,30 hod. do 16,00 hod. ve...

Přečíst celé hlášení >

Patička stránky